Büyük Satış Var! Binance’deki Bu 6 Altcoin Sert Düşebilir!

Büyük Satış Var! Binance’deki Bu 6 Altcoin Sert Düşebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Büyük Satış Var! Binance’deki Bu 6 Altcoin Sert Düşebilir!

Altcoin analistleri, içlerinde LINK, DOGE ve TOMO üzere kıymetli isimlerin yer aldığı geniş bir listede düşüş bekliyor. Fiyatlar kritik takviye düzeylerin altına inerken, yatırımcıların sıradaki dayanaklara ihtimam göstermesi gerekiyor. Bilhassa LTC halving haberlerine karşın baskı altında…

Rekt Capital, Binance listeli bu altcoin hakkında çöküş uyarısı yaptı

Twitter’ın tanınan analistlerinden Rekt Capital, Chainlink’in (LINK) kıymetli bir düşüşe şahit olabileceği konusunda uyarıyor. Analistin dikkat çektiği nokta, Chainlink’in makro düşüş trendi direncini aşamaması ve bunun artık düşüş eğilimi olarak onaylanması. Tahlillerine nazaran:

LINK’in en son dezavantajı, fiyatın haftalık kapanış için makro düşüş trendinin altında konumlandığı ve kırılmayı ertelediği manasına geliyor.

Analiste nazaran, LINK fiyat en berbat senaryoda %16’lık bir geri çekilmeye şahit olabilir. Bu da fiyatın 6,13 dolar bölgesine kadar gerileyeceği manasına geliyor. LINK fiyatı şu anda 8 dolar bölgesinin çabucak altında süreç görüyor. Rekt Capital fiyatın aşağıdaki yatay kanalın takviye sınırına kadar gerileyebileceğini söylüyor.

BTC Piyasası: Büyük Satış Var! Binance’deki Bu 6 Altcoin Sert Düşebilir! 1

Bitcoin (BTC)

Rekt Capital daha sonra Bitcoin grafiğine göz attı. Başkan kriptonun haftalık grafikte yükseliş yapısını 29.500 doları kırdıktan sonra kaybettiğini söyledi. Olumlu tarafta, BTC’nin daha sonra 29.245 dolar takviyesini aşmasına dikkat çekiyor. Rekt Capital’a nazaran bu hareket, “Kaybedilen daha düşük seviyeyi ve (29.245 dolar) şu anda fiyatı nasıl tuttuğunu gösteriyor.”

BTC Piyasası: Büyük Satış Var! Binance’deki Bu 6 Altcoin Sert Düşebilir! 2

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin’e gelince, analiste nazaran fiyat 0,081 dolardaki çapraz trend çizgisine uyumlu ilerliyor. Bu kanal, 0,8 dolar ile 0,55 dolar ortasında bir bölgeyi temsil ediyor. Analist, en berbat senaryoda, DOGE’nin formasyonun diyagonal takviyesine kadar yaklaşık 0,055 dolar çekebileceğini söylüyor:

DOGE yeni haftalık kapanışını formasyon direncinin altında gerçekleştirdi. Sonuç olarak, DOGE potansiyel olarak bir reddetme ve model içi konsolidasyon için kurulmuştur. En makûs senaryoda, DOGE piyasa yapısının en tabanına kadar gidebilir.

BTC Piyasası: Büyük Satış Var! Binance’deki Bu 6 Altcoin Sert Düşebilir! 3

Ethereum (ETH)

Lider altcoin, bugün 1,850 dolar bölgesine yatay hareketlerini sürdürdü. Rekt Capital, ETH’nin 2.000 doların üzerine çıkma bahtına sahip olması için kritik takviyesi olan 1.863 doların üzerinde kalması gerektiğini söylüyor:

Fiyatın önümüzdeki birkaç hafta içinde ~ 2.275 doları yine ziyaret etme talihi olması için ETH’nin burada kalması gerekiyor.

BTC Piyasası: Büyük Satış Var! Binance’deki Bu 6 Altcoin Sert Düşebilir! 4

TomoChain (TOMO)

Son olarak TOMO grafiğine göz atan Rekt Capital, düşük hacimli altcoin’in Temmuz ayını 1,60 dolar direncinin altında kapatmasının akabinde artık bir düzeltme için hazır göründüğü konusunda uyarıyor:

Siyah dayanağından bu yana +%54 ralli yaptı, kırmızı dirence yanlışsız ralli yaptı ve çok genişledi. Aylık Kapat artık tuşu. Aylık kapanış kırmızının üzerinde -> yükseliş. Aylık Kapanış kırmızının altında -> siyah-kırmızı aralığında aşağı istikametli hareket tekrar mümkün.

BTC Piyasası: Büyük Satış Var! Binance’deki Bu 6 Altcoin Sert Düşebilir! 5

Litecoin (LTC) halving öncesinde satış baskısı altında

Litecoin geçtiğimiz saatlerde üçüncü halving döngüsünü tamamladı. LTC bunun öncesinde haberi satın alan yatırımcıların izdihamına uğradı. Bilhassa toplumsal hakimiyeti, halving öncesinde birçok paydaşın panik belirtileri göstermesiyle beklendiği üzere artış gördü.

Fiyat açısından, beklentilerin tersine Litecoin kıymetinin yaklaşık %5’ini kaybetti. Haberi kar içinde pahalandıran kalabalık yatırımcı kitlesi nedeniyle daha fazla düşüş potansiyeli var. Şu anda satış faaliyetleri açıkça artıyor ve aslında düşüşte olan fiyat üzerinde aşağı istikametli ek bir baskı oluşturuyor.

BTC Piyasası: Büyük Satış Var! Binance’deki Bu 6 Altcoin Sert Düşebilir! 6

Teknik açıdan LTC, kıymetli bir takviye düzeyi olan 50 günlük EMA’nın altına düştüğünde çok kıymetli bir an yaşandı. Bu düşüş, potansiyel olarak 200 günlük EMA’ya giden yolu açıyor. Bu düzeye ulaşılırsa, azalan fiyat kanalının alt hududuna yanlışsız yaklaşık 66 dolara düşüş kelam konusu. Bu türlü bir senaryo, bilhassa halving olayını bir satış çılgınlığına dönüştürecek. LTC şu anda zati gün içi %4 düşüşle 89 doların altında ivme kazanıyor.

Bu ortada, analist Benjamin Cowen, tarihî olarak düşüşlerin her vakit yaşandığını ortaya koydu. Analiste nazaran, “halving akabinde, tarih, halving sonrası yıla (2025) kadar beklentilerinizi LTC azaltmanız gerektiğini gösteriyor.”

Altcoin yatırımcıları LTC grafiğinde nelere dikkat etmeli?

Aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere, Litecoin şu anda aşağı istikamette ivme kazanıyor. Yatırımcıların birinci olarak 96.46 ve 94.12 dolardaki kritik düzeye odaklanması gerekiyor. Lakin bu düzeyler halving saatlerinde kırıldı ve bir sonrakı dayanak, 85,32 dolar bölgesinde olacak.

Söz konusu düzey tutulamazsa, short yatırımcılar, Litecoin fiyatı 78.04 dolara yaklaşana kadar düşüşün devam etmesini bekleyebilirler. Burada ayılar kısmi karlar isteyecekler. Fakat satış tarafı likiditesinin mevcut olduğu iki kilit düzey 65,57 dolar ve 47,32 dolarda. Bu takviyeler mevcut pozisyondan kabaca %27 ve %48 uzaktadır. Öte yandan, LTC fiyatı 100 doların üzerinde çıkmayı başarırsa, sırada 140 dolara kadar uzanan bir boğa koşusu masada olacak.

BTC Piyasası: Büyük Satış Var! Binance’deki Bu 6 Altcoin Sert Düşebilir! 7

ApeCoin (APE), tarihi taban düzeylere ilerliyor

Yuga Labs’ın tezli metaverse oyunu Otherside’ın ilgi odağı olan ApeCoin, NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) art planında tarihi tabanlara ulaşırken kıymetli bir baskıyla karşı karşıya. Spesifik olarak, ApeCoin 1 Ağustos akşamı 1,73 dolara kadar geriledi. Böylelikle ATH düzeyi olan farkı %93’ün üzerinde ulaştı.

Altcoin şu anda 61. sırada yer alıyor. Bugün, Bitcoin’in toparlanmasına bağlı olarak 1,82 dolara toparlandı,. Fakat haftalık vakit diliminde hala %10 düşüşte.

BTC Piyasası: Büyük Satış Var! Binance’deki Bu 6 Altcoin Sert Düşebilir! 8

Son vakitlerde Yuga Labs, özel bir aktiflik sırasında Otherside oyunu için birkaç yeni öğeyi açıkladı. Lakin bu bile ApeCoin’in çabasının gidişatını değiştiremedi. Bununla birlikte, PFP (Profil Resmi) piyasası bocalarken, bir vakitler Yuga Labs’a büyük muvaffakiyet getiren ilgili varlıklar artık çalkantılı değişimlerden geçiyor.

Bu ortada, yasal cephede ApeCoin, kayıt dışı hizmetler sağladığı ve yatırımcı muhafaza kurallarını ihlal ettiği savlarıyla karşı karşıya kalan SEC’in radarına girdi. SEC, BAYC ve ApeCoin üzere kimi NFT’lerin menkul değer olarak sınıflandırılması gerektiğine inanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap