Büyük Ripple Transferi: Milyonlarca XRP Aktarıldı!

Büyük Ripple Transferi: Milyonlarca XRP Aktarıldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Ripple Transferi: Milyonlarca XRP Aktarıldı!

Kripto para dünyasında kayda bedel bir gelişme olarak, bilgi izleme platformu Whale Alert, son 24 saat içinde XRP’de değerli bir hareket olduğunu bildirdi. Dikkat çeken transfer, değerli ölçüde XRP’nin bir Ripple cüzdanına taşınmasını içeriyor ve kripto topluluğunu spekülasyonlarla çalkalanmaya bırakıyor. İşte detaylar…

Ripple piyasasında yüklü ölçü aktarıldı

Whale Alert’e nazaran, mevcut piyasa fiyatlarıyla yaklaşık 50 milyon dolara denk gelen 100 milyon XRP tokenı bilinmeyen bir cüzdandan Ripple’a aktarıldı. Bu transferin ardındaki neden gizemini koruyor, lakin dal uzmanları ve meraklıları bunun sonuçları hakkında spekülasyon yapmaya başladı. Bir mümkünlük, bu transferin Ripple ekosistemi içinde rutin bir cüzdan değişimini temsil etmesidir. Transferin tanımlanamayan bir cüzdandan Ripple ile alakalı bir cüzdana yapıldığı göz önüne alındığında, bu teori güç kazanıyor. Bir öteki hipotez de bunun klâsik kripto borsalarının sonları dışında gerçekleşen bir süreç olan tezgah üstü (OTC) bir süreç olabileceği tarafında.

Piyasa bedeline nazaran beşinci en büyük kripto para ünitesi olan XRP, Ripple’ın hudut ötesi ödeme tahlillerinin bel kemiği olarak hizmet veriyor. Ripple’ın On-Demand Liquidity (ODL) platformu, XRP’nin bir köprü varlık olarak kullanımından faydalanarak sıkıntısız milletlerarası para transferlerini kolaylaştırıyor. Ripple’ın Lider Yardımcısı Emi Yoshikawa kısa müddet evvel ODL hizmetlerini “Ripple Payments” başlığı altında birleştirme kararına ışık tuttu ve ODL’yi birinci bakışta karmaşık bulabilecek yeni gelenler için teklifi kolaylaştırmayı amaçladı.

XRP fiyatında son durum: Neler bekleniyor?

Bu yazının yazıldığı sırada, XRP’nin fiyatı küçük dalgalanmalar yaşadı ve 0,497 dolara yerleşti. Geçtiğimiz haftalarda XRP’nin bedeli 0,436 ila 0,558 dolar aralığında dalgalanmıştı. Arka arda dört gün süren olumlu fiyat hareketinin akabinde, XRP 15 Eylül’de 0,508 dolarlık bir doruğa ulaştı. Analistlere nazaran kısa vadede izlenmesi gereken kıymetli bir fiyat düzeyi, 0,517 dolar düzeyinde bulunan günlük Hareketli Ortalama 200’dür (MA 200). Bu düzeyin üzerine çıkılması, satış baskısının azaldığını gösterebilir ve potansiyel olarak 0,56 dolarlık temel direnç düzeyine hakikat güçlü bir yükselişi tetikleyebilir. Bununla birlikte, bu direnç düzeyi geçmişte güçlü olduğunu kanıtlamıştır ve bir defa daha zorluklarla karşılaşabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Ripple Transferi: Milyonlarca XRP Aktarıldı! 1

Tersine, XRP’nin fiyatı 0,41 doların altına düşerse, öngörülebilir gelecek için aralığa bağlı fiyat faaliyetinin devam edeceğine işaret edebilir. Bu nedenle, kripto topluluğu XRP’nin fiyatındaki bir sonraki büyük hareketi merakla bekliyor. Bu da fiyatın 0,56 doların üzerinde kalmasına ya da 0,41 doların altına düşmesine bağlı olabilir. Sonuç olarak, XRP‘nin hem ilgi cazip cüzdan hareketlerini hem de fiyat dalgalanmalarını sergilediği kripto para piyasası her zamanki üzere dinamik kalmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap