Büyük Patlama Geliyor! İşte O 5 Altcoin

Büyük Patlama Geliyor! İşte O 5 Altcoin

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Patlama Geliyor! İşte O 5 Altcoin

Son haftalarda, kripto para piyasası muhtemel bir altcoin patlaması beklentisiyle diken üstündeydi. Ayrıyeten yatırımcılar ralliye öncülük etmesi beklenen alternatif coinleri yakından takip ediyordu. Hakikaten de altcoinler, 2023’ün en uygun performans gösterenlerinden biri olan Bitcoin’den (BTC) ilham almaya çalışarak dikkat çekmek için yarışıyor. Bu ortada, kripto para analisti Tolberti, 22 Temmuz’daki bir TradingView gönderisinde değerli açıklamalar yaptı. Buna nazaran patlamaya hazır 5 altcoin listesi verdi. İşte onlar.

Altcoin Dogecoin (DOGE)

Meme kripto para ünitesi altcoin Dogecoin (DOGE), kendisini destekleyen birden fazla katalizöre sahip. Lakin tekrar de son haftalarda yatay bir fiyat hareketi yaşıyor. DOGE’nin performansı genel piyasa gidişatından etkileniyor. Fakat, bilhassa Tesla CEO’su Elon Musk ile olan münasebetine bağlıdır. Tarihî olarak token, Musk ne vakit ondan bahsetse ya da onun hakkında konuşsa değerli ralliler göstermiştir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Patlama Geliyor! İşte O 5 Altcoin 1

Böyle bir örnek, Tesla’nın kaynak kodunun hem Bitcoin hem de Dogecoin için takviye içerdiğine dair haberlerin ortaya çıkmasının akabinde altcoin DOGE’nin yükseldiği vakitti. Bu haber, ünlü elektrikli araba üreticisinin bu kripto para ünitelerini geçerli ödeme seçenekleri olarak entegre etmeyi düşünebileceğine dair yaygın spekülasyonları tetikledi. Bu haberin bir sonucu olarak, token’ın piyasa kıymeti 1 milyar doların üzerinde arttı. Ayrıyeten fiyatı 0,070 dolarlık direnç düzeyini aştı.

Buna ek olarak, Musk’ın Scooby Doo ile ilgili tweetinin akabinde DOGE tekrar yükseldi. Ayrıyeten toplumsal medyadaki varlığının DOGE’nin fiyat hareketleri üzerindeki tesirini daha da vurguladı. Altcoin DOGE 0,071 dolardan süreç görüyor. Ayrıyeten günlük bazda %2’nin üzerinde kayıp yaşadı. Haftalık grafikte token neredeyse %3 oranında geriledi.

Altcoin IoTeX (IOTX)

Nesnelerin İnternetine (IoT) odaklanan kripto para ünitesi IoTeX (IOTX), son haftalarda genel piyasa eğilimlerini büyük ölçüde yansıtan değişken fiyat hareketleriyle karşılaştı. Şu anda token, 0,02 dolardan süreç görüyor. Burada değerli bir rol oynayan 0,05 dolarlık direnç bölgesini geri kazanmayı hedefliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Patlama Geliyor! İşte O 5 Altcoin 2

Altcoin IOTX’in pahası, inançlı ve ölçeklenebilir IoT tahlillerine yönelik artan talebe yakından bağlıdır. IoTeX, kendisini gelecek için dönüştürücü bir platform sunan, öncü bir blockchain olarak konumlandırıyor. IoTeX’in IoT aygıtlarıyla sıkıntısız bir halde entegre olarak inançlı ve verimli bilgi transferi ve bağlantısını kolaylaştırması bilhassa dikkat caziptir. Blockchain teknolojisinin uygulanması, data bütünlüğü, kapalılık ve birlikte çalışabilirliği sağlıyor. Ayrıyeten IoT aygıtları için sağlam bir ekosistem oluşturuyor.

Fetch.ai (FET)

Altcoin Fetch.ai (FET), yapay zeka ve blockchain’in entegrasyonuna öncülük ediyor. Ayrıyeten, otonom aracıların işbirliği yaptığı, data alışverişinde bulunduğu ve merkezi olmayan makine tahsili algoritmaları ve dağıtılmış defter teknolojisi kullanarak karmaşık misyonları yerine getirdiği merkezi olmayan bir dijital iktisat yaratıyor. Token’ın fiyatı, artan benimseme ve paydaşlıklar üzere faktörlerden etkilenmektedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Patlama Geliyor! İşte O 5 Altcoin 3

Örneğin FET, gerçek dünya uygulamaları için Web3 teknolojisini geliştirmek ve kullanmak üzere Bosch ile paydaşlık kurdu. Sonrasında ise kısa mühlet evvel kıymet kazandı. Buna ek olarak, Elon Musk xAI’yi tanınan chatbot ChatGPT’ye alternatif olarak tanıttı. Buna nazaran atılımla birlikte bir ralli oldu. Lakin FET, uzun vadede genel kripto piyasasına paralel olarak kıymetli kayıplar da yaşadı. Şu anda FET 0,22 dolar kıymetinde ve günlük kayıpları %0,5’in altında seyrediyor.

Altcoin Litecoin (LTC)

Altcoin Litecoin (LTC) piyasanın önde gelen kripto paralarından biri. Son periyottaki performansı iki haftadan kısa bir müddet içinde planlanan halving sürecine ait olumlu hislerle destekleniyor. LTC’nin piyasadaki düşüşlere karşı hassasiyeti var. Lakin, genel hissiyat yükseliş eğilimini koruyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Patlama Geliyor! İşte O 5 Altcoin 4

Halving aktifliğine hakikat ilerlerken, Litecoin’in zincir üzerindeki gelişimi kıymetli ilerleme göstermeye devam ediyor. Ağ, 15 Temmuz’da 170 milyonuncu sürecini gerçekleştirdi. Buna nazaran tarihi bir kilometre taşına ulaştı. Bu, Litecoin için süratli bir büyüme oranına işaret ediyor. Öteki taraftan sadece son yedi haftada 10 milyondan fazla süreç eklendi. Ayrıyeten bu da her hafta bir milyondan fazla sürecin gerçekleştiği manasına geliyor. Dikkat alımlı bir formda, Litecoin 11 yılı aşkın bir müddettir rastgele bir kesinti olmadan daima çalışma müddetini korumuştur.

Buna ek olarak, altcoin LTC, halving olayı etrafında heyecan arttıkça artan balina aktivitesine şahit oluyor. Fiyat hareketi açısından, altcoin LTC 100 dolar işaretini hedefliyor. Yazıyı yazarken altcoinLTC, günlük neredeyse %2’lik karla 93,65 dolar kıymetindeydi.

Cosmos (ATOM)

Altcoin Cosmos (ATOM), bağımsız blockchainlerden oluşan birbirine bağlı bir ekosistem oluşturma vizyonuna sahip bir platform. Son vakitlerde token, kripto piyasasındaki genel eğilime meydan okudu. Buna nazaran yükseliş eğilimleri gösterdi. Piyasa analistleri optimist. Ayrıyeten ATOM’un 10 dolar hududunu aşmaya hazır olduğuna inanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Büyük Patlama Geliyor! İşte O 5 Altcoin 5

Geçtiğimiz ay boyunca ATOM, güçlü bir temel oluşturmak için itinayla çalıştı. Buna nazaran piyasa dalgalanmalarının ortasında dayanıklılığını sergiledi. Son güncelleme itibariyle ATOM, haftalık %5’in üzerinde bir düşüşle 9,42 dolar kıymetinde. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda vurgulanan kripto paraların bir altcoin çıkışına öncülük etme kabiliyeti var. Lakin bunlar büyük ölçüde genel piyasa hassaslığına bağlı olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap