‘Büyük Kriz’ Bekleyen Finansçı: Bitcoin ve Bunları Alıyorum!

‘Büyük Kriz’ Bekleyen Finansçı: Bitcoin ve Bunları Alıyorum!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Büyük Kriz’ Bekleyen Finansçı: Bitcoin ve Bunları Alıyorum!

BRICS doruğu yaklaşıyor. ‘Zengin Baba Fakir Baba’ kitabının ünlü muharriri Robert Kiyosaki ise Bitcoin hakkında konuşuyor. Bitcoin’i (BTC) uygulanabilir bir alternatif olarak övüyor. Başka taraftan, ABD doları için karamsar bakış açısını bir defa daha lisana getiriyor.

Gerçek para düzmece paraya karşı

Kiyosaki, eğitim platformu kurucularıyla yakın vakitte gerçekleştirdiği bir podcast kısmında, ABD dolarının kıymet kaybını yorumluyor. Ayrıyeten Bitcoin BTC’nin günümüzün finansal ortamındaki değerli rolünü tartışıyor. Kiyosaki, finansal bilgi eksikliğinin zenginleri yoksullardan ayırdığını vurguluyor. Ayrıyeten “en büyük uydurma şeyin ABD doları olduğunu” belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Büyük Kriz’ Bekleyen Finansçı: Bitcoin ve Bunları Alıyorum! 1

Bitcoin BTC’ye karşı başlangıçtaki isteksizliğini itiraf ederken, şu anda 60 BTC’ye sahip olduğunu vurguluyor. Öteki taraftan 6.000 dolar fiyatındayken daha fazla satın almadığı için pişman olduğunu söylüyor.

Bitcoin: cürüm parasına karşı en büyük korunma

Kiyosaki’ye nazaran kripto paralar, bilhassa de Bitcoin, “suç parasına karşı en büyük koruma” fonksiyonu görüyor. Kiyosaki, 22 Ağustos’ta Johannesburg’da yapılacak bir sonraki BRICS toplantısı sırasında gerçekleşeceğine inandığı kıymetli değişiklikler ışığında bunun kıymetini vurguluyor. BRICS ülkelerinin Suudi Arabistan, Meksika ve Japonya ile birlikte altınla desteklenen bir kripto para ünitesini destekleyebileceğini öne sürüyor. Öbür taraftan, bu hareketin potansiyel olarak ABD dolarının düşüşüne yol açacağını öngörüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Büyük Kriz’ Bekleyen Finansçı: Bitcoin ve Bunları Alıyorum! 2

Kiyosaki BRICS tepesine ait beklentilerini lisana getiriyor. Buna nazaran bu doruğun dünya çapında “dolarsızlaşmanın” başlangıcı olacağını öngörüyor. Ortalarında Fransa’nın da bulunduğu 41 ülkenin ABD’nin prestiji para ünitesine karşı bir ortaya gelebileceğini söylüyor. Bunu takip eden finansal düzensizlikten korunmak için ne yapmak gerektiğine de işaret ediyor. Buna nazaran Bitcoin, altın, gümüş ve merkezi olmayan finans varlıklarına yatırım yapmak gerektiği fikrinde.

Bitcoin’in kriz vakitlerindeki rolü

‘Zengin Baba Fakir Baba’ müellifi Bitcoin’i, ABD’de arttığına inandığı hükümet yolsuzluğu ve beceriksizliğine karşı en yeterli sigorta olarak görüyor. ABD Doları’nın global rezerv para statüsü azaldıkça, Kiyosaki bir “acil iniş” ve “ekonomik tsunami” öngörüyor. Bitcoin’in 2024’te ABD dolarının çöküşü ve ABD’ye geri dönüşle birlikte 120.000 dolara ulaşacağını belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Büyük Kriz’ Bekleyen Finansçı: Bitcoin ve Bunları Alıyorum! 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Robert Kiyosaki’nin USD’nin çöküşüne olan güçlü inancı kelam konusu. Ayrıyeten Bitcoin’i yankılanan bir formda desteklemesi, ekonomik belirsizliklere karşı bir müdafaa olarak kripto paralara artan ilginin altını çiziyor. Dünya yaklaşan BRICS tepesinin sonuçlarını bekliyor. Buna nazaran, global finansal görüntünün değerli değişikliklere uğrama ihtimali var. Ayrıyeten bu durum yatırımcıları muhafaza ve potansiyel yararlar için Bitcoin üzere dijital varlıklara sığınmaya teşvik ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap