Büyük Kripto Balinası Konuştu: Bu Altcoin Çok Özel!

Büyük Kripto Balinası Konuştu: Bu Altcoin Çok Özel!

Paylaş
BTC Piyasası: Büyük Kripto Balinası Konuştu: Bu Altcoin Çok Özel!

Bir Cardano (ADA) balinası, popüler altcoin ADA’nın neden özel bir proje olduğuna dair görüşlerini açıklıyor. Popüler Cardano balinasının açıklamalarına Kriptokoin.com olarak bu yazımızda yakından bakıyoruz. Bilindiği üzere devasa miktarda kripto para portföyü sahibi olan balinaların aktiviteleri ve analizleri kripto piyasaların şekillenmesinde son derece etkili olduğu için yatırımcılar tarafından dikkatle izlenmekte.

BTC Piyasası: Büyük Kripto Balinası Konuştu: Bu Altcoin Çok Özel! 1

Özel bir altcoin projesi olarak Cardano (ADA)

Son zamanlarda, oldukça popüler olan takma adlı bir Cardano (ADA) balinası, Cardano hakkında neden “özel” olduğuna dair twitler attı. ADA whale adlı balina, Cardano topluluğunun uzun vadeli beklentileri konusunda neden bu kadar heyecanlı hissettiğinden emin olmayan potansiyel yatırımcılara etkileyici bir Twitter mesaj dizisinde açıklamalarda bulundu.

ADA whale Cardano’ya bir şekilde ilgi duyan anacak tam olarak emin olamayan yatırımcılara yönelik olarak altconin temel rakamlarını şu şekilde paylaştı:

Rakamlarla Cardano: TVL 1 Milyon +%69 7d +%21, İşlemler 4x Yıllık (150k), NFT hacmi ~1 milyon dolar/gün, blok ürün havuzları: 1.200, proje inşaları: 517, Reddit aboneleri 694k (%55 Eth, %350 Σ Sol+Avax+Terra), Son turda kendi kendini finanse eden oylar / finanse edilen projeler: 257,000 /269.

ADA’da Haziran hardforku önemli

ADA whale, ölçekleme konusunda ise şunları paylaştı:

Çalışmalarda birçok ölçeklendirme çözümü var örneğin: Kod yürütmeli izomorfik durum kanalları (Hydra), BFT yan zincirleri, L1’in güvenlik garantileri, zk toplamaları (Orbis) ve blok yayılımındaki iyileştirmeler. Görünüşe göre, bunların çoğunun “yakın vadede” hayata geçmesi bekleniyor. Haziran hard forkunun Cardano blockchaininin “büyük ölçüde” ölçeklenmesine yardımcı olması bekleniyor.

BTC Piyasası: Büyük Kripto Balinası Konuştu: Bu Altcoin Çok Özel! 2

Balinaya göre Cardano’nun  sahip olduğu önemli bir özellik sürdürülebilir yönetişim. Cardano’nun kendi kendini finanse eden, kendi kendini yöneten merkezi olmayan bir açık kaynak sistemi var. Cardano’nun para politikası ve ADA sertliği, belki de Bitcoin‘den sonra ikinci sırada yer alıyor. Çünkü “yönetimde hemfikir olan binlerce insan bunda önemli bir faktör oluşturuyor. ADA’nın sağlam bir kripto para olduğunu vurgulayan yatırımcıya göre, stablecoinler yakında çeşitli mekanlar aracılığıyla geliyor. Bu bağlamda Ardana, Cardano’nun Terra’nın Anchor Protocol’üne yanıtı olabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap