Büyük İsimler, ApeCoin, SHIB Değil: Bu Altcoin’e Para Akıttı!

Büyük İsimler, ApeCoin, SHIB Değil: Bu Altcoin’e Para Akıttı!

Paylaş
BTC Piyasası: Büyük İsimler, ApeCoin, SHIB Değil: Bu Altcoin’e Para Akıttı!

Kripto para yatırımcılarının fonları, yakın zamanda popüler olan ApeCoin (APE) veya en popüler meme coin’lerden biri olan Shiba Inu (SHIB)’ya değil, bir başka yeni altcoin’e aktı. Kripto girişimi Worldcoin, 3 milyar dolarlık token değerlemesi ile 100 milyon dolar kadar yatırım aldı.

ApeCoin değil: Worldcoin’e yatırım yapıldı

Yatırımcılar arasında daha önce Berlin merkezli Worldcoin’e yatırım yapan Andreessen Horowitz (a16z) ve Khosla Ventures yer alıyor. Yatırımın Worldcoin tokenlarının satışı yoluyla geleceği bildirildi. Geçen Ekim ayında 1 milyar dolar değerinde 25 milyon dolar olan Worldcoin için kabaca altı ay içinde ikinci büyük sermaye toplandı.

BTC Piyasası: Büyük İsimler, ApeCoin, SHIB Değil: Bu Altcoin’e Para Akıttı! 1

Yatırımcılar arasında a16z, Coinbase Ventures, Digital Currency Group varken melek yatırımcılar arasında FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried ve LinkedIn’in kurucu ortağı Reid Hoffman yer alıyordu. Her bir kişinin alacağı miktar, projeye ne kadar erken dahil olduklarına bağlıdır ve miktar, daha fazla insan dahil edildiğinde azalmaktadır.

Worldcoin nedir?

Y Combinator Başkanı Sam Altman tarafından ortaklaşa kurulan Worldcoin, yeni dijital parasını adil bir şekilde dağıtabilmesi için dünyadaki herkesin gözlerini fotoğraflayarak onları tanımlamayı amaçlıyor. Şirket şimdiye kadar yaklaşık 20 ülkede yüz binlerce insanın gözlerinin görüntülerini topladı. Ancak, düzensiz akıllı telefon erişimi, kafası karışmış kullanıcılar ve dolandırıcılık girişimleri gibi sorunlar bu süreci alt üst etti.

BTC Piyasası: Büyük İsimler, ApeCoin, SHIB Değil: Bu Altcoin’e Para Akıttı! 2

Worldcoin, yerel geliştiricilerin ayrılmasından veya düzenlemelerin iş yapmayı imkansız hale getirmesinden sonra birçok ülkede çalışmalarını askıya aldı. Teknik zorluklardan sonra, kaydolan herkesin bir akıllı telefona sahip olması gerektiğine dair yeni bir gereklilik de getirdi ve şirketin vizyonunun anahtarı olan gelişmekte olan ülkelerdeki erişimini sınırladı. Worldcoin ayrıca, şimdi bu yıl için belirlenen hedef lansman tarihini tekrar tekrar erteledi. Worldcoin kurucu ortağı ve CEO’su Alex Blania geçen hafta bir röportajda bu aksiliklerin genç bir başlangıç ​​için “çok agresif testlerin” doğal sonucu olduğunu söyledi. Bu sırada, Worldcoin (WDC) isimli bir coin’in fiyatında hafif ivme gözlemlense de, söz konusu proje ile alakasız bir coin gibi görünüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap