“Büyük Çöküş Geliyor” Diyen Analistten Can Sıkacak Ripple Tahmini

“Büyük Çöküş Geliyor” Diyen Analistten Can Sıkacak Ripple Tahmini

Paylaş
“Büyük Çöküş Geliyor” Diyen Analistten Can Sıkacak Ripple Tahmini

Kriptokoin.com – Popüler teknik ve piyasa analisti Manu Naik’a göre, Ağustos 2019’dan önce, XRP geçen yılın Eylül ayında 0,25 dolara kadar düştü. Ancak Ağustos ayından bu yana, XRP 0,32 dolar işaretini geçemedi ve fiyat 0,26 ve 0,29 dolar arasında değişiyor. Şu anda XRP 0,263 dolar değerinde ve analiste göre XRP’de eğilim aşağı doğru gibi görünüyor. Kripto parada daha yıkıcı bir hamle için hazır gibi duruyor ve analiste göre genişleyen kama kaynaklı XRP düşüşü Aralık düşüklerine neden olabilir.

Manu Naik: Ripple yıl sonundan önce büyük bir düşüş hareketi görebilir!

Analiste göre, XRP’nin uzun vadeli fiyat hareketini öngörmeye geçmeden önce, bu grafiği anlayalım. XRP, Temmuz ayı ortalarında azalan genişleyen bir kama paternine girdi; yükselen bir eğilimin ardından dönemdeki ticari hacimler, çoğunlukla fiyat hareketlerinin bu paterni takip ettiği durumda gerçekleşti. Analiste göre azalan genişleyen kama, fiyatın %58’lik bir kırılmaya yöneldiğini gösteriyor. Manu Naik’a göre, XRP aşağı yönlü bir harekete girdiğinden, yıkılmadan çıkma olasılığı düşük.

1 günlük XRP grafiği – Kaynak: TradingView

Açık morda görülebilen 200 günlük hareketli ortalama, genellikle uzun vadeli fiyat hareketlerinin güçlü bir göstergesi olarak bilinir. Manu Naik’a göre, mevcut fiyatın üzerinde hareket ettiği görülebildiğinden, fiyatların düşeceğine dair bir başka işaret olan XRP fiyatını aşağı yönlü baskı altına alıyor olabilir. RSI fiyat hareketlerini tahmin etmede çok güvenilir olmasa da akılda tutulması yararlı olabilir. Yukarıdaki grafikte RSI göstergesi aşırı satım bölgesine daha yakın görülebilir, ancak 40 işaretinin yakınında yukarı doğru bir seyir izliyor.

Ünlü analist: XRP’nin 0,14 dolarlık potansiyel bir fiyat hedefi var

Ichimoku Bulutları, birden fazla ortalama alan ve bunları grafikte gösteren teknik göstergeler topluluğudur. Bu, bir taban çizgisini (sarı), dönüşüm çizgisini (mavi) ve A (yeşil) ve B (gülü) önde gelen açıklıkları içeriyor. Önde gelen açıklıkların hareketleri, aralarında “bulutlar” olarak adlandırılan, fiyatın nasıl hareket edebileceğini tahmin etmek için kullanılabilecek alanlar oluşturur. Analiste göre, fiyat yukarıdaki bulutta görüldüğü gibi bulutların altına düştüğünde, fiyatın aşağıya doğru hareket etmesi olasıdır.

Ayrıca, taban çizgisinin altındaki dönüşüm çizgisi genellikle satılacak bir sinyal olarak görülür. Fiyatın üzerinde beliren bu Ichimoku bulutunun ve taban çizgisinin altında hareket eden dönüşüm çizgisinin birleşimi, fiyattaki düşüş hareketi için güçlü bir sinyaldir. Analiste göre, yıkıcı 0,14 dolarlık potansiyel bir fiyat hedefi olan XRP, yıl sonundan önce büyük bir düşüş hareketi görebilir. Ripple ile ilgili güncel fiyat tahminleri için “Popüler Analist: Ripple 10 Doları Hatta 100 Doları Görebilir!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap