Bugün Boğa Sinyali Veren Altcoinler Hangileri? İşte Liste!

Bugün Boğa Sinyali Veren Altcoinler Hangileri? İşte Liste!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bugün Boğa Sinyali Veren Altcoinler Hangileri? İşte Liste!

Bitcoin’in sakin kaldığı 24 Nisan haftasında, Zilliqa ve Optimism üzere tanınan altcoin’ler harekete geçiyor. Bu yazıda, sıradaki amaçları ortaya çıkarmak üzere şimdiki temel ve teknik tahlilleri derledik.

Bu hafta teknik açıdan yeşil ışık yakan 5 altcoin

İlk sıradaki Zilliqa, Mart 2023’e emsal formda patlayıcı bir fiyat hareketi hazırlıyor. ZIL’in son vakitlerde değerli bir direncin üzerinde kalması, boğaların tekrar dirilişine işaret etti. Ayrıyeten Zilliqa, 25 Nisan’da EVM (Ethereum Virtual Machine) uyumlu hale gelecek.

EVM uyumluluğunun uygulanması, yakın gelecekte Zilliqa’ya gelecek olan bir dizi büyük teknik değişikliğin birinci adımıdır. Ayrıyeten, bu güncelleme, ZIL kullanıcılarının tokenlerini EVM dApp’lerine ve cüzdanlarına zahmet çekmeden aktarmalarına imkan tanıyacak.

Yükseltme, Zilliqa fiyatı ve ZIL yatırımcıları için yeni bir devrin başlangıcı. Teknik datalar ayrıyeten tokenin büyük bir ralli için hazırlandığını gösteriyor.

Altcoin fiyatı birikim ve manipülasyon basamağını sonlandırıyor

Haftalık grafikte Zilliqa fiyatı, kullanıcıları için muazzam çıkarlar öngören değişik bir formasyon gösteriyor. Bu formasyon “3’ün Gücü” (PO3) olarak isimlendirilir. Yerine getirilmesi gereken bir temel ihtiyaçla birlikte üç kademe içerir:

  • Altcoin’in, birikim basamağını söz eden değerli bir takviye düzeyinin üzerinde konsolide olması gerekiyor.
  • Bu sıkılaştırmanın akabinde, likidite kıymetli bir taban düzeyin altında toplamak için daha da düşer. Bu manipülasyon basamağıdır.
  • Yakın vakitte kırılan düzeyin üzerinde bir toparlanma, bir sonraki kademe olan Dağıtımın başladığını teyit edecek.
  • Son evre en uçucu olanıdır ve çoklukla büyük hareketlerle sonuçlanır.
Ulaş Utku Bozdoğan: Bugün Boğa Sinyali Veren Altcoinler Hangileri? İşte Liste! 1

Zilliqa fiyatı, birikim ve manipülasyon olmak üzere birinci iki evreyi tamamladı. Ayrıyeten, son vakitlerde 0,0291 dolar takviye düzeyinin üzerine çıkarak dağıtım etabının başladığını doğruladı. ZIL yükseldikçe, manipülasyon evresinde biriktiren akıllı para, karlarını kaydetmek için satmayı tercih edecek.

ZIL teknik analiz

Aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere, Zilliqa fiyatı, %217’lik artışla 0,09744 dolar direncine ulaştıktan sonra yükseliş ivmesini yavaşlatabilir. Bu düzeyin ötesinde, haftalık düşüş kırıcının alt sonu 0,1175 dolarda. Buranın tekrar test edilmesi, toplam yararı %283’e çıkaracak.

Ek olarak, yatırımcıların, RSI 343 gün altında kaldıktan sonra son vakitlerde 50 çizgisinin üzerine çıktığını not etmeleri gerekiyor. Awesome Osilatör (AO), sıfır çizgisinin altında yaklaşık 330 gün geçirdikten sonra, sıfır çizgisinin üzerine de tırmandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bugün Boğa Sinyali Veren Altcoinler Hangileri? İşte Liste! 2

Her iki momentum indikatöründeki son hareket, uzun vadeli anlatının Zilliqa yükselişini desteklemek için şekillendiğini gösteriyor. Zilliqa fiyatı için görünüm katiyen optimist görünse de, bu varsayım uzun vadelidir.

Bu görünüm, ZIL fiyatı 0,02791 doların altına düşerse geçersiz kalacak. Bu türlü bir durumda ayılar, fiyatı tekrar 0,02272 dolara çekebilir.

Lider altcoin yükseliş belirtileri gösteriyor

Ethereum, yakın vakitte yaşanan %14’lük bir düşüşün akabinde 1.843 dolar takviye düzeyi civarında konsolide oluyor. Bu menzile bağlı hareket daha düşük tabanlar üretti. Bu esnada, RSI daha yüksek tabanlar üreterek “yükseliş sapması” olarak isimlendirilen bir uyumsuzluğun sinyalini verdi.

Yukarıda belirtilen teknik oluşumun tahlili, Ethereum fiyatında bir yükseliş öngörüyor. ETH boğalarının amaç alması olası düzeyler, son burun dalışının orta noktası olan 1.974 doları içeriyor. Bu direnci aşmak, Ethereum fiyatının 2.050 dolara ulaşmasına müsaade verecek. Toplamda, bu atak yatırımcılar için %12’lik yarar sunuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bugün Boğa Sinyali Veren Altcoinler Hangileri? İşte Liste! 3

Alıcılar Ethereum fiyatını destekleyemez ve bunun yerine satıcılar devralırsa, kısa vadeli bir düşüş ihtimali ortaya çıkıyor. Bu türlü bir durumda, analist Akash Girimath’a nazaran ayılar, 1.649 dolardan 1.744 dolara gerçek baskı kuracak.

1.744 doların altında kapanan ve onu bir direnç düzeyine çeviren dört saatlik bir mum çubuğu, Ethereum fiyatı için yükseliş tezini geçersiz kılacak. Böylelikle, potansiyel olarak 1.589 dolar ve 1.470 dolar düzeylerinde bir düzeltmeyi tetikleyecek.

Bu altcoin, OKX listelemesinden sonra yükseldi

Etherscan dataları, OKX’in BONE listesini takip eden üç gün içinde %400 oranında ralli tetiklediğini gösteriyor. Şu anda, borsanın cüzdanları yaklaşık 8,38 milyon dolar pahasında 7,85 milyon BONE’u denetim ediyor. Sayılar OKX’i dördüncü en büyük BONE sahibi yapıyor.

Listelemenin akabinde, Bone ShibaSwap fiyatı %20’lik bir artışla 1.302 dolara çıkmaya hazır. BONE şu anda, 23 Nisan’daki 0,930 dolar dayanak düzeyinden sıçradıktan sonra 1,04 dolardan süreç görüyor. Bu düzeyin üzerinde satın alma aktivitesinde bir artış, boğalar için kapıları büsbütün açacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bugün Boğa Sinyali Veren Altcoinler Hangileri? İşte Liste! 4

BONE fiyatının yükselmesi için, bekleyen yatırımcıların EMA tarafından belirtilen giriş noktalarından yararlanması gerekiyor. Böylelikle ayılar üzerindeki baskı artacak. 1.158, 1.166 ve 1.214 dolardaki 50-, 200- ve 100-günlük EMA, izlenmesi gereken kıymetli düzeyler ortasında.

Daha boğa bir durumda, Bone ShibaSwap fiyatı 1.302 dolar direnç düzeyini, 1.460 dolar direnç düzeyine kadar yükseliş durumlarında 1.636 doları hedefleyecek. Öte yandan, kar alıcılar devreye girerse, fiyat 0,930 dolara geri dönecek. Daha düşük düzeylerde 0,724 dolar dayanak olarak misyon alıyor.

Optimism (OP) bu haberle yükselişe geçti

OP fiyatı, azalan yükseliş momentumunun akabinde ayıların piyasayı ele geçirmesiyle Nisan ortasında yarar düşürücü bir vitese geçti. Bununla birlikte, boğalar denetimi tekrar ele geçiriyor ve trendi aksine çeviriyor. Bu ralli, teşebbüs sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’in (a16z) Magi ismini taşıyan Optimism tabanlı bir roll-up uygulaması üzerinde çalışma planlarını açıklamasından sonra devam eden ağ aldatmacasının ortasında geldi:

Altcoin fiyatı %25’lik ralliye bakıyor

OP fiyatı son 24 saatte %3’ün üzerinde artış kaydetti. CoinMarketCap dataları birebir vakit diliminde süreç hacminde %41’lik bir artış gösteriyor.

Yükseliş momentumu artarsa, sıradaki maksatlar 2.236 ve 2.383 dolar bölgeleri olacak. Çok boğa bir durumda, 2.787 dolar ortaya çıkıyor. Epey savlı durumlarda OP, mevcut düzeylerden %40 artış oluşturan 3.114 dolara yönelecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bugün Boğa Sinyali Veren Altcoinler Hangileri? İşte Liste! 5

Altcoin boğaları Litecoin grafiğinde geri dönüş yapmaya hazır

Litecoin (LTC), şu anda grafiğini çizdiği yükseliş trendini sürdürmek için bir defa daha Bitcoin (BTC) ve genel piyasadan ayrıldı. Bununla birlikte boğalar, önümüzdeki 100 gün içinde gerçekleşecek bir sonraki halving için gün sayıyor. Litecoin halving’in Ağustos ayında yerde gerçekleşmesi kesin. Tıpkı Bitcoin’i çevreleyen his üzere, Litecoin halving, LTC arzındaki genel azalmayı yine ayarlayacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bugün Boğa Sinyali Veren Altcoinler Hangileri? İşte Liste! 6

Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere, LTC fiyatı 25 Nisan’ı 90 doların altında geçirdi. Ağustos ayının halving aktifliği öncesinde 100 dolara çıkması boğaları için ek yakıt sağlayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap