Bu Yapay Zeka Coin İçin Kritik Hafta: Satış Görebilir!

Bu Yapay Zeka Coin İçin Kritik Hafta: Satış Görebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Yapay Zeka Coin İçin Kritik Hafta: Satış Görebilir!

Popüler yapay zeka coin projesi olan SingularityNET’in mahallî tokeni AGIX’in fiyatı düşüş eğilimini sürdürüyor. Kripto analisti Lockridge Okoth’a nazaran, düşüş eğiliminin devam ettiğine dair işaretlerle güneye hakikat ilerliyor. Ayrıyeten bu hareket, yatırımcılar ağın bu hafta içinde planlanan token kilidini açma aktifliğini beklerken gerçekleşiyor.

AGIX token-kilit açma aktifliği yaklaşıyor

SIngularityNET ekosisteminin tokeni olan AGIX, 24 saatlik süreç hacminde %55’lik bir düşüş gördü. Ayrıyeten fiyatı, gün içinde neredeyse %2 düşerek ayı eğilimiyle süreç görüyor. Bu durum, yakın vakitteki kilit açma aktifliğinin öncesinde gerçekleşti. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, SIngularityNET’in 28 Temmuz’da un-lock aktifliği var.

Token kilitlerinin açılması, ekseriyetle geliştiriciler ve erken yatırımcılar tarafından tutulan makul ölçüde token’ın bir varlığın sirkülasyondaki arzına bırakılmasını söz eder. Arz-talep dinamikleri doğrultusunda, fiyatların düşmesine neden olma eğilimindedir. Bu nedenle, token kilitlerinin açılması, token sahiplerinin kilidi açılmış tokenlar piyasaya sürülmeden evvel kâr elde etmek istemesine yol açar. Bu da artan satışlar nedeniyle token için piyasa istikrarını bozar.

TokenUnlocks bilgilerine nazaran, yaklaşık 2,18 milyon dolar pahasında 9,97 milyon AGIX tokenı piyasaya girecek. Bu ortada, aktiflik 28 Temmuz’da iki günden biraz daha uzun bir müddet içinde gerçekleşecek. Piyasaya akacak tokenlerin SingularityNET’in toplam arzının %0,83’ünü oluşturacağını belirtmek gerekiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Yapay Zeka Coin İçin Kritik Hafta: Satış Görebilir! 1AGIX token kilit açma programı.

Yapay zeka coin fiyatına yansıması nasıl olacak?

Bu yazı sırasında AGIX 0,219 dolardan açık artırmaya çıkıyordu. Token, azalan bir kanal içinde güneye gerçek kaymaya devam ediyor. Göreli Güç Endeksi (RSI) ve Awesome Osilatörler (AO) üzere momentum göstergelerinin her ikisi de güneye yönelmiş durumda. Bu, momentumun düştüğünü ve ayı eğiliminin devam ettiğini gösteriyor.

Buna nazaran, AGIX fiyatının %12 daha düşerek 0,192 dolar düzeyindeki acil dayanağa kadar gerilemesi mümkün. Bu görünümü daha da güçlendiren, 50 ve 100 günlük Kolay Hareketli Ortalamaların (SMA) sırasıyla 0,233 dolar ve 0,268 dolarda biriken üst baskısı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Yapay Zeka Coin İçin Kritik Hafta: Satış Görebilir! 2AGIX 1 Günlük Grafik

Tersine, mevcut düzeylerde daha fazla AGIX biriktirmek yahut portföylerini kilidin etrafında artırmak isteyen yatırımcılar, AGIX fiyatını teknik formasyonun üst sonunun üzerine göndererek bir alım ivmesi dalgasını tetikleyebilir. Lakin, yatırımcıların teyitli bir boğa eğilimi için 0,309 dolar direnç düzeyinin üzerinde kararlı bir kırılma beklemesi gerekiyor. Bu türlü bir hareket, mevcut fiyatın üzerinde %40’lık bir yükseliş manasına gelecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap