Bu Ünlü Şirkette Binance İştirakini Sonlandırıyor!

Bu Ünlü Şirkette Binance İştirakini Sonlandırıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Ünlü Şirkette Binance İştirakini Sonlandırıyor!

Londra merkezli kredi kartı sürece şirketi Checkout.com, bugün Binance ile olan kontratını feshettiğini duyurdu. İkinci ayrılık, önder NFT platformu Opensea’den geldi.

Opensea, Binance Smart Chain takviyesini sonlandırıyor

Dünyanın en büyük NFT pazar yerlerinden biri olan OpenSea, yüksek bakım maliyeti nedeniyle artık BNB Chain’i (BSC) desteklemeyeceğini açıkladı. 19 Ağustos’tan itibaren, kullanıcılar artık BSC NFT’leri için yeni listeler oluşturamayacak yahut yeni teklifler sağlayamayacak. Fakat platform, kullanıcıların BSC NFT’leri görüntülemesine, aramasına ve aktarmasına müsaade vermeye devam edecek.

Binance Smart Chain, NFT süreçleri için Ethereum’a nazaran daha uygun fiyatlı bir alternatif sunar. Bu nedenle şirketin Binance ağından ayrılma kararı topluluk için sürpriz oldu. OpenSea bundan sonra hangi Blockchain’e geçeceğine yönelik açıklama yapmadı.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Binance, günün birinci ayrılık haberini Checkout.com’dan aldı. Kredi kartı şirketinin kararı son düzenleyici gelişmelerin akabinde geldi. Haziran 2023’te başlayan Binance davaları, kripto piyasasının gidişatında esaslı bir değişime yol açtı.

Kripto para piyasası borsa davalarıyla ne kadar değişti?

Yaklaşık iki ay evvel SEC, önde gelen borsalar Binance.US ve Coinbase üzere platformlarda kayıtlı olmayan 19 kripto para ünitesini “menkul kıymetler” olarak sınıflandırarak dava açmıştı. Bu atak sonucunda, kırmızı listedeki coin’lerin piyasa kıymeti 20 milyar dolar düşmüştü. Lakin, geçen mühlet içinde bu altcoin’ler bir ölçü güzelleşme kaydetti.

CCData’nın bilgilerine nazaran, dava açılmasının akabinde piyasa bedeli düşen 19 tokenin toplam piyasa pahası %20 civarında geriledi. Bununla birlikte, bu tokenların süreç hacmi artmış durumda. Bu artış sonucunda, süreç hacimleri hissesi %13’e yükseldi. Sonuç olarak, Binance davalarından bu yana hacim düşerken volatilite yükseliyor.

BTC Piyasası: Bu Ünlü Şirkette Binance İştirakini Sonlandırıyor! 1

Toplam piyasa kıymetindeki düşüşe karşın, bu kriptolar hala toparlanma gösteriyor. Artan süreç hacmi, kimi platformların delist kararına bile direndi. En büyük merkezi borsalar Robinhood, Bitstamp ve Bakkt, bu kriptoların kimilerini delist etmişti.

Ripple davası Binance ve Coinbase için

Arca analistlerinden Kyle Doane, 13 Temmuz’un Ripple zaferinin, yatırımcıların kelam konusu kriptolara tekrar ilgi göstermesine neden olduğunu söylüyor. Doane’a nazaran, “kayıtlı menkul kıymet” olarak isimlendirilen tokenlar, düzenleyici meçhullüğü aşma fırsatı olarak görülmekte. Ripple davasının sonucu, XRP’nin tabiatı gereği bir menkul değer olmadığı tarafında olumlu bir halde sonuçlandı. Özetle, son olumlu haberler, yatırımcıları tekrar piyasaya çekiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap