Bu Tarihe Dikkat: FTX, Altcoin Rezervlerini Satabilir!

Bu Tarihe Dikkat: FTX, Altcoin Rezervlerini Satabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Tarihe Dikkat: FTX, Altcoin Rezervlerini Satabilir!

Kasım 2022’de iflas eden kripto para borsası FTX, 13 Eylül’de altcoin rezervlerini tasfiye etmeye hazırlanıyor. Uzmanlara nazaran tasfiye, piyasa üzerinde ağır bir satış baskısı manasına geliyor.

13 Eylül’e dikkat: FTX bu altcoin/token’leri piyasaya boşaltacak

Güncel raporlara nazaran, iflas eden FTX, altcoin rezervlerini tasfiye etmek için iflas mahkemesinin onayını almak üzere. Edinilen bilgiye nazaran mahkeme, 13 Eylül’e kadar FTX iflas takımına yeşil sinyal verebilir. Bu da kripto para piyasası için devasa bir satış baskısına işaret ediyor.

Kayıtlara nazaran FTX, şu anda 685 milyon dolar bedelinde Solana (SOL) ve 529 milyon dolar kıymetinde FTT tutuyor. Bunun dışında elinde 268 milyon dolar pahasında Bitcoin (BTC) var. Borsanın toplam rezervleri yaklaşık 3,4 milyar dolar bedelinde.

X’den @TheDeFinvestor’a nazaran FTX, 17 Ocak’taki kayıtlarda kamuoyuna aşağıdaki altcoin rezervlerini bildirdi. 13 Eylül, bu kripto paraların piyasaya boşaltılacağı tarih olabilir. Liste ve tartılar şu formda:

  1. Solana (SOL): 685 milyon dolar (kilitli)
  2. FTX Token (FTT): 529 milyon dolar
  3. Bitcoin (BTC): 268 milyon dolar
  4. Ethereum (ETH): 90 milyon dolar
  5. Aptos (APT): 67 milyon dolar
  6. Dogecoin (DOGE): 42 milyon dolar
  7. Polygon (MATIC): 39 milyon dolar
  8. BitTorrent (BIT): 35 milyon dolar
  9. Toncoin (TON): 31 milyon dolar
  10. XRP (XRP): 29 milyon dolar

FTX, geri ödemeler için Galaxy Digital ile birlikte çalışıyor

Bu ortada, Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere FTX, Ağustos’ta varlık idaresi için Galaxy Digital ile anlaştı. İkili, bilhassa borsanın altcoin rezervlerini piyasalara anonim olarak satmak ve piyasa manipülasyonu riskini azaltmak için bir ortaya geliyor.

FTX avukatları, paydaşlık hakkında, “Bitcoin ve ETH’nin riskten korunması, Borçluların [FTX] bu cins Bitcoin yahut ETH’nin satışından evvel potansiyel aşağı taraflı riski sınırlamasına imkan tanıyacak. Muhakkak dijital varlıkları paya almak, olağanda atıl durumda olan kripto paralar üzerinde düşük riskli getiriler yaratarak mülklerin ve nihayetinde alacaklıların faydasına olacaktır” açıklamalarına yer verdi. Bir evvelki raporlar, borsanın birkaç altcoin için transferlere başladığını göstermişti.

FTX, hâlâ paralarının iadesini bekleyen müşterilere dağıtabileceği pay senedinin yükselmesini umuyor. Şu anda tekrar yapılandırma uzmanı John J. Ray III tarafından yönetilen şirket, hepsini tek seferde satmanın, açığa satış yapanların ve öbür piyasa iştirakçilerinin faydasına olacak formda fiyatın düşmesine neden olacağından tasa ediyor. Haftalık satış limitleri üzere usullerle bundan en düzgün nasıl kaçınılabileceğini bulmak için pazar uzmanlarına başvuruyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap