Bu Metriklerde Patlama Oldu! Shiba Inu Fiyatı Nereye Gidecek?

Bu Metriklerde Patlama Oldu! Shiba Inu Fiyatı Nereye Gidecek?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Metriklerde Patlama Oldu! Shiba Inu Fiyatı Nereye Gidecek?

Piyasalarda satış baskısı ağırlaşırken Shiba Inu fiyatı Pazartesi günü 0,000007 dolara hakikat geriledi. Bununla birlikte, Shibarium ağ kullanımı sabitlendikçe, on-chain bilgiler SHIB token yanma oranının da arttığını ortaya koyuyor. Bu durum, hakim olan düşüş eğiliminin ortasında SHIB fiyatlarını olumlu tarafta etkileyecek mi? Kripto analisti Ibrahim Ajibade, bu soruya karşılık arıyor.

Shibarium ağı süreçleri bu ay %175 arttı

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Shibarium, piyasadaki FUD ve ağ meseleleriyle sallantılı bir başlangıç yaptı. Lakin, bunun akabinde şu anda istikrarlı bir büyüme yaşıyor. Resmi ShibariumScan bilgileri, 1 Eylül’de sırf 73.600 sürecin gerçekleştirildiğini gösteriyor. Lakin o vakitten bu yana istikrarlı bir formda büyüyerek 11 Eylül’de 202.900 sürece ulaştı. Bilhassa bu, iki haftadan kısa bir mühlet içinde ağ etkinliğinde %175’lik göz kamaştırıcı bir büyümeyi temsil ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Metriklerde Patlama Oldu! Shiba Inu Fiyatı Nereye Gidecek? 1Shiba Inu-Shibarium Günlük Süreçler. Kaynak: ShibariumScan

Günlük süreç sayısındaki istikrarlı artış birkaç nedenden dolayı olumlu bir sinyal. Birinci olarak, ağda barındırılan hizmet ve tokenler için daha geniş bir benimseme ve artan talebi gösteriyor. Daha da kıymetlisi, Shibarium ağının verimliliğinin ve istikrarının arttığını ortaya koyuyor. Shiba Inu takımının yaptığı lansman öncesi tezlere nazaran, bu yükseliş trendi devam ederse, SHIB’nin yanma oranını hızlandırabilir. Ve taleple eşleşirse, sonuçta SHIB fiyatındaki bir artışı tetiklemesi mümkün.

SHIB yanma oranı Shibarium ağ aktifliği ile korelasyon içinde arttı

Bu ortada, SHIB token yakma oranı da bu ay değerli ölçüde arttı. Bu da Shiba Inu takımının savını doğruluyor. CryptoQuant bilgilerine nazaran, Shiba Inu’nun günlük token yakma sayısı 1 Eylül’de iki ayın en düşük düzeyi olan 10,06 milyon SHIB’ye geriledi. Lakin Shibarium ağ aktivitesi toparlandıkça, yakma oranı o vakitten beri %700 artarak 11 Eylül kapanışında 70,3 milyona ulaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Metriklerde Patlama Oldu! Shiba Inu Fiyatı Nereye Gidecek? 2SHIB Günlük Token Yakımı. Kaynak: CryptoQuant

Token yakma, bir kripto paranın belli bir ölçüsünü dolanımdan kalıcı olarak kaldıran bir düzenektir. Çoklukla tokenların harcanamayacakları ya da geri alınamayacakları bir adrese gönderilmesini içerir. Yakma hareketi, Shiba Inu’nun toplam dolanımdaki arzını azaltır. Bu yüzden, token yakma oranındaki kalıcı bir artışın talebin sabit kalması halinde fiyatları yükseltmesi mümkün.

Shibarium çekiş büyümesi ile 1 Eylül ve 12 Eylül ortasında SHIB yakma oranındaki son artış ortasındaki korelasyon, her iki eğilim ortasında bir temas kuruyor. Bu tez doğruysa, yatırımcıların Shiba Inu projesine olan itimadını yine teyit edebilir. Ayrıyeten, evam eden düşüş eğiliminin ortasında SHIB fiyat takviye düzeylerini desteklemeye yardımcı olabilir.

Shiba Inu fiyat tahmini

Yukarıdaki kıymetli on-chain göstergeler, SHIB’nin 0,000007 dolar dayanak bölgesi için kâfi talep bulacağını gösteriyor. Mevcut Shiba Inu holder’larının satın alma fiyatı dağılımını özetleyen Fiyat Etrafındaki Karda/Zararda dataları de bunu canlı bir halde ortaya koyuyor. Datalar, 57.940 milyon yatırımcının azamî 0,000007 dolar fiyattan 19,8 trilyon SHIB token satın aldığını vurguluyor. Token yakma oranı yükselirse, konumlarını muhafazaları mümkün. Ayrıyeten, erken bir SHIB fiyat toparlanmasını tetiklemeleri beklenen. Lakin ayılar bu dayanak düzeyini bir kenara iterse, Shiba Inu fiyatının 0,000005 dolara yanlışsız daha da düşmesi mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Metriklerde Patlama Oldu! Shiba Inu Fiyatı Nereye Gidecek? 3Shiba Inu IOMAP bilgileri. Ağustos 2023 | Kaynak: IntoTheBlock

Ancak meme-coin piyasasındaki FUD azalırsa, boğalar potansiyel olarak 0,000010 dolara gerçek büyük bir yükselişi zorlayabilir. Bununla birlikte, 429.150 adres en az 0,000008 dolar fiyattan 301,5 trilyon SHIB satın almıştı. Ve satmayı seçerlerse, Shiba Inu fiyatının tekrar düşmesi mümkün. Fakat bu direnç düzeyi yol verirse, SHIB’in süratli bir formda 0.000010 doları geri alması mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap