Bu Metrik Binance İçin Farklı Bir Gerçeği Ortaya Çıkardı

Bu Metrik Binance İçin Farklı Bir Gerçeği Ortaya Çıkardı

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Metrik Binance İçin Farklı Bir Gerçeği Ortaya Çıkardı

Lider kripto para borsası Binance için farklı bir metrik ortaya çıktı. Buna nazaran Eylül ayında BETH için 573 milyon dolarlık giriş oldu. Bu giriş kripto para dünyasında dikkat çekiyor. Daima birlikte ayrıntılara bakalım.

Binance ve Ethereum Staking’inde kıymetin kilidini açmak

DefiLlama’dan bugün kıymetli datalar geliyor. Buna nazaran Binance borsasında BETH olarak bilinen stake edilmiş Ethereum tokeni kıymetli bir artış yaşıyor. Böylelikle Toplam Kilitli Kıymetinin (TVL) 731 milyon dolara yükselmesine şahit oluyor.

BTC Piyasası: Bu Metrik Binance İçin Farklı Bir Gerçeği Ortaya Çıkardı 1

Binance’in BETH’inin seyahati, Ethereum’un bir proof-of-stake ağına geçişiyle birebir vakte denk gelecek halde Nisan ayında başladı. Başlangıçta, TVL’si 120 milyon dolar ile 170 milyon dolar ortasında değişiyordu. Öbür taraftan bu da Binance için istikrarlı bir başlangıcı yansıtıyordu. Fakat, 1 Eylül’de iki süreçle 165 milyon dolarlık bir akış oldu. Bunun gerçekleşmesiyle değerli bir dönüm noktası yaşandı.

Likit Staking tokenlerinin kilidini açmak

Sadece iki hafta sonra Binanca borsasında tek bir süreçle 243 milyon dolar üzere şaşırtan bir sayı elde edildi. Bu kayda paha artışlar kripto topluluğunun dikkatini çekiyor. Bu kayda paha örneklerin dışında, günlük girişler 500.000 doları geçmedi.

BTC Piyasası: Bu Metrik Binance İçin Farklı Bir Gerçeği Ortaya Çıkardı 2

BETH üzere likit stake tokenları esasen Lido, Coinbase yahut Binance üzere platformlarda Ethereum (ETH) stake edilerek elde edilen türevler. İştirakçiler, stake ettikleri ETH karşılığında bu türevleri alıyor. Ayrıyeten varlıklarını merkeziyetsiz finans (DeFi) kesimi içinde öbür bir yerde kullanma esnekliğini korurken getiri elde etmelerini sağlıyor.

Binance’in öne çıkan rolü

Etherscan bilgileri, BETH’in en büyük dört sahibinin Binance borsasının denetimi altındaki cüzdanlar olduğunu ortaya koyuyor. Bu müşahede, Binance’in blockchain’deki kullanıcılarını içeren süreçlere faal olarak katılabileceğini gösteriyor. Ayrıyeten BETH’in büyümesini kolaylaştırma konusundaki kararlılığını sergilediğini gösteriyor. BETH’in TVL’si 14 milyar dolarlık Lido Stake Ethereum yahut 2 milyar dolarlık Coinbase üzere platformlardan nispeten daha küçük.

BTC Piyasası: Bu Metrik Binance İçin Farklı Bir Gerçeği Ortaya Çıkardı 3

Ancak değerli ve sistemsiz girişler Binance borsasına kayda kıymet bir inanç düzeyine işaret ediyor. Bu itimat, kripto borsasını çevreleyen mevcut düzenleyici belirsizlikler karşısında bile devam ediyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda BETH’in TVL’sindeki artış dikkat çekiyor. Başka taraftan likit stake tokenlarının kripto ekosistemindeki cazibesinin ve bedel teklifinin bir delili niteliğinde. Kripto dünyası gelişmeye devam ediyor. Başka taraftan Binance’in BETH’si kıymetli bir oyuncu olarak öne çıkıyor. Buna nazaran, değerli girişleri kendine çekiyor. Öteki taraftan  kullanıcılara Ethereum’u inançlı ve verimli bir halde stake edebilecekleri bir yol sağlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap