Bu Meme Coinler Apansız Çöktü! Sebebi Nedir?

Bu Meme Coinler Apansız Çöktü! Sebebi Nedir?

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Meme Coinler Apansız Çöktü! Sebebi Nedir?

Kripto para dünyasında son yıllarda “meme coinler” ismi verilen yeni kategori ortaya çıktı. İsimlerini internet memlerinden ve toplumsal medya trendlerinden alan bu coinler, yüksek getiri potansiyelleri nedeniyle kripto para yatırımcıları ortasında giderek daha tanınan hale geldi. Bununla birlikte, her yatırımda olduğu üzere, meme coin projeleri de, kendi çapında risklerle birlikte geliyor. Bilhassa son günlerde, paha kaybını derinden yaşayan birkaç meme coin oldu. İşte detaylar…

Bu meme coinler düşüş yaşıyor

Piyasa datalarına nazaran TURBO, POGAI, HAHA ve AIDOGE son 24 saat içinde değerli paha düşüşleri yaşadı. TURBO, 0,00195163 dolardan süreç görürken yüzde 47’lik büyük bir düşüşle 0,00096985 dolara geriledi. Benzeri formda, HAHA da yüzde 60’ın üzerinde bir düşüşle 0,00012731 dolardan 0,00003432 dolara geriledi. POGAI, 0,00024994 dolardan süreç görürken yüzde 55 düşüşle 0,00010332 dolara geriledi. Başkalarına kıyasla nispeten istikrarlı olan AIDOGE bile kıymet kaybetti. Coin, yüzde 30’luk bir düşüşle 0,000000000524 dolardan 0,000000000371 dolara geriledi.

BTC Piyasası: Bu Meme Coinler Apansız Çöktü! Sebebi Nedir? 1

Keskin düşüşlerin nedeni muhakkak değil. Lakin uzmanlara nazaran muhtemelen piyasa volatilitesi kıymet taşıyor. Ayrıyeten bu coinlerin uzun vadeli uygulanabilirliğine ait kaygılar de dahil olmak üzere değerli faktörlerin bir kombinasyonu dikkat çekiyor. Meme coin’ler son derece spekülatif yapılarıyla bilinmekte. Yatırımcılar çoklukla büyük yarar potansiyeli nedeniyle bu coin’lere yönelir. Bununla birlikte, birebir vakitte hayli risklidirler ve bedelleri yükseldiği kadar süratli bir biçimde düşebilir.

Özellikle, en yeni meme coin olan PEPE Token, kripto balinalarının dikkatini çektiği için son vakitlerde kripto para dünyasında dalgalar yaratıyor. Bu yüksek net kıymete sahip yatırımcılar, büyük ölçülerde PEPE tokenlarını kaptı. Böylelikle meme coin’in piyasa kıymetini 1,5 milyar dolara yaklaştırarak bir satın alma çılgınlığına başladılar. Bu etkileyici muvaffakiyet, coin’in birinci lansmanından sadece birkaç gün sonra gerçekleşti. Lakin şu anda coin, en yüksek düzeyinin yüzde 50 kadar altında.

Bu kripto paralara yönelik ihtarlar var

Memecoinlerin popülaritesi arttıkça, düzenleyicilerin ve klasik yatırımcıların incelemeleri de artıyor. Birçok finans uzmanı, temel kıymetlerinin olmaması ve dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu potansiyelleri nedeniyle meme coinlere yatırım yapılmaması konusunda ikazda bulunuyor. Buna ek olarak, birçok meme coinin merkezi olmayan yapısı, bunların düzenlenmesini yahut izlenmesini zorlaştırarak yatırımcılar için daha da riskli hale getirmektedir.

BTC Piyasası: Bu Meme Coinler Apansız Çöktü! Sebebi Nedir? 2

Bu tanınan meme coinlerin pahasındaki düşüş, yatırımcılar için uyarıcı bir öykü niteliğindedir. Yüksek getiri potansiyeli cazip olsa da, rastgele bir kripto paraya yatırım yapmadan evvel riskleri dikkatle pahalandırmak kıymetlidir. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere her vakit olduğu üzere, araştırmanızı yapmanız kritiktir. Ayrıyeten portföyünüzü çeşitlendirmeniz ve sadece kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yapmanız çok kıymetli.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap