Bu Kripto Para Platformuna Taarruz: Fonlar Çalındı!

Bu Kripto Para Platformuna Taarruz: Fonlar Çalındı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Kripto Para Platformuna Taarruz: Fonlar Çalındı!

Yatırımcılar için inançlı kripto para ticareti sağlamak üzere piyasaya girmiş bir platform olan zkSync DEX Merlin, 1,82 milyon doların üzerinde çalıntı fon kaybıyla sonuçlanan bir güvenlik ihlali yaşadı. Olay, güvenlik firması Certik tarafından yakın vakitte bir kontrolün tamamlanmasına karşın, zkSync projesinin ve ekosisteminin güvenliği konusunda değerli telaşlara neden oldu.  İşte detaylar…

Kripto para platformu, 1.82 milyon dolarlık coin kaybetti

zkSync DEX Merlin, 1,82 milyon doların üzerinde çalıntı fon kaybıyla sonuçlanan güvenlik ihlalinin kurbanı oldu. Bu olay, zkSync projesinin ve ekosisteminin güvenliği ve güvenilirliği konusunda önemli kaygılara yol açtı. Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere merkeziyetsiz borsa (DEX) Merlin, yakın vakitte güvenlik firması Certik tarafından denetlenmişti. Bu nedenle zkSync DEX Merlin’in, yatırımcıların kripto para ticareti yapmaları için inançlı olması beklenmekte idi. Lakin, kontrolün tamamlanmasından ve halka açık satışın başlamasından kısa bir mühlet sonra platform atağa uğradı. Akabinde hackerlar fonları çaldı.

Raporlara nazaran, bilgisayar korsanı likidite havuzunu boşaltmayı başardı ve yatırımcılar için fon kaybına neden oldu. Olay, Merlin takımı tarafından bir Medium gönderisinde doğrulandı. Güvenlik ihlalinin projenin “kullanıcıların fonlarının güvenliğini ve emniyetini sağlamak için en âlâ çabayı göstermesine” karşın meydana geldiğini belirttiler.

Merlin takımı, kullanıcılara olayı araştırdıklarını ve ihlalin nedenini belirlemek için güvenlik uzmanlarıyla birlikte çalıştıklarını garanti etti. Ayrıyeten, Core Farming Havuzlarının ve halka açık satışın, yatırımcılara inanç vermek için Certik tarafından kapsamlı bir kontrolden sonra başlatılacağını belirttiler.

BTC Piyasası: Bu Kripto Para Platformuna Taarruz: Fonlar Çalındı! 1

Güvenlik telaşları açığa çıktı

Güvenlik ihlali, zkSync projesinin kalitesiyle ilgili soruları da beraberinde getirdi. Üstelik birtakım yatırımcılar bu teknoloji üzerine inşa edilen başka platformların güvenliğiyle ilgili telaşlarını lisana getirdi. Bu olay, yatırımcıların fonlarının güvenliğini sağlamak için sıkı güvenlik tedbirlerinin gerekliliğin hatırlattı. Ayrıyeten nizamlı kontrollere duyulan muhtaçlığın altını çizdi. Sonuç olarak, zkSync DEX Merlin’deki güvenlik ihlali 1,82 milyon doların üzerinde fon kaybına yol açtı. Bunun dışında zkSync projesinin güvenliği ve güvenilirliği konusunda önemli kaygılara yol açtı.

Bu olayın daha geniş kripto para piyasasını nasıl etkileyeceği şimdi aşikâr değil. Lakin kripto alanında güvenliğin değerini keskin bir formda hatırlatıyor. Merlin takımı ihlali kabul etti ve nedenini araştırmakta. Sonuç olarak yatırımcılara sıkı güvenlik tedbirlerinin alınacağına dair garanti vermek için çalışıyor. Bu olay, yatırımcıların kripto para piyasasındaki fonlarını korumak için sistemli kontrollere ve güçlü güvenlik tedbirlerine duyulan kıymetli gereksinimin altını çizmiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap