Bu Kripto Para Platformuna Ceza: Geçersiz Lisans İddiası!

Bu Kripto Para Platformuna Ceza: Geçersiz Lisans İddiası!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Kripto Para Platformuna Ceza: Geçersiz Lisans İddiası!

Melbourne merkezli kripto para platformu Helio Lending, Avustralya kredi lisansına sahip olduğunu sav ettiği için ceza aldı. Ceza, karşılaşabileceği azami para cezasına nazaran daha hafif bir alternatif. Bu olay, kripto firmalarının karşılaştığı yasal incelemeyi vurguluyor. Öbür taraftan kesimde yanlışsız temsillerin değerinin altını çiziyor. Ayrıntılara bakalım.

Kripto para platformu Helio Lending uydurma lisans tezleri nedeniyle ceza aldı

Avustralya merkezli bir kripto borç verme firması olan Helio Lending ceza aldı. Cezanın sebebi ise mahallî bir kredi lisansına sahip olma konusunda yanlış argümanlarda bulunması. Ceza yüksek sayıyla kıayaslandığında hafif bir ceza. Avustralya Menkul Değerler ve Yatırım Kurulu (ASIC), Helio Lending’in bir yıl boyunca âlâ halin sürdürülmesi koşul koştu. Buna nazaran kurum, 15.000 Avustralya doları (9.600 dolar) tahvil cezasına çarptırıldığını açıkladı.

BTC Piyasası: Bu Kripto Para Platformuna Ceza: Geçersiz Lisans İddiası! 1

Genellikle daha az önemli kabahatler için verilen mahkumiyet gerektirmeyen uygun hal kararı değerli. Buna nazaran, Helio Lending daha az bir ceza almış oluyor. Bu hafif ceza, firmanın karşılaşabileceği potansiyel 160.000 dolar para cezası ile tezat oluşturuyor. Ceza, kripto para platformu Helio’nun web sitesinde Ağustos 2019’da yayınlanan bir haberle ilgili. Buna nazaran Avustralya kredi lisansına sahip olduğu tarafındaki yanlış argümanına bir karşılık niteliğinde.

Hesap verebilirlik ve dal incelemesi

Helio Lending’in hatasını kabul etmesi ceza kararında rol oynuyor. Şirketin web sitesindeki yanlış lisans beyanı ile ilgili suçlama geri çekildi. Bu dava, kripto para firmalarının karşı karşıya olduğu yasal incelemenin sonuçlarını ortaya koyuyor. Ayrıyeten kripto sanayisinde gerçek açıklamaların ve temsillerin kıymetini vurguluyor. ASIC’in Helio Lending’e karşı yasal süreç başlatmasının sonucu var. Buna nazaran, düzenleyici ortamın şeffaflık ve hesap verebilirlik sağlamaya odaklandığının altını çiziyor.

BTC Piyasası: Bu Kripto Para Platformuna Ceza: Geçersiz Lisans İddiası! 2

ABD merkezli kripto para odaklı halka açık holding şirketi Cyios Corporation’ın Avustralya iştiraki olarak faaliyet gösteren Helio Lending, kripto para dayanaklı krediler sunma konusunda uzman. Cyios Corporation ayrıyeten yakında faaliyete geçecek olan fungible token platformu Randombly’nin de sahibi. Helio Lending’e karşı yasal süreç, ASIC tarafından Nisan 2022’de başlatıldı.

Devam eden düzenleyici çabalar

ASIC’in Helio Lending’e karşı başlattığı son yasal süreç, kripto para ile ilgili faaliyetleri amaç alan bir dizi atağın kesimi. Düzenleyici kurumun yasal takipleri öbür kuruluşları da kapsıyor. Ağustos ayında ASIC, ferdî yatırımcılara kaldıraçlı türev mukaveleleri sunmadan evvel yetersiz tarama testleri yapıldığını tez ederek ticaret platformu eToro’ya dava açtı. Benzeri formda, Aralık ayında ASIC, Finder.com’a karşı bir dava açtı. Buna nazaran, finansal eser karşılaştırma sitesinin gerekli lisans olmadan kripto getirili eser sunduğunu argüman etti.

BTC Piyasası: Bu Kripto Para Platformuna Ceza: Geçersiz Lisans İddiası! 3

Kripto para platformu Helio Lending’in cezası, kripto sanayisinde yanlış tezlerin ve temsillerin getirebileceği yasal sonuçları hatırlatıyor. Bu olay, kripto alanında faaliyet gösteren işletmeler için şeffaflığın değerli gösteriyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda, düzenlemelere ahengin ve yanlışsız irtibatın kıymetinin altını çiziyor. ASIC üzere yetkililer tarafından sürdürülen düzenleyici gayretler, kripto piyasasının bütünlüğünü müdafaa konusundaki kararlılıklarını gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap