Bu Kripto Para Platformu Hacklendi! Onmilyonlar Çalındı!

Bu Kripto Para Platformu Hacklendi! Onmilyonlar Çalındı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Kripto Para Platformu Hacklendi! Onmilyonlar Çalındı!

Yine bir kripto para platformuna yönelik atak haberi var. Bu kez onmilyonlarca dolar çalınmış durumda. Zararın boyutları nitekim de çok büyük. Haberimizin ayrıntılarına derinlemesine bir bakalım.

Kripto para platformu hacklendi

İşletmelerin kripto para ödemelerini kabul etmelerini sağlayan bir platform olan Alphapo, değerli bir bilgisayar korsanlığı olayının kurbanı oldu. ZachXBT’ye nazaran, şirket atakta 23 milyon dolar pahasında varlık kaybetti. Bununla birlikte, kayıpların kapsamına ait tüm detaylar şimdi açıklanmadı.

Alphapo bir siber taarruzun son kurbanı olurken, kripto para yatırımcıları Pazar gününü üzücü bir haberle geçiriyor. 30’dan fazla kripto para ünitesinde ödemeleri kolaylaştırması ve borsaları desteklemesiyle bilinen platform hacklendi. Buna nazaran sıcak cüzdanlarından 23 milyon doların çalınmasına yol açan bir taarruz yaşadı.

Kripto para platformu Alphapo’nun hizmetleri

Alphapo’nun hizmetleri, işletmelerin kripto ödemelerini 23 farklı fiat para ünitesine dönüştürmelerine müsaade vererek onu bölümde çok değerli bir oyuncu haline getirdi. ZachXBT, ETH, TRON ve BTC üzere varlıkların taarruz sırasında Alphapo’nun sıcak cüzdanlarından boşaltıldığını bildirdi. Çalınan Ethereum ETH ile değiştirildi. Sonrasında ise Avalanche ve Bitcoin’e taşıma süreci kelam konusu oldu.

BTC Piyasası: Bu Kripto Para Platformu Hacklendi! Onmilyonlar Çalındı! 1

HypeDrop, Bovada ve Ignition üzere tanınan baht oyunları platformları da dahil olmak üzere Alphapo müşterileri, muhtemelen etkilenenler ortasında. Çalınan fonlar büyük olasılıkla platformla alakalı işletmelere aitti. Öbür taraftan hizmet alıcıları için potansiyel ödeme meseleleri hakkında telaşları artırıyor.

Saldırının ölçeği

Bu çeşit platformlarda süreç yapmayan bireyler için endişelenecek bir neden olmayabilir. Bununla birlikte, taarruzun ölçeği göz önüne alındığında, daha geniş kripto para ünitesi topluluğu yüksek alarmda. Öbür taraftan dalın borsaları ticaret hacimlerinde keskin bir düşüşe şahit oldu.

BTC Piyasası: Bu Kripto Para Platformu Hacklendi! Onmilyonlar Çalındı! 2

Soruşturmalar devam ediyor. Buna nazaran, bu taarruzun yansımaları geniş kapsamlı olabilir. Ayrıyeten cümbüş ve bahis kesimlerinde faaliyet gösteren işletmeler yakın gelecekte belirsizliklerle karşılaşabilir. Alphapo’nun müşterileri ve ortakları, daha fazla gelişme için durumu yakından takip ediyorlar.

Alphapo Hack’in sonuçları ve etkileri

Alphapo saldırısının neden olduğu şok dalgalarının ortasında, kripto para ünitesi topluluğu potansiyel kesintilere hazırlanıyor. Öbür taraftan hücumun sonuçları hakkında daha fazla bilgi için tasayla bekliyor.

BTC Piyasası: Bu Kripto Para Platformu Hacklendi! Onmilyonlar Çalındı! 3

Her hack haberinin elbette bölüm üzerinde olumsuz bir tesiri var. Buna nazaran piyasada yatırımcılar ortasında inanç sorunu doğuyor. Öteki taraftan müdafaaya yönelik farklı adımların da atmak böylece mümkün oluyor. Durum ortaya çıktıkça güncellemeler için btcpiyasasi.com adresini izlemeye devam edin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap