Bu İki Altcoin Dev İşbirliği Konusunda El Sıkıştı!

Bu İki Altcoin Dev İşbirliği Konusunda El Sıkıştı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu İki Altcoin Dev İşbirliği Konusunda El Sıkıştı!

Merkezi olmayan borsa (DEX) SushiSwap, Layer 1 Blockchain’e Aptos’a genişlediğini duyurdu. Aptos’a geçiş, Sushi’nin Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu olmayan bir Bblockchain’de birinci kere erişilebilir olması manasına geliyor. DefiLlama’ya nazaran, daha evvel önder altcoin Ethereum, Arbitrum, BNB Chain ve başkalarında kullanıma girdi.

SushiSwap Aptos’un teknolojisinden yararlanmayı hedefliyor

Merkeziyetsiz ekosistem geliştikçe, birden fazla Blockchain’in bir ortada var olması beklenen. Bu nedenle, DEX’ler daima olarak büyük Blockchain ağlarına likidite getirmeye çalışıyor. Pazartesi günü yapılan bir duyuruda SushiSwap, Aptos Blockchain’e genişlediğini açıkladı. Bu ortada, Btcpiyasasi.com ’dan takip ettiğiniz üzere DEX, geçtiğimiz ay Coinbase’in Base ağına da genişlemişti. Gelişmeyi Aptos, şu biçimde duyurdu:

Aptos olarak, ister hizmetlere daha geniş erişim ister yaratıcı çıktılar üzerinde daha fazla sahiplik manasına gelsin, Web3’ün gerçek insanlara gerçek fırsatlar sunma potansiyeline yürekten inanıyoruz.

İşbirliği altcoin projeleri için ne getirecek?

SushiSwap, birçok Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu Blockchain ağında yaygın olarak mevcut. Bununla birlikte, Aptos genişlemesi ile artık ayak izini EVM olmayan bir Blockchain’e ayarladı. Aptos için bu atak, Solana ve Osmosis üzere EVM olmayan öteki Blockchain’lere rakip olmaya çalışırken yeni sermayenin önünü açıyor.

Aptos’un Move programlama lisanı, SushiSwap’in v2 Otomatik Piyasa Yapıcısını (AMM) Katman 1 protokolünde başlatmak için dikkatini çekti. Ayrıyeten DEX, Aptos ile daha fazla entegrasyon planladığını söylüyor. SushiSwap Move’u şu formda açıklıyor:

Akıllı kontratlar için tasarlanan Move programlama lisanı, geliştiricilerin kolay, inançlı ve süratli bir formda uygulama oluşturmasını sağlıyor.

BTC Piyasası: Bu İki Altcoin Dev İşbirliği Konusunda El Sıkıştı! 1

Aptos, çekirdek geliştiricilerini geri kazanmaya çalışıyor

Bununla birlikte, Token Terminal’den alınan datalara nazaran, Aptos’un çekirdek geliştiricileri son 365 gün içinde %35 oranında azaldı. Lakin işin düzgün tarafı, çekirdek geliştiricilerin son 90 gün içinde %9,8 oranında artması. Böylelikle altcoin projesi 2022’nin en yüksek düzeylerini geri kazanmaya çalışıyor. Pazar günü itibariyle, Aptos ağında 67 çekirdek geliştirici bulunuyor. Token Terminal çekirdek geliştiricileri şu halde tanımlıyor:

Son 30 gün içinde projenin herkese açık GitHub depolarına 1+ taahhütte bulunan farklı GitHub kullanıcılarının sayısı.

BTC Piyasası: Bu İki Altcoin Dev İşbirliği Konusunda El Sıkıştı! 2Aptos günlük çekirdek geliştiricileri. Kaynak Token Terminal

Her iki altcoin fiyatı da düşüş yolunda!

Duyurunun SUSHI ya da APT fiyat hareketi üzerinde üst istikametli bir tesiri olmadı. Zira, genel piyasadaki düşüşe paralel iki altcoin fiyatında da düşüşe geçti. Bu ortada Aptos’un yarın tokn un-lock aktifliği var. Bu da SUSHI’ye göre daha fazla kıymet kaybetmesine neden oldu. Son 24 saat içinde SUSHI fiyatı yaklaşık %3 oranında geriledi. Bununla bitlikte APT %3,87 oranında paha kaybetti.

BTC Piyasası: Bu İki Altcoin Dev İşbirliği Konusunda El Sıkıştı! 3SUSHI ve APT fiyatı.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap