Bu Hafta Türk Yatırımcıların Gözdesi O 9 Altcoin Oldu!

Bu Hafta Türk Yatırımcıların Gözdesi O 9 Altcoin Oldu!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Hafta Türk Yatırımcıların Gözdesi O 9 Altcoin Oldu!

Sürekli gelişen altcoin dünyasında Türkiye, yatırımcı faaliyetlerinin ağırlaştığı bir merkez olarak ortaya çıktı. Hatta bu durum KuCoin raporuna da yansıdı. Çünkü rapora nazaran, Türklerin yüzde 50’si kripto para tutuyor. Bu sırada, Türkiye’de 26 Ağustos – 1 Eylül tarihleri ortasında trend olan coinleri incelediğimizde, Türk yatırımcıların çok çeşitli kripto varlıkları yakından takip ettiğini görüyoruz. Bu yazıda, bu devirde Türkiye piyasasında dalgalar yaratan kripto paralara daha yakından bakacağız.

Bu altcoin projeleri, Türklerin odağındaydı

CoinGecko’nun Btcpiyasasi.com ile paylaştığı bilgiler, Türkiye’deki yatırımcıların odağına dair fikir verdi. Türklerin CoinGecko üzerinde en çok aradığı coin’ler ortasında, en büyük kripto olan Bitcoin’in yanında aşağıdaki altcoinler yer aldı:

  • EthereumPoW: EthereumPoW, Türk yatırımcılar ortasında büyük ilgi görüyor. Proof of Work (PoW) konsensüs sistemi, Blockchain teknolojisine olan ilgisiyle bilinen bu pazarda dikkatleri üzerine çekti.
  • CyberConnect: CyberConnect, birçok Türk yatırımcının portföyünde kendine yer buldu. Bildirdiğimiz üzere CYBER, son vakitlerde sert yükseliş ve düşüşleriyle gündeme geliyor.
  • Pi Network: Altcoin sahnesine yeni çıkan Pi Network, Türkiye’de ilgi görmeye başladı.
  • Bitcoin: Dünyanın önde gelen kripto para ünitesi Bitcoin, Türk yatırımcıların portföylerinde kıymetli bir yer tutmaya devam ediyor. “Dijital altın” olarak bilinen coin, yatırımcıların odağında. Ayrıyeten paha saklama aracı olma özelliği, bilhassa piyasaların dalgalandığı periyotlarda dikkat çekmeye devam ediyor.
  • Hydranet: Hydranet, süratli ve inançlı süreç vaadiyle Türkiye’nin kripto para piyasasında ilgi topladı. Ölçeklenebilirlik ve verimlilik, popülerliğini artıran temel faktörlerdir.
  • Alvey Chain: Ethereum üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir layer-2 Blockchain teknolojisi tahlilleri sağlayıcıdır.
BTC Piyasası: Bu Hafta Türk Yatırımcıların Gözdesi O 9 Altcoin Oldu! 1
  • Battle Infinity: Blockchain tabanlı bir oyun platformu olan Battle Infinity, hem Türk oyuncular hem de yatırımcılar ortasında büyük yankı uyandırdı. Çünkü kripto para ünitelerinin oyun ekosistemlerine entegrasyonu büyüyen bir trend.
  • Fetch.ai: Fetch.ai’nin yapay zeka odaklı Blockchain platformu, ehemmiyet kazandı. Merkeziyetsiz ağlarda yapay zekanın potansiyelini keşfetmeye istekli Türk yatırımcıların dikkatini çekti.
  • Kaspa: GHOSTDAG protokolünü uygulayan bir PoW  altcoin olan Kaspa, Türkiye pazarında ilgi görmeye başladı.
  • Pepe: Bir meme coin olan Pepe, Türkiye’de niş bir takipçi kitlesi bulmuştur.

Türkiye, kripto para alanında öne çıkıyor

Türkiye’de yatırımcılar bu kripto paraları takip etmek ve keşfetmek için öncelikle CoinGecko üzere platformlara yönelmiştir. Bu platformlarda bilgilerin bulunması, Türk yatırımcıların bu dinamik piyasada şuurlu kararlar almasını sağlamıştır. Kripto para dünyası gelişmeye devam ediyor. Bu sırada Türkiye global kripto dünyasında değerli bir oyuncu olmaya devam ediyor. Ülkede trend olan altcoin çeşitliliği kritik. Çünkü Türkiye pazarının dinamik yapısını ve yenilikçi Blockchain projelerine yönelik iştahı vurgulamaktadır. Kripto sanayisi daima olarak teknoloji ve finansın sonlarını zorlarken, Türk yatırımcılar yeni fırsatları keşfetmeye ve daima değişen bu ortamda bir adım önde olmaya hazır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap