Bu Hafta O 4 Altcoin Yükselişe Hazır: İşte Kritik Seviyeler!

Bu Hafta O 4 Altcoin Yükselişe Hazır: İşte Kritik Seviyeler!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Hafta O 4 Altcoin Yükselişe Hazır: İşte Kritik Seviyeler!

Geçtiğimiz üç hafta boyunca haftalık grafikte arka arda Doji mum çubuğu formasyonları oluşturduktan sonra, Bitcoin haftayı olumlu bir notla bitirmeyi hedefliyor. Bu, boğalar ve ayılar ortasındaki belirsizliğin üst tarafta çözüldüğünün erken bir işareti. Toparlanma şimdi erken kademelerinde olsa da, 20 Eylül’deki Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı volatiliteyi artırabilir. Piyasa iştirakçilerinin çoğunluğu FED’in faiz oranlarında statükoyu muhafazasını bekliyor. Lakin faiz kararının akabinde Fed Lideri Jerome Powell’ın basın toplantısı sırasında sürprizler yaşanabilir. İşte analist Rakesh Upadhyay’e nazaran o sırada Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanacaklar…

Bitcoin fiyat tahlili: Sırada neler var?

Bitcoin 14 Eylül’de 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (26.303 dolar) üzerine çıktı. Böylelikle satış baskısının azaldığını gösterdi. O vakitten bu yana boğalar, ayıların fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekme teşebbüslerini engelledi. Alıcılar avantajlarını geliştirmeye çalışacak. Böylelikle BTC/USDT paritesini 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (27.295 dolar) taşıyacak. Bu düzey küçük bir pürüz teşkil ediyor. Fakat aşılması halinde paritenin 28.143 dolara ulaşması mümkündür. Ayıların bu seviyeyi şiddetle savunması beklenmekte.

BTC Piyasası: Bu Hafta O 4 Altcoin Yükselişe Hazır: İşte Kritik Seviyeler! 1

Analiste nazaran ayılar üstünlüğü korumak istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmek zorunda kalacaklar. Bu, agresif boğaları tuzağa düşürür. Ayrıyeten 24.800 dolarlık kıymetli dayanağın potansiyel bir tekrar testi için kapıları açar. Altcoin, 4 saatlik grafikte 20-EMA’nın üzerinde süreç görüyor. Bu da boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Bu da traderların toparlanmanın devam etmesini beklediğini gösteriyor. Alıcılar 26.900 dolardaki manisi aşarsa, parite 27.600 dolara yükselir. Akabinde nihayetinde 28.143 dolara yükselme potansiyeli taşıyor.

BTC Piyasası: Bu Hafta O 4 Altcoin Yükselişe Hazır: İşte Kritik Seviyeler! 2

Maker fiyat tahlili: Altcoin için boğalar hareketlendi

Altcoin Maker, 15 Eylül’de 50 günlük SMA’nın (1.162 dolar) üzerine çıkarak boğaların denetimi ele almaya çalıştığını gösterdi. Analiste nazaran MKR/USDT çifti 1.370 dolara yanlışsız ilerliyor. Bu düzeyin boğalar ve ayılar ortasında güçlü bir gayrete sahne olması olası. Boğalar bu düzeyden çok fazla vazgeçmezse, bu düzeyin üzerinde bir kırılma mümkünlüğü artar. Bu gerçekleşirse, parite ivme kazanır ve 1.759 dolara gerçek yükselir. Aşağı tarafta izlenmesi gereken en değerli düzey 20 günlük EMA (1.162 dolar). Bu düzey kırılırsa, paritenin bir mühlet için 980 ila 1.370 dolar ortasında sallanabileceğini gösterecektir.

BTC Piyasası: Bu Hafta O 4 Altcoin Yükselişe Hazır: İşte Kritik Seviyeler! 3

4 saatlik grafik, boğaların komutada kaldığını gösteriyor fakat çok alım bölgesine yakın RSI, yakın vadede küçük bir düzeltme yahut konsolidasyona işaret ediyor. 20-EMA, aşağı tarafta izlenecek kilit düzey olmaya devam ediyor. Bunun altında bir kırılma ve kapanış, 50-SMA’ya gerçek daha derin bir düzeltmenin başladığını gösteriyor. Bunun yerine, fiyat 20-EMA’dan sıçrarsa, bu boğaların düşüşleri satın almaya devam ettiğinin bir işareti olacaktır. Bu da 1.370 dolarlık sert genel dirence gerçek bir ralli başlatır.

BTC Piyasası: Bu Hafta O 4 Altcoin Yükselişe Hazır: İşte Kritik Seviyeler! 4

Aave fiyat tahlili: Hangi düzeyler kıymetli?

Aave Eylül 16’da hareketli ortalamaların üzerine çıkarak boğaların harekete geçtiğini gösterdi. Lakin, günün mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek düzeylerde satış olduğunu gösteriyor. Boğalar lehine küçük bir avantaj, ayıların geri dönüş yapmasına müsaade vermemeleri ve fiyatı yeniden 50 günlük SMA’nın (59 dolar) üzerinde tutmaya çalışmalarıdır. Şayet başarılı olurlarsa, AAVE/USDT çifti muhtemelen 70 ve daha sonra 76 dolara yanlışsız hızlanacaktır.

BTC Piyasası: Bu Hafta O 4 Altcoin Yükselişe Hazır: İşte Kritik Seviyeler! 5

20 günlük EMA (56 dolar) yakın vadede göz önünde bulundurulması gereken kıymetli bir dayanak. Altcoin bu düzeyin altına düşerse, ayıların daha yüksek düzeylerde etkin olduğunu gösterecektir. Bu da pariteyi 48 dolarlık sağlam dayanağa düşürür. 4 saatlik grafik, boğaların kısa mühlet evvel 20-EMA’ya geri çekilmeyi satın aldığını ve hassaslığın olumluya döndüğünü gösteriyor. Alıcılar fiyatı 63 dolarlık direncin üzerine çıkarmaya çalışacak. Şayet bunu başarabilirlerse, parite 70 dolara kadar yükselir.

BTC Piyasası: Bu Hafta O 4 Altcoin Yükselişe Hazır: İşte Kritik Seviyeler! 6

THORChain fiyat analizi

THORChain son birkaç gün içinde makul bir toparlanma gerçekleştirdi ve bu da alıcıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. Yükseliş hareketi, büyük bir barikat misyonu görmesi olası olan 2 dolarlık katı dirence yaklaşıyor. Şayet fiyat 2 dolardan keskin bir formda düşerse, bu boğaların çıkışa gerçek koştuğunu gösterecektir. Bu da fiyatı 20 günlük EMA’ya (1,62 dolar) kadar çeker. Tersine, RUNE/USDT çifti mevcut düzeyden çok fazla vazgeçmezse, boğaların rallinin daha da uzamasını bekledikleri için durumlarını koruduklarını gösterecektir. Şayet 2 dolar olursa, parite 2,30 ve akabinde 2,80 dolara kadar yeni bir yükseliş eğilimi başlatır.

BTC Piyasası: Bu Hafta O 4 Altcoin Yükselişe Hazır: İşte Kritik Seviyeler! 7

Analiste nazaran 4 saatlik grafik, 2 dolar düzeyinin direnç olarak hareket ettiğini gösteriyor. Fiyat, güçlü bir dayanak olarak hareket etmesi mümkün olan 20-EMA’ya geri çekilir. Fiyat bu düzeyden güçlü bir biçimde toparlanırsa, boğalar tekrar 2 dolarlık pürüzün üstesinden gelmeye çalışacaktır. Bunu yapmayı başarırlarsa, parite 2.30 dolara yanlışsız yükselir. Zayıflığın birinci işareti 20-EMA’nın altında bir kırılma ve kapanış olacaktır.

BTC Piyasası: Bu Hafta O 4 Altcoin Yükselişe Hazır: İşte Kritik Seviyeler! 8

Listedeki son altcoin: RNDR

Render (RNDR) 15 Eylül’de 50 günlük SMA’nın (1,58 dolar) üzerine çıkarak satış baskısının azalabileceğine işaret etti. Hareketli ortalamalar bir yükseliş geçişinin eşiğinde ve RSI müspet bölgede, boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan (1,50 dolar) üst dönerse, rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya gerçek bir hassaslık değişikliğine işaret edecektir. Bu da 1,83 dolara ve akabinde 2,20 dolara hakikat daha güçlü bir toparlanma başlatır. Bu olumlu görüş, fiyatın düşmeye devam etmesi ve hareketli ortalamaların altına inmesi halinde yakın vadede geçersiz hale gelebilir. RNDR/USDT çifti daha sonra 1,38 dolara ve akabinde 1,29 dolara düşer.

BTC Piyasası: Bu Hafta O 4 Altcoin Yükselişe Hazır: İşte Kritik Seviyeler! 9

4 saatlik grafikteki hareketli ortalamalar üst eğimli ve RSI müspet bölgede. Bu da alıcılar için avantaja işaret ediyor. Aşağı istikamette izlenecek birinci dayanak 20-EMA’dır. Fiyat bu düzeyden üst dönerse, boğaların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak görmeye devam ettiğine işaret edecektir. Bu da 1,77 dolara yükselme mümkünlüğünü artırır. Lakin, boğaların savunması için değerli bir düzey zira altına inilmesi pariteyi 1,39 dolara düşer.

BTC Piyasası: Bu Hafta O 4 Altcoin Yükselişe Hazır: İşte Kritik Seviyeler! 10
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap