Bu Hafta Gözler Avalanche’ın (AVAX) Üzerinde: Devasa Unlock Var!

Bu Hafta Gözler Avalanche’ın (AVAX) Üzerinde: Devasa Unlock Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Hafta Gözler Avalanche’ın (AVAX) Üzerinde: Devasa Unlock Var!

Kripto para piyasası için değerli bir gelişme olarak Avalanche (AVAX), 26 Ağustos’ta yapılması planlanan bir token kilidi açma aktifliğine hazırlanıyor. Token Unlocks tarafından takip edilen kilit açma aktifliği, toplam AVAX arzının %2,77’sini oluşturan 110 milyon dolar kıymetindeki AVAX tokenlerinin piyasaya girmesine işaret edecek. İşte detaylar…

Avalanche için yaklaşan unlock aktifliği önemli

Yaklaşan kilit açma aktifliği, AVAX ekosistemi için büyük kıymet taşıyor ve platformun büyümesi ve genişlemesinde çok değerli bir adımı tabir ediyor. Avalanche Blockchain’i, mahallî tokenı AVAX ile merkezi olmayan finans (DeFi) alanında gelecek vaat eden bir oyuncu olarak süratle tanındı. Kilidi açılan AVAX tokenlerinin dağıtımı, her biri platformun daima gelişimine katkıda bulunan çeşitli kategorilere dağıtılacaktır. Stratejik ortaklar, yaklaşık 24,21 milyon dolara karşılık gelen 2,25 milyon AVAX token alacak. Vakıflar, platformun sağlam temeline daha fazla katkıda bulunarak 1,67 milyon AVAX token elde edecek. Avalanche’ın gerisindeki takıma 48,42 milyon dolar bedelinde 4,5 milyon AVAX token tahsis edilirken, airdrop iştirakçilerine 1,13 milyon AVAX token verilecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Hafta Gözler Avalanche’ın (AVAX) Üzerinde: Devasa Unlock Var! 1

Bu atak, Mayıs ayında gerçekleşen ve piyasa tarafından olumlu karşılanan bir evvelki AVAX kilit açma aktifliğinin müsaadeden gidiyor. Piyasanın reaksiyonu, token kilitlerinin açılmasını bekleyen ve buna ahenk sağlayan iştirakçiler ortasındaki gelişmişlik seviyesinin altını çiziyor. AVAX’ın piyasadaki seyahati dinamik olmuştur. Kasım 2021’deki boğa koşusu sırasında 140 dolara kadar yükseldikten sonra, daha geniş kripto para piyasası trendine paralel olarak değerli bir düşüş yaşadı. Şu anda AVAX, dayanıklılığını ve toparlanma potansiyelini yansıtacak formda yaklaşık 10 dolardan süreç görüyor.

Diğer altcoinlerde de kilitler açılacak

AVAX, bu hafta kilitleri açılan tek kripto para ünitesi değil. LDO, ID, SWEAT ve 1INCH üzere tokenlar da AVAX’a kıyasla daha küçük ölçekte de olsa kilit açma tecrübesi yaşayacak. Likit stake protokolü Lido (LDO), Avalanche Blockchain lokal tokenı (AVAX) ve Yield Guild Games DAO’nun (YGG) gerisindeki tokenın bu hafta kilitlerinin açılması ve piyasadaki mevcut token arzının artırılması planlanıyor. Btcpiyasasi.com olarak bu yazımızda, hafta boyunca gerçekleşecek olan coin unlock’larını paylaşmıştık.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Hafta Gözler Avalanche’ın (AVAX) Üzerinde: Devasa Unlock Var! 2

Token kilitlerinin açılması, erken yatırımcıların ya da proje takımı üyelerinin ellerindeki coinleri çok sayıda tasfiye etmelerini önlemek hedefiyle daha evvel dondurulmuş olan coinlerin kademeli olarak piyasaya sürülmesidir. AVAX’ın büyüme ve yeniliğe olan bağlılığının bir yansıması olarak 26 Ağustos’taki kilit açma aktifliğinin kripto para topluluğunda ses getirmesi bekleniyor. Kilidi açılan tokenlar, Avalanche ekosisteminin devam eden genişlemesine güç sağlayacak bir kaynak olarak hizmet edecek. Piyasa iştirakçileri bunun daha geniş bir görünüm üzerindeki tesirini yakından gözlemleyecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap