Bu Dev Altcoin’in Kurucusu Muştuyu Verdi: Geçiş Yakında Olacak!

Bu Dev Altcoin’in Kurucusu Muştuyu Verdi: Geçiş Yakında Olacak!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Dev Altcoin’in Kurucusu Muştuyu Verdi: Geçiş Yakında Olacak!

Polygon mucidi Sandeep Nailwal, MATIC’in POL’e yükseltilmesinin çok yakında gerçekleşeceğini açıkladı. Altcoin kurucusu Nailwal, POL’ün kripto dünyasında çığır açan üçüncü jenerasyon bir token olacağını söylüyor.

Altcoin projesinin kurucusu muştuyu verdi!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Polygon’un mahallî tokenı MATIC, bir dönüşüme hazırlanıyor. Polygon Labs’ın kurucusu Sandeep Nailwal, MATIC’i “üçüncü kuşak token” olarak lanse edilen POL’e dönüştürecek kıymetli bir teknik yükseltmenin ipuçlarını verdi. Nailwal’ın X gönderisine nazaran, yaklaşan POL evrimi bir isim değişikliğinden daha fazlasını temsil ediyor. POL, multi-chain stake etmenin cazibesini ve klasik olarak restaking ile bağlantılı riskleri azaltan gelişmeleri kapsıyor. Bu bağlamda altcoin kurucusu Nailwal, detaylı açıklamasına şu halde başlıyor:

POL, MATIC için büyük bir teknik yükseltme. POL, multi-chain stake etmenin avantajlarını restak’in ek riskleri olmadan sağlayacak. Polygon 2.0 teklifi ile Polygon Ekosistemi, tek bir Blockchain’den kolaylıkla birlikte çalışabilen ve paylaşabilen L2’lerden oluşan bir ekosisteme genişleyecek…

https://twitter.com/sandeepnailwal/status/1696102126236143881

POL’un fonksiyonelliği nasıl olacak?

Polygon 2.0’da, yeni tasarlanan POL’un, belirlenmiş bir ‘stake merkezinde’ stake edilme imkanı olacak. Bu sistem “Enshrined restaking” olarak isimlendiriliyor. İşte bu sistem, POL’e farklı Blockchain’lerde stake etme ve çeşitli roller üstlenme yetkisi veriyor. Sonuç olarak, stakerların stake ettikleri sermayeyi artırmadan daha fazla ödül elde etmeleri mümkün olacak.

Sandeep Nailwal ayrıyeten, tokenların vakit içindeki dönüşümünü vurguluyor. Bu doğrultuda BTC’nin birinci kuşak sahiplerinin pasif tabiatını ETH’nin ikinci kuşakta sunduğu etkin stake etme yetenekleriyle karşılaştırıyor. Üçüncü jenerasyon POL ile, altcoin holder’larına birden fazla ağı teminat altına alarak ve bir dizi rolü benimseyerek gibisi görülmemiş bir çok taraflılık sunuluyor. Bir kullanıcı önemli bir tasasını lisana getirdi. Bu kaygı geçiş sistemi nedeniyle oluşacak problemlere dayanıyor. MATIC’i stake etmiş olan kullanıcı, değişimle stake edilmiş tokenlarını nasıl etkileyeceğini anlamak istiyordu. Nailwal, idare onayı konusunda daha fazla netlik sağlayarak, stake edilmiş MATIC’ten stake edilmiş POL’e “1/2 tıklamayla yükseltme” konusunda ipucu vererek karşılık verdi.

BTC Piyasası: Bu Dev Altcoin’in Kurucusu Muştuyu Verdi: Geçiş Yakında Olacak! 1

Altcoin için mevcut piyasa dinamikleri

Bu ortada, basın vaktinde Polygon’un fiyatı 0,569232 dolar düzeyinde seyrediyor. MATIC, son 24 saat içinde %4,32’lik bir düşüşe şahit oldu. Buna karşın, altcoin piyasa kıymeti 5,3 milyar doların üzerinde. Böylelikle, CoinMarketCap’te 14. sırada yer alıyor. Azamî 10 milyar MATIC coin arzından yaklaşık 9,3 milyarının dolanımda. Bu da güçlü yatırımcı itimadına ve potansiyel bir büyüme yörüngesine işaret ediyor. MATIC’ten POL’e evrimi, yeni bir inovasyon ve fırsatlar kısmı vaat ediyor. Topluluk daha fazla ayrıntıyı merakla bekliyor. Polygon’un keşfedilmemiş bölgelere gerçek bir rota çizdiği ise açık.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap