Bu DeFi Altcoin’i Hacklendi: Fiyat Tabanlara Çöktü!

Bu DeFi Altcoin’i Hacklendi: Fiyat Tabanlara Çöktü!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu DeFi Altcoin’i Hacklendi: Fiyat Tabanlara Çöktü!

Binance Smart Chain tabanlı bir DeFi altcoin projesinin geliştiricileri, bugün, bir hack saldırısı yaşadıklarını açıkladı. Geliştiriciler Qubit Finance’in Cuma sabahı saldırganlar tarafından 80 milyon doların üzerinde bir miktarla istismar edildiğini doğruladı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

BSC tabanlı DeFi altcoin projesine saldırı: 80 milyon dolar kayıp

Bu sabah, Qubit Finance platformunda bir saldırı gerçekleşti. Geliştiriciler, paylaştıkları bir gönderisinde hacker’ın BSC üzerinden token ödünç almak için sınırsız xETH bastığını belirtti. Ayrıca, ekibin şu anda sıradaki adımlar için güvenlik ve ağ ortaklarıyla beraber çalıştığının bilgisi verildi.  Saldırıya bağlı adresler, Qubit’in QBridge protokolünden 206.809 Binance Coin’in (BNB) çekildiğini gösteriyor. Güvenlik firması PeckShield bir tweet’te, varlıkların cari fiyatlarla 80 milyon doların üzerinde olduğunu doğruladı.

BTC Piyasası: Bu DeFi Altcoin’i Hacklendi: Fiyat Tabanlara Çöktü! 1

Qubit Finance gibi merkeziyetsiz finans projeleri; kullanıcılara ticaret, borç verme ve borç alma gibi finansal hizmetler sunmak için üçüncü taraflar yerine akıllı sözleşmelere güveniyor. Qubit, kullanıcıların kripto varlıklarını protokole sağlamalarına ve bu teminat karşılığında sabit bir ücret karşılığında kredi almalarına olanak tanır. QBridge, kullanıcıların varlıklarını bir zincirden diğerine taşımadan diğer ağlardaki varlıklarını teminat altına almalarını sağlayan zincirler arası bir özelliktir.

Qubit’in akıllı sözleşmelerini denetleyen PeckShield, QBridge’in “büyük miktarda xETH teminatı” basılmasıyla saldırıya uğradığını ve daha sonra QBridge’de tutulan tüm BNB miktarını boşaltmak için kullanıldığını söyledi. Bir raporda, güvenlik firması CertiK, saldırganın QBridge sözleşmesinde bir para yatırma işlevi kullandığını ve Qubit üzerindeki ETH’yi temsil eden bir varlık olan 77.162 qXETH’yi yasadışı olarak bastığını söyledi. Saldırganlar, gerçek bir para yatırmadan para yatırdıklarını göstererek için protokolü kandırdı. Bu durumun, bir DeFi protokolüne yapılan yedinci en büyük saldırı olduğu belirtilirken Qubit’in QBT tokenı son 24 saatte yüzde 26 düştü.

BTC Piyasası: Bu DeFi Altcoin’i Hacklendi: Fiyat Tabanlara Çöktü! 2

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap