Bu Altcoin’lere Dikkat: Sıradaki Boğada Şaşırtabilirler! İşte Nasıl…

Bu Altcoin’lere Dikkat: Sıradaki Boğada Şaşırtabilirler! İşte Nasıl…

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin’lere Dikkat: Sıradaki Boğada Şaşırtabilirler! İşte Nasıl…

Gizlilik, kriptodaki en büyük trendlerden biridir. Birebir vakitte, Web3‘te de kapalılık ve merkeziyetsizlik büyük bir süratle geri geliyor. Bu yazıda, Altcoin Buzz analistlerinden Stu L’nin, sıradaki boğada patlama beklediği 3 saklılık odaklı projeye göz atıyoruz.

Sıradaki boğa öncesinde bu 3 kapalılık odaklı altcoin radarda olmalı

Analistin birinci sırada tercihi, şimdi pek fazla tanınmayan Tomi (TOMI) oldu. Tomi’nin son derece argümanlı, merkezi olmayan bir web planı var. Lakin bu tek başına bir zımnilik altcoin’i değil. Planları büsbütün merkezi olmayan bir internete odaklanıyor.

Bu ortada, terel token olan TOMI  piyasa bedelinde birinci 100’e girdi. Sonuçta, Amazon Web Hizmetleri üzerine inşa edilen bir projeyseniz, Amazon’a bağlı olduğunuz için fakat bu kadar merkezi olmayan olabilirsiniz. Fakat altcoin bu formda çalışmıyor. Şifreli sunucular kullanıyorlar…

Gizlilik ve merkeziyetsizlik mükemmeldir lakin birebir vakitte erişilebilir ve kullanışlı olmaları da gerekir. Tomi de bu özellikleri karşılıyor. Tomi, Ethereum ağını kullanıyor. TomiPay cüzdanı ise birçok ağı destekliyor. Yalnızca EVM değil. Bitcoin, Cardano, Solana ve daha birçoklarını destekliyor.

Tomi hakkında bilmeniz gerekenler

Tomi’nin özgürlük tabanlı internetinin bir öbür kısmı da kayıtlı alan ismi sürecini merkezileştirmektir. ICANN’e güvenmek yerine kendi alan isminizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Burada Tomi heyecan verici yeni bir iş modelini kullanıyor:

  1. Alan ismi isimleri
  2. Açık artırmalar
  3. Alan isimleri için açık arttırma
  4. Kullanıcıla en son mint fiyatının %25’ini geri alıyor

Bu ortada, tüm açık artırmalar 15 Mayıs 2024’te sona erecek ve en yüksek teklifi veren, hiçbir yenileme fiyatı olmadan URL alan ismini kalıcı olarak alacak. TomiBrowser’ları, her yerdeki sitelere erişmenizi sağlamak için IPFS’yi ve merkezi olmayan bir bulut omurgasını kullanır. Chromium, Brave ve Tor’un en güzellerinden yararlanan bu tarayıcı, süratli, verimli ve kapalı bir halde gezinmenize imkan tanır. Şu anda TOMI Kucoin, Bybit, Huobi, Gate.io, MEXC, Crypto.com, Bitget, Phemex yahut Poloniex’te mevcut. Altcoin için sıradaki listeler ek volatilite sağlayacak.

Oasis Protocol (ROSE)

Oasis Protokolü saklılığa biraz farklı saldırıyor. Birincisi, bâtın akıllı kontratları var. Yani öteki biriyle yahut öteki bir uygulamayla süreç yaptığınızda bu bâtın kalacaktır. Altcoin projesi ayrıca Katman 1 Blockchain’dir ve EVM uyumludur. Ayrıyeten, Oasis’in tanınan OPL’si var. OPL, Oasis Zımnilik Katmanıdır. Bu katman tak-çalıştır bir saklılık tahlilidir. EVM için dApp geliştiren herkes bu tahlili alabilir ve uygulamalarına saklılık katabilir.

Bu zımnilik açısından büyük bir gelişim. Artık birisinin en başından itibaren kapalılığı göz önünde bulundurarak geliştirme yapmasını tercih ediyoruz. Lakin bu, Web3’ün tamamında saklılığı artırmak için harika bir tahlildir. Tüm bunlara ek olarak altcoin ROSE, son 12 ayda hiçbir sebep yokken %24 düştü.

Aleph Zero (AZERO)

Aleph Zero, analistlerin kapalılık alanındaki favorilerinden bir başkası. Altcoin grubu, kısa müddet öcne Solana ile rekabet etmek ve Solana’yı geçmek istedikleri için büyümesine yardımcı olmak emeliyle 50 milyon dolarlık bir ekosistem fonu başlattı. Bu da grubun özel bir gayesidir.

Ayrıca, AZERO.ID isminde kendi Blockchain içi alan isimlerine ve kimlik hizmetlerine sahipler. Bu biçimde hem kendi alan isminizi kaydedebilir hem de öbür AZERO uygulamalarıyla etkileşim kurmak için kimlik olarak kullanabilirsiniz. Bu da elbette daha kusursuz uygulama ve ekosistem kullanımı manasına geliyor.

Artık Ledger ile de entegre oldular. Böylelikle Ledger cüzdan kullanıcıları problemsiz süreç yapabiliyor. Yani ortalarında hoş şeyler oluyor. Fakat onlar da yeniliyor. Son 30 günde %12, geçen yılda ise %35 düşüş gösterdi.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Altcoin Buzz analistleri AZERO’ya bu hafta yüksek potensiyelli seçimler listesinde yer verdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap