Bu Altcoinler Tehlikede: Korkutan Yasa Tasarısı Sunuldu!

Bu Altcoinler Tehlikede: Korkutan Yasa Tasarısı Sunuldu!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoinler Tehlikede: Korkutan Yasa Tasarısı Sunuldu!

Avrupa DeFi sanayisinin, akıllı kontratları ortadan kaldırabilecek ve daha geniş Blockchain dalını sallayacak potansiyel bir Data Yasası yasası üzerinde lobi yaptığı bildirildi. Yeni yasa, DeFi altcoinler ve akıllı kontratlar için olağan dışı bir mecburilik getiriyor…

DeFi altcoinler, akıllı mukaveleleri sonlandırmayı amaçlayan maddeyle karşı karşıya

Avrupa DeFi sanayisi, akıllı mukavelelere olağan dışı bir mecburilik getiren Data Yasası yasası nedeniyle kaygılı. Yasa için müzakerelerin Haziran ayında sona ermesi bekleniyor. Bu esnada, tasarının akıllı kontratları düzenleyen unsurlarında kapsamın tam olarak belirtilmemesi dikkat çekiyor.

Raporda, Avrupa Kripto Teşebbüsü (ECI) üzere savunucuların, siyaset yapıcıları, üye ülkelerde makûs niyetli Blockchain geliştiricilerinin yayılma tehlikesini düşünmeye çağırdığı yer alıyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoinler Tehlikede: Korkutan Yasa Tasarısı Sunuldu! 1

Bu nedenle, ECI, yenilik ve teknolojik gelişmeyi engelleyen düzenleyicilerin istenmeyen sonuçlara neden olacağını söylüyor. Avrupa Kripto Girişimi’nin yönetici yöneticisi Marina Markezic’in şu kelamları aktarıldı:

En makûs senaryo, Bilgi Yasası gerekliliklerine uyarken akıllı mukaveleleri kullanmak için halka açık Blockchain’leri bile kullanıp kullanamayacağımızdır.

Blockchain tabiatına karşıt yeni madde

Müzakerelere yakın bir kaynak, Avrupa kurumlarının Bilgi Yasası aracılığıyla akıllı mukaveleleri teşvik etmeyi umduklarını ve bunu düzenlemeyi düşünmediklerini kaydetti. Bununla birlikte, DeFi sanayisi için kritik kaygılardan biri, Husus 30’dur. Yasa, akıllı kontratların, Blockchain tabiatına ters olarak, sonlandırılmasına yahut kesintiye uğramasına müsaade verecek formda tasarlanmasını gerektiriyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoinler Tehlikede: Korkutan Yasa Tasarısı Sunuldu! 2

Bu ortada bir Avrupa Kurulu sözcüsü, tartışmalı makalenin teknoloji açısından tarafsız olduğunu açıkladı. Buna nazaran, “Blockchain teknolojisine yahut daha klasik bir bilgi tabanına dayalı olsun ya da olmasın, akıllı kontratlar için üst seviye ihtiyaçlar belirliyor.”

Yeni yasa ne vakit yürüklükte olacak

Müzakerelere öncülük eden üç Avrupa kurumu, Bilgi Yasası konusundaki son karara yaklaştı ve müzakereler, bu ay ve sonraki üçlü toplantılarda devam edecek. Yasanın ortaya çıkacağı tarih buradaki toplantılardan ortaya çıkacak. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız AB bölgesindeki kripto para regülasyon gelişmelerini buradan takip edebilirsiniz.

Bu DeFi altcoinler mercek altında

Özetlemek gerekirse, Avrupalı düzenleyiciler Blockchain tabiatına alışılmamış olarak akıllı kontratların sonlandırılmasına yahut kesintiye uğramasına müsaade verecek yeni bir yasa hazırlıyor. Bu durumda, Ethereum üzere DeFi devlerinin övündüğü akıllı kontrat yeteneğinin kullanım alanlarını büyük ölçüde kısıtlanabilir. CMC bilgilerine nazaran, şu anda yasa kapsamına dahil olacak en büyük akıllı mukavele platformları:

 1. Ethereum (ETH)
 2. Binance Coin (BNB)
 3. Cardano (ADA)
 4. Solana (SOL)
 5. Avalanche (AVAX)
 6. Polkadot (DOT)
 7. Chainlink (LINK)
 8. Uniswap (UNI)
 9. Algorand (ALGO)
 10. Polygon (MATIC)
 11. Terra (LUNA)
 12. Aave (AAVE)
 13. SushiSwap (SUSHI)
 14. Compound (COMP)
 15. Serum (SRM)
 16. Yearn.finance (YFI)
 17. Curve DAO Token (CRV)
 18. PancakeSwap (CAKE)
 19. Thorchain (RUNE)
 20. Ren (REN)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap