Bu Altcoin’i Ucuzdan Alan Kripto Devleri Artık Zararda!

Bu Altcoin’i Ucuzdan Alan Kripto Devleri Artık Zararda!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin’i Ucuzdan Alan Kripto Devleri Artık Zararda!

Geçtiğimiz aylarda yaşadığı sıkıntılarla gündeme gelen altcoin projesi Curve Finance (CRV), son günlerde kıymet kaybediyor. Curve, yaz devrinde uğradığı hack saldırısı ve kurucu Michael Egorov’un yaptığı satışlarla gündeme gelmişti. Egorov’dan büyük iskonto ile CRV satın alan kripto milyonerleri son düşüş ile ziyan etmeye başladı.

CRV Nasıl Bu Hale Geldi?

DeFi bölümünün önde gelen ekosistemi, uğradığı siber atak sonucunda 73 milyon dolarını kaybetti. Lakin hack olayından kısa mühlet sonra beyaz şapkalı hackerlar platformda faaliyet gösteren alt teşebbüslerin kaybını büyük oranda telafi etmişti. Kelam konusu sayının 52,3 milyon dolarlık kısmı Ağustos ayının başlarında yine sahiplerine ulaştı.

Bu olayın akabinde Curve Finance kurucusu Michael Egorov, şahsi finansal meseleleri yüzünden elindeki CRV tokenleri satmak zorunda kaldı. O günlerde piyasada 0,60$ civarında süreç gören altcoin ünitesi ile değerli isimler ilgilendi. Egorov, elindeki Curve tokenlerini 0,40$ fiyatla satarak 40 milyon dolardan fazla gelir elde etti.

Kimler Satın Aldı?

Zor durumdaki altcoin projesinin kurucusuna takviye olmak isteyen kripto devleri iskontolu fiyattan CRV satın almıştı. Kelam konusu kripto para ünitesini %33 iskonto ile alan isimler ortasında fenomenler, borsa ve çeşitli proje sahipleri yer alıyor.

Tron kurucusu Justin Sun, 5 milyon adet CRV tokeni cüzdanına Ağustos ayında kattı. Huobi borsası kurucularından Jun Du 10 milyon, NFT yatırımcısı Jeffrey Huang ise 3,75 milyon adet kripto para satın aldı.

Bütün bunların haricinde anonim olan bir kuruluş ise 17,5 milyon alım ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Egorov’dan sabit fiyat ile kripto para satın alan bu isimlerin hepsi günümüzde ziyana geçti.

Curve Finance (CRV) Fiyatı

Şubat ayının sonlarında 1,30$ ile yıllık tepesini yapan altcoin ünitesi o tarihten bu yana paha kaybetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin’i Ucuzdan Alan Kripto Devleri Artık Zararda! 1

$CRV, bu sabah saatlerinde 0,385 doların altına düşerek büyük yatırımcılarına ziyan ettirdi. Lakin şu anda kripto para ünitesi 0,40$ hududunda süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap