Bu Altcoin’e Dikkat: Balinalar Airdrop Haberiyle Harekete Geçti!

Bu Altcoin’e Dikkat: Balinalar Airdrop Haberiyle Harekete Geçti!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin’e Dikkat: Balinalar Airdrop Haberiyle Harekete Geçti!

Japonya’nın en itibarlı borsalarından biri olan GMO Coin, esaslı bir altcoin için airdrop duyurusu yaptı. Lakin bu yalnızca kolay bir airdrop duyurusu değil. Tıpkı vakitte, yatırımcılar ortasında büyük bir inancın göstergesi olan yüklü ölçüde transfer gerçekleşti. Balinaların bu türlü bir devirde harekete geçmesi, piyasada büyük bir ilgi ve merak uyandırdı. Detaylar şu şekilde…

Ünlü Japon borsası GMO Coin, bu altcoin için airdrop müjdeledi

Japonya’nın en büyük borsalarından GMO Coin, bugün yeni bir XRP airdrop aktifliği müjdeledi. Borsa,  2020 yılında birinci XRP airdrop duyurusunu yapmıştı. Hedef, 12 Aralık 2020 tarihinde XRP sahibi olan kullanıcılara Songbird (SGB) tokeni dağıtmaktı. Ama, bu airdrop planı değişti, borsa artık kullanıcılara Japon Yeni olarak ödeme yapılacağı bildirdi. Haberi alan balinanalar ise yüklü altcoin transferleriyle gündeme geliyor.

Balinalar harekete geçiyor

Bu ortada Whale Alert, 22 Eylül’de Bithumb borsasından bilinmeyen bir cüzdana 120 milyon XRP transfer edildiğini bildirdi. Bu transferin bedeli yaklaşık 61,15 milyon dolardı. Bu devasa transferin akabinde, anonim bir cüzdan Bitstamp borsasına 29.9 milyon XRP gönderdi.

Böylesine büyük transferler, Ripple’ın XRP üzerindeki stratejik hareketlerini gündeme getirdi. Ripple, XRP’yi farklı operasyonel maksatlar için kullanma geçmişine sahip. Bilhassa bu yılın başlarında Ripple’ın Bitstamp’ta hisse sahibi olması, şirketin XRP rezervlerini stratejik yatırımlar için kullanabileceği spekülasyonlarını beraberinde getiriyor.

Ancak altcoin fiyatı, bu büyük transferlere karşın 0,50 doların üzerinde kalmayı başardı. Son 24 saat içinde XRP’nin süreç hacmi %18,24 düşüş gösterdi. Piyasa bedeli ise %0,37 artarak 27,20 milyar dolara ulaştı.

Bu ortada, bu süreçlerde özel bir ilgi alımlı nokta da varış noktalarıdır. Aktarılan XRP tokenlarının kıymetli bir kısmı Bitstamp’a yönlendirildi. Bilhassa Ripple yılın başlarında Bitstamp’tan pay satın almıştı. Ripple’ın bu stratejik atağı, şirketin değerli XRP varlıklarını stratejik satın almaları ve yatırımları finanse etmek için kullanıp kullanmayacağı konusundaki tartışmaları alevlendirdi.

Sırada ne var?

GMO Coin’in bu airdrop duyurusu ve akabinde gelen büyük transferler, XRP’nin geleceği hakkında olumlu niyetleri besliyor. Bithumb’un genç jenerasyonun XRP’ye olan ilgisini vurgulaması da bu olumlu kanıları takviyeler nitelikte. Sonuç olarak, XRP piyasasında değişik gelişmeler ortaya çıkıyor. Airdrop duyurusu, büyük transferler ve Ripple’ın stratejik hareketleri, yatırımcıların ve kripto topluluğunun dikkatini çekmeye devam ediyor. Bu hareketlilik, altcoin projesinin geleceği hakkında olumlu beklentilere neden oluyor.

XRP fiyatı ne durum? Altcoin boğaları hangi düzeyleri hedefliyor?

Yakın tarihli bir raporda Kaiko, Ripple  piyasa derinliğine 4 milyon dolar daha eklendiğini belirtti . Eylül ayı başlarında hacim, 8 milyon dolardan 12 milyon dolara ulaştı. Bu durum altcoin yatırımcıları için yeterli bir haberdi. Zira büyük hacimli siparişlerin gereksiz dalgalanmalara neden olmayacağını gösteriyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin’e Dikkat: Balinalar Airdrop Haberiyle Harekete Geçti! 1

Bu olumlu bir gelişme olsa da, analistlere nazaran kısa vadede piyasa hassaslığını etkilemesi pek mümkün değil. Altcoin son vakitlerde yükseliş eğilimindeydi. Lakin, 0,55 dolara kadar uzanan daha yüksek bir vakit dilimi direnç bölgesiyle karşı karşıya kaldı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız, XRP Temmuz ayında SEC zaferiyle üstün bir ralli koşusu kaydetti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap