Bu Altcoin’de Güney Kore Etkisi! Fiyat Sert Yükseldi

Bu Altcoin’de Güney Kore Etkisi! Fiyat Sert Yükseldi

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin’de Güney Kore Etkisi! Fiyat Sert Yükseldi

Ethereum (ETH) ağında çalışan bir Layer-2 protokolü olan altcoin ImmutableX’in (IMX) fiyatında artış var. Artış büyük ölçüde Güney Koreli traderların ve borsaların tesirine bağlanıyor. Ayrıntılarına bakalım.

Güney Kore merkezli Altcoin coşkusu

Güney Kore borsaları ve kripto para balinaları kripto para alanında önemseniyor. Buna nazaran çeşitli dijital varlıklarda süratli fiyat artışlarına yol açan bir geçmişe sahip. Bu sefer altcoin ImmutableX, Güney Kore kripto topluluğu içinde favori bir proje olarak ortaya çıktı. On-chain bilgi platformu Etherscan’dan elde edilen bilgiler dikkat çekiyor. IMX tokenlerinin Binance, OKX, Bybit ve Crypto.com üzere merkezi kripto para borsalarından hareket ettiğini gösteriyor. Hareket Güney Kore’nin önde gelen kripto para borsası Upbit’e değerli ölçüde transferi gösteriyor.

Lookonchain dataları, balinaların Güney Kore dışındaki borsalardan Upbit’e yaklaşık 9,45 milyon dolar bedelinde yaklaşık 12,53 milyon altcoin IMX token aktardığını gösteriyor. Bilhassa, bu balina süreçleri Upbit’teki IMX fiyatında süratli bir artışla birebir vakte denk geldi. Ayrıyeten kısa bir mühlet içinde 0,56 dolardan yaklaşık 1 dolara geldi. Buna nazaran neredeyse %100’lük bir yarara işaret etti. IMX’in fiyatı Upbit’te 1 dolara yaklaşırken, Binance ve Bybit üzere borsalarda 0,76 dolarlık bir tepeye ulaştığını belirtmek gerekir. Buna karşılık, kripto para borsası OKX’te fiyat 0,86 dolara kadar yükseldi ve global borsalar ortasında farklı reaksiyonlar gösterdi.

IMX piyasa etkinliği

Lookonchain dataları ayrıyeten, altcoin IMX fiyatı yükselirken üç yatırımcının kilitli hazine cüzdanından 2,3 milyon dolar pahasında 3,05 milyon IMX token çektiğini ortaya koyuyor. Buna ek olarak, piyasa yapan GSR, Binance’e 2 milyon IMX token yatırdı.

BTC Piyasası: Bu Altcoin’de Güney Kore Etkisi! Fiyat Sert Yükseldi 1

Fiyat artışına paralel olarak altcoin IMX’in global süreç hacmi de arttı. Buna nazaran %25’i aşarak 613 milyon dolara ulaştı. Buna nazaran kayda bedel bir artış gösterdi. Bilhassa, Upbit’teki IMX/KRW süreç çifti büyük ilgi gördü ve tüm borsalardaki global hacmin %20’sini oluşturdu. On-chain datalar ayrıyeten IMX’teki vadeli süreçlerin açık ilgisinin %400’ün üzerinde artarak 115,42 IMX ile rekor düzeye ulaştığını gösteriyor.

Güney Koreli kripto meraklılarının etkisi

Tarihsel olarak, Güney Koreli yatırımcılar altcoin StormX (STMX), Solar Network (SXP) üzere kripto paralara yöneldiler. Ayrıyeten btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Icon (ICX), CyberConnect (CYBER) ve hatta Binance dayanaklı Sei (SEI) dahil olmak üzere çeşitli kripto para projelerinin fiyatlarını yönlendirmede değerli bir rol oynuyor. Coşkuları ve kıymetli süreç hacimleri çoklukla kayda kıymet fiyat eşitsizliklerine yol açıyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin’de Güney Kore Etkisi! Fiyat Sert Yükseldi 2

CoinGecko datalarına nazaran IMX, Upbit’te iki kat süratli bir paha artışı yaşadı. Buna nazaran 0,56 dolardan 1 dolara yükseldi. Upbit dışındaki global borsalarda altcoin IMX, 0,531 dolardan 0,76 dolara geldi. Böylelikle %43’lük bir artışa şahit oldu. Şu anda IMX yaklaşık 0,712 dolardan süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap