Bu Altcoin’de Fırtına Başladı: Kurucuları Çatışıyor! Fiyat Düşüyor

Bu Altcoin’de Fırtına Başladı: Kurucuları Çatışıyor! Fiyat Düşüyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin’de Fırtına Başladı: Kurucuları Çatışıyor! Fiyat Düşüyor

Gala Games’in kurucuları birbirlerine dava açıyor. Dokümanlara nazaran Gala Games’in kurucusu ve CEO’su Eric Schiermeyer, öbür kurucuyu 8.645.014.077 GALA çalmakla suçluyor. Haber, altcoin fiyatında sert düşüşe yol açıyor.

Gala Games’in kurucusu hakkında altcoin hırsızlığı argümanları su yüzüne çıktı

Gala Games’in kurucuları Eric Schiermeyer ve Wright Thurston birbirlerine dava açıyor. Dokümanlara nazaran Schiermeyer, Thurston’u Gala Game’den 8.645.014.077 GALA çalmakla suçlanıyor. Birebir vakitte gizlice yaklaşık 1 GALA’yı devredip sattığını öne sürüyor.

Ayrıca Schiermeyer, Thurston’ın Gala ekosistemi üzerinde bir “node” işletme lisansını çaldığını argüman etti. Bunu kâr gayesiyle diğerlerine sattığını ve node operatörünü GALA kazanmak için manipüle ettiğini de belirtti. Altcoin dalını saran skandal, Magic Book kurucusu Jake Browatzke’ın verdiği detaylarla toplumsal medyada yayınlaşmaya başladı.

Schiermeyer mahkemeye çalınan GALA’nın takası yahut satışından elde edilen gelirleri iade etmesi buyruğunu vermesi için dilekçe verdi. Çalınan lisanslar karşılığında elde edilen gelirler; Thurston’un müdürlüğünün kaldırılması ve tüm dava ve yasal masraflar için tazminat.

Write Thurston’ın suçlamaları

Diğer kurucu Write Thurston, Schiermeyer’i, hissedarlarına ve Gala topluluğundaki başka şahıslara ilişkin 600 milyon dolardan fazla bedele sahip GALA, idare şurası yahut hissedarların bilgisi yahut onayı olmadan yok etmek ve şirket varlıklarını ferdî kullanıma dönüştürmekle suçluyor.

True North, BGP’nin bir hissedarı ve temsilcisi olarak, Schiermeyer’e karşı tazminat talep ediyor. Schiermeyer’in suiistimal ve itimat ihlali nedeniyle aldığı tüm kârların, faizlerin ve öteki tazminatların iade edilmesi tarafında bir mahkeme kararı talep ediyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin’de Fırtına Başladı: Kurucuları Çatışıyor! Fiyat Düşüyor 1

Gala Games’de yaşananlar bir müddet altcoin kesiminin gündemini meşgul edecek. Magic Book kurucusu Jake Browatzke, dün gece toplumsal medya hesabından şunları yazdı:

Web3 oyun sanayisindeki en büyük ekosistemlerden biri olan Gala Games, iki kurucu ortağının birbirlerine karşı dava açması nedeniyle iç çekişmelerle karşı karşıya.

GALA davası, altcoin fiyatını düşüşe sürükledi

GALA fiyatı karşılıklı davaların ortaya çıktığı süreçte %5 paha kaybetti. Altcoin şu anda 0.01781 dolar düzeyinde süreç görüyor. Düşüş GALA’ya özeldi ve altcoin piyasasının birçok üyesi şu anda hafif yükselişler gösteriyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin’de Fırtına Başladı: Kurucuları Çatışıyor! Fiyat Düşüyor 2

Bu ortada, Uniswap (UNI), dolandırıcılık tokenları pazarladığını öne süren toplu bir davadan paka çıktı. New York Güney Bölgesi Yargıcı Katherine Polk Failla, asıl sorumlunun bu altcoin projelerini piyasaya sürenlerin olduğunu söyledi. Kararda, otomatik akıllı kontratlarla desteklenen projelerin müsaadesiz tabiatının, merkezi olmayan borsaların Kraken yahut Coinbase üzere merkezi borsalardan farklı görülmesi gereken durumlar yarattığını tahlil etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap