Bu Altcoin, Unlock Kurbanı Oldu: Fiyat Çakıldı!

Bu Altcoin, Unlock Kurbanı Oldu: Fiyat Çakıldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin, Unlock Kurbanı Oldu: Fiyat Çakıldı!

Layer-2 merkezi olmayan borsa dYdX, çok değerli bir atılımla bugün yaklaşık 478 milyon dolar pahasındaki 150 milyon DYDX tokenının kilidini açtı. Bu kilit açma olayı, altcoin arzındaki potansiyel artış ve bunun DYDX fiyatları üzerindeki tesiri konusunda telaşlara yol açtı. İşte detaylar…

DYDX, altcoin arzını yükseltti

DYDX, bugün, 150 milyon DYDX’in kilidini açtı. Bu, yaklaşık 478 milyon dolar bedelinde. Yatırımcılar durumu yakından izliyor ve piyasaya token akınının arzda değerli bir artışa yol açabileceğine dair tasalarını lisana getiriyor. Talebin bu artışla eşleşmemesi halinde, DYDX fiyatlarında bir geri çekilme tetiklenebilir ve son birkaç süreç haftasında gözlemlenen karlar bilakis dönebilir.  Bubblemaps dataları, 478 milyon dolara denk gelen kilidi açılmış DYDX tokenlerinin %50’sinden fazlasının Paradigm ve Polychain de dahil olmak üzere risk sermayedarlarına (VC’ler) tahsis edildiğini ortaya koymakta.

VC’ler başlangıçta layer-2 merkezi olmayan borsaya 100 milyon dolar fon aktardı ve bu tokenleri Coinbase Custody, Investor Distribution ve Foundation Wallet dahil olmak üzere çeşitli cüzdanlar aracılığıyla özel yatırımcılara dağıttı. Tasaları gidermek için dYdX takımı beklenen satış baskısını hafifletecek bir strateji geliştirdi. Birinci kilit açma süreci toplam ölçünün %30’unu hür bırakacak ve bunu önümüzdeki üç yıl boyunca aylık eşit özgür bırakmalar izleyecek. Bu yaklaşım, kilidi açılan tokenları kademeli olarak dağıtmayı ve DYDX fiyatları üzerindeki etkiyi potansiyel olarak sınırlamayı amaçlamaktadır.

DYDX’te son durum nedir?

Şu an itibariyle DYDX, en son Şubat 2023’te görülen düzeylere ulaşarak ve teknik olarak yükseliş eğilimi göstererek 3 doların üzerinde süreç görüyor. Bununla birlikte, token kilidinin yakında açılması, olumlu ivmeye gölge düşürerek yatırımcılar ortasında tasalara yol açıyor. dYdX’in daha evvel token kilidini on ay erteleyerek Şubat ayından Aralık 2023’e taşıdığını belirtmek gerekir. Bu gecikme başlangıçta DYDX fiyatlarında bir artışa katkıda bulundu, lakin daha sonra 2023’ün 2., 3. ve 4. çeyreğinin başlarında konsolidasyonlar meydana geldi. Ekim 2023’ün sonlarında kıymetli bir ralli yaşandı ve DYDX Ekim ayının en yüksek düzeylerinden %82’lik bir artış yaşadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin, Unlock Kurbanı Oldu: Fiyat Çakıldı! 1

Kilit açma aktifliği sırasında yahut sonrasında fiyatların düşebileceğine dair spekülasyonlar olsa da kimi iyimserler, kilidi açılan tokenların değerli bir kısmının gruba ve yatırımcılara gidebileceğine ve potansiyel olarak dayanak sağlayabileceğine inanmaktadır. Ayrıyeten, perakende yatırımcılara kıyasla daha seyrek alım satım yapan takım üyeleri ve risk sermayedarlarının alım satım davranışları, beklenen likidasyon baskısını azaltmaya yardımcı olabilir. Token kilidi açılırken, blok zinciri tahlil platformu Lookonchain’den alınan datalar, DYDX’in Binance üzere kripto para borsalarına değerli hareketlerini ortaya koyuyor. dYdX Vakfı ile bağlantılı kıymetli balinalar, milyonlarca DYDX tokeninin çeşitli adreslere gönderilmesiyle transferleri başlattı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap