Bu Altcoin Uçuyor! Ünlüler ve Şirketler Yatırım Yaptı

Bu Altcoin Uçuyor! Ünlüler ve Şirketler Yatırım Yaptı

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Uçuyor! Ünlüler ve Şirketler Yatırım Yaptı

Andreessen Horowitz, Paris Hilton ve Samsung’dan yatırım alan bu altcoin, bir noktada %30’un üzerinde paha kazandı. Rallinin kaynağı 54 milyon dolarlık sürpriz finansmandı.

Paris Hilton ve a16z, bu altcoin projesine yatırım yaptı

Blockchain tabanlı Story Protocol, 6 Eylül’de yaptığı açıklamada, 54 milyon dolarlık finansman çeşidini tamamladığını duyurdu. Bu kıymetli yatırım çeşidine kripto teşebbüs firması Andreessen Horowitz (a16z) liderlik etti. Öteki yatırımcılar ortasında Paris Hilton ve Güney Kore merkezli Hashed üzere değerli isimler yer alıyordu.

Story Protocol, yapay zeka takviyeli içerik değiştirme meselesini ele alıyor. Altcoin projesi, orjinal içeriklerin inançlı bir halde saklanmasını amaçlıyor. Protokolün hedefi, fikri mülkiyetin demokratikleştirilmesini teşvik ederek, internet çağında yeni bir fikri mülkiyet protokolü oluşturmak.

Platform, içerik oluşturucuların, yapay zeka (AI) tarafından oluşturulan sahtekarlıklar karşısında içeriklerini denetlemelerine ve bu içeriklerden para kazanmalarına yardımcı olmak için Blockchain teknolojisini kullanıyor. Metin, fotoğraf ve ses de dahil olmak üzere her türlü içerik için Blockchain tabanlı bir IP sahipliği deposu olarak hizmet vermeyi planlıyor. Sanatkarlar sonunda protokole kaydolursa, çeşitli öteki kullanımlar için lisans haklarını satmak üzere irtibatlı hizmetleri kullanabilirler.

Projenin öbür kurucu ortağı Seung-yoon Lee, “bir yahut iki yıl içinde GenAI aracılığıyla remikslenen içerik düzeyinin çok daha yüksek olacağını” varsayım etti. Ayrıyeten, “Üretken yapay zekanın katalize ettiği tam bir bolluk dünyasında, Blockchain teknolojisi, şeffaf kaynak takibi ve adil atıf için kusursuz tahlili sunuyor.” Açıklamalarına yer verdi.

STORY fiyatı fırladı

Alt sıralarda yer alan bir altcoin projesi olan Story (STORY), duyurunun arından bir noktada %20 paha kazandı. Akabinde daha yüksek düzeyden gelen satışlar eşliğinde kazanımlarını iade etti. Altcoin şu anda 0.00002003 dolardan süreç görüyor. Son 24 saate nazaran olan çıkarını %6 civarında tutuyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Uçuyor! Ünlüler ve Şirketler Yatırım Yaptı 1

Yüksek profilli yatırımcılar altcoin projesini destekliyor

Güney Kore merkezli kripto şirketi Hashed, yatırım çeşidinde ortak başkan olarak yer alıyordu. Ayrıyeten, Endeavor, Samsung Next, Paris Hilton’ın 11:11 Media şirketi de iştirak sağladı. Kıymetli isimlerden biri, ünlü K-pop kümesi BTS’ten Si-hyuk Bang idi. Bilhassa Andreessen Horowitz’in şirketten pay satın aldığını belirtelim.

Altcoin, internet çağına uygun yeni bir fikri mülkiyet protokolü oluşturarak fikri mülkiyetin demokratikleşmesini amaçladığını açıkladı. Sanatkarlar, kaydettikleri yapıtların metin, ses, fotoğraf ve öbür dijital içerik çeşitleri için mülkiyet haklarını koruyabilecekler. Bu sayede, sanatkarlar yapıtlarını yapay zeka üzere kopyalama risklerine karşı inançta tutacaklar. Btcpiyasasi.com olarak altcoin piyasasından şimdiki yatırım raporlarına bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap