Bu Altcoin, Tokenini Değiştirmeyi Oyluyor

Bu Altcoin, Tokenini Değiştirmeyi Oyluyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin, Tokenini Değiştirmeyi Oyluyor

BitDAO, marka yenilemesi kapsamında BIT tokenini değiştirme teklifini oyluyor. Altcoin topluluğunun onayından sonra, BIT holder’ları yeni Mantle token için bir token dönüştürme sürecinden geçecek. Bununla birlikte, yönetişim ve hazine idaresi değişmeden kalacak.

BitDAO’dan “Tek marka, Tek token” hamlesi

Bu prensibin uygulanmasını amaçlayan bir teklif BitDAO’nun Snapshot’ında oylamaya sunuldu. Bu teklif, BitDAO’nun token’ının (BIT) yeni bir idare token’ı ile değiştirilmesini öngörüyor. Snapshot, merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO’lar) ve öteki Blockchain projeleri için off-chain bir yönetişim oylama platformu olarak hizmet veriyor.

BIP-21 teklifine nazaran, BitDAO ekosistemi (yönetişim (BitDAO) ve eser (Mantle)) Mantle olarak birleştirilecek. Bununla birlikte, yönetişim süreçleri ve hazine idaresi değişmeden kalacak. Lakin topluluk onayının akabinde BIT holder’ları yeni Mantle tokenı için bir token dönüştürme sürecinden geçecek.

BTC Piyasası: Bu Altcoin, Tokenini Değiştirmeyi Oyluyor 1

Bu atılım, Ethereum üzerine inşa edilmiş bir ölçeklendirme katmanı-2 protokolü olan Mantle’ın main-net lansmanından evvel geldi. Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere altcoin, main-net lansmanını önümüzdeki haftalarda yapmayı planlıyor. BitDAO’yı, Pantera Capital, Dragonfly ve risk sermayedarı Peter Thiel ile birlikte kripto borsası Bybit destekliyor.

BIP-21 açıklamasına nazaran, Token dönüşümleri, tüm idare haklarını ve başka çıkarları koruyacak. Böylelikle, tüm kullanıcılar için sabit bir borsa kuru getirmesi mümkün. Bu ortada, kademeli bir dönüşüm süreci farklı kanallarda mevcut olacak. Ayrıyeten, holder’lar tokenleri dönüştürmek için bir vakit çizelgesine sahip olacak.

BTC Piyasası: Bu Altcoin, Tokenini Değiştirmeyi Oyluyor 2BitDAO tarafından BIP-21 önerisi / Kaynak: Twitter’da Mantle

Altcoin projesinin teklifini neredeyse herkes destekliyor!

Teklife nazaran, token dönüştürme kuralları ve oranları tüm token sahipleri için eşit olacak. Ayrıyeten, holder’ların evvelden rastgele bir süreç yapmaları gerekmeyecek. Token dönüşüm planlarına ait detaylar, BIP-21’in onaylanması halinde ele alınacak. BitDAO, “marka optimizasyonunun” BIT ekosistemi etrafındaki karmaşıklığı azaltmayı amaçladığını argüman ediyor. Teklifte, “BIT’in yönetişim bileşeni mi yoksa eser bileşeni mi yoksa birtakım kombinasyonlar için mi kıymetlenmesi gerektiği konusunda karmaşıklık var” deniyor.

Token değişiminin yanı sıra BitDAO, 2021’deki lansmanından itibaren katkıları ve kalan hak ediş programlarını hızlandırarak tokenomiğini uygunlaştırmayı amaçlıyor. Yani yepyeni BitDAO lansmanından kalan hiçbir hak ediş programı miras kalmayacak. Bu ortada, teklife ait oylama 19 Mayıs’a kadar devam edecek. Bu yazının yazıldığı sırada, teklif 25 milyondan fazla BIT oyuyla neredeyse %100 takviye aldı. BitDAO’nun yönetişim forumunda, topluluk üyeleri marka birleşimini desteklemek için seslerini yükseltti. Bu bağlamda bir DAO üyesi, şunları söyledi:

Mantle main-net sürümünden evvel markaları birleştirmek, ekosistem için birleşik bir kimlik oluşturmaya yardımcı olacak stratejik bir hareket. Bu, kullanıcıların, geliştiricilerin ve token sahiplerinin token’ı ve bedel teklifini Mantle markasıyla ilişkilendirmelerine imkan sağlayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap