Bu Altcoin Takımı, Binance’e Milyonlar Yatırdı! Fiyat Etkilendi mi?

Bu Altcoin Takımı, Binance’e Milyonlar Yatırdı! Fiyat Etkilendi mi?

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Takımı, Binance’e Milyonlar Yatırdı! Fiyat Etkilendi mi?

Altcoin topluluğunun dikkatini çeken stratejik bir atılımla Storj grubu, geçtiğimiz hafta boyunca lokal STORJ tokenlerinin kıymetli bir kısmını Binance’e yatırdı. The Veri Nerd tarafından yapılan izlemeye nazaran, grup 6,25 milyon STORJ tokenını dünyanın önde gelen kripto para borsalarından birine aktararak bu hamleyi mevcut piyasa fiyatlarıyla yaklaşık 2,14 milyon dolarlık hale getirdi. İşte detaylar…

Altcoin projesi için satış mı gelecek?

Bu transferin kıymetine geçmeden evvel, Storj’un ne olduğunu ve kripto para dünyasında neden değerli olduğunu anlamak için biraz vakit ayıralım. “Depolama” sözünün kısaltması olan Storj, inançlı, özel ve verimli data depolama tahlilleri sunmak üzere tasarlanmış merkezi olmayan bir bulut depolama platformudur. Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışır ve Blockchain teknolojisinin ve merkezi olmayan ağların gücünden yararlanarak klâsik bulut depolama sağlayıcılarına cazip bir alternatif sunar. Kapsamlı kripto para data tahlilleriyle tanınan The Veri Nerd, Blockchain ağlarındaki çeşitli kripto varlıkların hareketlerini dikkatle takip ediyor. İzlemeleri, STORJ tokenlerinin dünyanın en büyük ve en likit kripto para borsalarından biri olan Binance’e büyük ölçüde yatırılmasıyla sonuçlanan bir dizi süreci ortaya çıkardı.

Storj’un bu kadar büyük ölçüde STORJ tokenını Binance’e yatırma kararı birkaç ilgi cazibeli soruyu gündeme getiriyor. Storj, bu tokenları Binance üzere büyük bir borsaya yatırmayı seçerek hem mevcut hem de yeni yatırımcılar için kritik olabilecek likidite ve erişilebilirlik artışına hazırlanıyor olabilir. Lakin bir coinin borsaya aktarılması, satış maksadı mümkünlüğünü da akıllara getiriyor.  Yeniden de Storj, önde gelen bir borsada daha kolay kullanılabilir hale getirerek daha geniş bir kullanıcı tabanını kendine çekebilir ve merkezi olmayan depolama tahlilinin kullanımını ve benimsenmesini daha da artırabilir.

Bu gelişmenin piyasaya tesiri ne?

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Storj, Binance’e birinci kere altcoin aktarmıyor. Haziran ayında grup, 2.55 milyon dolarlık tokenı Binance’e yollamıştı. O sırada fiyat önemli bir darbe almıştı. Lakin bu sefer olumsuz bir hareket gözlemlenmedi. Bilakis, altcoin fiyatı son 24 saatte yüzde 1.5’lik bir yükseliş ile 0.38 dolar civarında el değiştiriyor. Tekrar de, büyük bir borsaya yatırılan her değerli kripto para ünitesinde olduğu üzere, piyasa tesiri göz arkası edilemez. Binance’e 6,25 milyon STORJ tokenının girmesi süreç hacimlerinin artmasına, potansiyel fiyat dalgalanmalarına ve traderlar ile yatırımcıların ilgisinin yükselmesine neden olabilir. Storj meraklıları ve kripto para analistleri, bu atağın önümüzdeki günlerde STORJ token’ın performansını nasıl etkileyeceğini yakından izliyor olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap