Bu Altcoin, Short’ları Patlattı! CEO’dan Dev Tahmin!

Bu Altcoin, Short’ları Patlattı! CEO’dan Dev Tahmin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin, Short’ları Patlattı! CEO’dan Dev Tahmin!

Chainlink fiyatı %22 artarak 2,54 milyon dolardan fazla short konumu tasfiye etti. Lookonchain’e nazaran, altcoin fiyat artışını birtakım balina faaliyetleri tetikledi. Bu ortada, Chainlink Kurucu Ortağı, bankaların Blockchain teknolojisini benimsemesiyle trilyonlarca kıymet öngörüyor.

LINK ayıları tasfiyelerle karşı karşıya

Chainlink fiyatı, The Compound platformunun COMP tokeninden sonra pompalanan birinci Decentralize Finance (DeFi) coini. Altcoin fiyatı son sekiz saat içinde yaklaşık %22 oranında yükseldi. Bu da 2,54 milyon dolar bedelindeki short konumun sudan çıkmasına neden oldu. Bu kadar büyük ölçüde konumu en son, Chainlink fiyatının neredeyse %50 oranında düştüğü Ocak 2022’de tasfiye oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin, Short’ları Patlattı! CEO’dan Dev Tahmin! 1LINK 1 günlük grafik

Altcoin fiyatı konsolidasyondan bir çıkış arıyor

Chainlink fiyatı 434 gündür 5,53 ila 9,66 dolar ortasında değişen bir konsolidasyon içinde. Satın alma baskısındaki ani artış, LINK’in %20’nin üzerinde yükselmesine neden oldu. Böylelikle, ayıları ve yatırımcıları hazırlıksız yakaladı. Sonuç olarak, LINK fiyatı aralığın orta noktası olan 7,59 doları aştı. Ayrıyeten 7,99 dolarlık kritik bir direnç düzeyini kırdı. Bu direnç düzeyi, konsolidasyonla çabucak hemen birebir vakitte boğalar için bir diken oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin, Short’ları Patlattı! CEO’dan Dev Tahmin! 2LINK 1 günlük grafik

Analistlere nazaran, LINK fiyatını yükselten alım baskısındaki artış, tek seferlikse büyük bir kâr alımıyla karşı karşıya kalabilir. Bu türlü bir durumda, LINK’in geri çekilmesi muhtemel. Bu durumda, aralığın orta noktasını bir takviye tabanı olarak 7,59 dolarda tekrar test etmesi mümkün. Bu düzeyin kırılması son karları tehdit edebilir. Böylelikle, Chainlink fiyatı muhtemelen 5,93 dolara düşer.

Bugün altcoin fiyatını yükselten ne?

On-chain tahlil platformu Lookonchain’e nazaran, LINK’in fiyat artışını yakın vakitteki kimi balina faaliyetleri tetikledi. Lookonchain, birebir bireye ilişkin olduğundan şüphelendikleri “0xc212” ve “0x86bd” isimli iki balina adresinin Perşembe gününün erken saatlerinde 6 milyon dolar kıymetinde LINK satın aldığını bildirdi.

İşlem, her iki balina adresinin toplam 5,87 milyon dolar pahasında 3.074 stETH ve 136.000 dolar bedelinde 71 ETH’yi 788.877 LINK token karşılığında takas etmesiyle gerçekleşti. Lookonchain, bu balina hareketinin LINK’in fiyatını anında %6,5 oranında artırdığını belirtti. Ayrıyeten, tokenin o vakitten beri yükseliş eğiliminde olduğunu kaydetti.

İlginç bir halde Lookonchain, gün içinde Chainlink ağında iki balina süreci daha rapor etti. Tahlil platformu, “0x0fAC” ve “0x67c8” cüzdan adresine sahip balinaların 1,82 milyon dolar bedelinde toplam 227.281 LINK token satın aldığını belirtiyor.

Şimdilik, bu balina süreçlerinin ardında net bir neden yok. Lakin, LINK yatırımcılarının piyasa üzerindeki mümkün tesirleri nedeniyle bu balinaların bir sonraki atağını izlemeleri yararlarına olacaktır.

Chainlink Kurucu Ortağı, trilyonlarca dolarlık kıymet öngörüyor!

Chainlink kısa bir mühlet evvel, farklı Blockchain’ler ortasında sıkıntısız para transferinde ihtilal yaratmayı amaçlayan cross-chain birlikte çalışabilirlik protokolünü açıkladı. Bununla birlikte, Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov’a nazaran, bu projenin maksatları sadece halka açık Blockchain’leri birbirine bağlamanın çok ötesine geçiyor. Nazarov, bankaların ve finans kurumlarının denetimli yahut müsaadeli kendi Blockchain’lerini başlatacakları bir gelecek öngörüyor. Sonunda bunları Ethereum üzere halka açık Blockchain’lere bağlayarak kripto sanayisi için büyük bir bedel artışına yol açacaklarını öngörüyor.

Yeni başlatılan protokol, tokenlerin bir Blockchain’den başkasına aktarılmasını kolaylaştıran teknik bir altyapı misyonu görüyor. Chainlink’i, Blockchain’lere sağlam gerçek dünya bilgileri sağlamasıyla tanıyoruz. Proje, artık Blockchain’ler ortasında inançlı bilgi alışverişini kolaylaştırıyor. Şu anda ana ağda çalışır durumda olmasına karşın, protokol hala erken erişim kademesinde. Ayrıyeten, Synthetix ve Aave üzere tanınmış kripto projeleriyle işbirliği içinde test ediliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin, Short’ları Patlattı! CEO’dan Dev Tahmin! 3

Sergey Nazarov, bankacılık dalının Blockchain teknolojisine yönelik tavrındaki değişen dinamikler hakkındaki müşahedelerini lisana getirdi. Geçmişte, kripto fiyatlarında düşüşler yaşandığında, bankalar ilgilerini kaybetme eğilimindeydi. Lakin bu sefer bankalar, öncelikle Blockchain tahlillerini keşfetmek isteyen müşterilerinin talepleri doğrultusunda daima ilgi gösterdiler.

Nazarov, bankaların Blockchain teknolojisini benimsemesine ait üç etaplı bir sürecin ana sınırlarını çizdi. Etap 1’de bankalar, müşterileri tarafından talep edilen kripto varlıkları için saklama hizmetlerine odaklanıyor. Kademe 2’de bankalar gerçek dünya varlıklarını tokenize etmeye başlıyor. Ayrıyeten, bu varlıkları hangi Blockchain’de barındıracaklarına dair kritik bir kararla karşı karşıya kalıyorlar. 3. Evre, mevcut merkezi olmayan finans (DeFi) ortamını yansıtan lakin düzenlenmiş bir çerçeve içinde, kendi özel Blockchain’lerinde finansal protokoller geliştirdikçe bankalar içinde Blockchain teknolojisinin daha derin bir entegrasyonuna işaret ediyor. Nazarov, Chainlink’in bu basamakta da değerli bir rol oynamasını bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap