Bu Altcoin Selloff Altında: Yüzde 50 Çakılabilir!

Bu Altcoin Selloff Altında: Yüzde 50 Çakılabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Selloff Altında: Yüzde 50 Çakılabilir!

Stablecoin’ler için likidite kaynağı Terra (LUNA), bir baş-omuz formasyonu eşliğinde düşüş eğilimini sürdürüyor. Analistlere göre altcoin, destek olarak güvenilir, çok aylık hareketli bir ortalamayı test ederken olası bir toparlanmaya işaret ediyor. Yüzde 50 düşüş mümkün mü? Analistlerin tahminlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Altcoin düşüş riskiyle karşı karşıya

CRYPTOPIKK tarafından paylaşılan teknik analize göre, Terra (LUNA), baş-omuz formasyonu geliştikçe, önümüzdeki haftalarda 25 dolara düşebilir ve bu da %50’lik bir fiyat düşüşüne işaret ediyor. Bu arada, baş ve omuz kırılması tutarlı görünüyor ve devam eden düşüş trendinin yeterince güçlü olduğunun altını çiziyor. Aynı zamanda, Terra için daha fazla düşüş riskini artırıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Selloff Altında: Yüzde 50 Çakılabilir! 1

LUNA’nın günlük momentum indikatörleri, özellikle RSI ve para akışı endeksi (MFI), her ikisi de kendi aşırı satım bölgelerine girdi ve bu bazılarının bir satın alma sinyali olduğunu düşünebilir. CRYPTOPIKK, LUNA fiyatının toparlanmasını sağlayabileceklerini kabul etti, ancak “eğilim hala aşağı gidiyor gibi görünüyor” dedi.

Dip nerede?

LUNA, başta Fed kararı olmak üzere güçlü makroekonomik katalizörlerin baskısı altında işlem görürken, düşüş görünümü ortaya çıkıyor. Fed, Mart ayına kadar 120 milyar dolarlık varlık satın alma programını tamamen gevşetecek ve ardından mevcut sıfıra yakın seviyelerinden ilk faiz artırımı yapacak. Sıkı para politikaları gevşerken yükseliş gösteren varlıklara zarar vermeye başladı. Buna ABD borsasının ve Bitcoin’in (BTC) bazı bölümleri dahil. Bu nedenle, LUNA, özellikle BTC’nin %11,50 kazançlarına karşı yıldan yıla %3,200’lük bir kârın üzerinde bulunduğundan, devam eden piyasa belirsizliğine karşı Bitcoin’in kayıplarını takip ediyor gibi görünüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Selloff Altında: Yüzde 50 Çakılabilir! 2

Bir finansal varlık olarak kısa geçmişinde, LUNA’nın düşüş trendleri, 50 haftalık SMA ortalamasını (aşağıdaki grafikte mavi çizgi) destek olarak test ettiği için tipik olarak tükendi. Bu fiyat tabanı, yazım sırasında 30 dolara yakın.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Selloff Altında: Yüzde 50 Çakılabilir! 3

Bu arada, günlük zaman çizelgesi grafiğinde LUNA, potansiyel bir toparlanma için 200 günlük EMA’yı ediyor. Bu olursa, yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, LUNA’nın bir sonraki yukarı yönlü hedefi 75 dolara yakın görünüyor. Tersine, 200 günlük EMA dalgasının altında belirleyici bir hareket, baş ve omuz formasyonunu 25 dolara doğru tetikleyebilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap