Bu Altcoin ‘Sahte Haberle’ Fırladı: Artık Çakılıyor!

Bu Altcoin ‘Sahte Haberle’ Fırladı: Artık Çakılıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin ‘Sahte Haberle’ Fırladı: Artık Çakılıyor!

Varlık idare devi BlackRock’un yatırım yapacağına dair düzmece haberler, VGX fiyatında çift haneli ralliyi tetikledi. Gerçek ortaya çıkarken, altcoin fiyatı günün taban düzeylerini aşındırıyor.

Sahte BlackRock haberleri altcoin yatırımcılarını zıtta bıraktı

Çinli kripto muhabiri Wu Blockchain’in raporuna nazaran, bugün BlackRock’un Voyager Digital’i satın alacağına dair uydurma haberler ortalığa saçıldı. Hatta, ünlü web sitesi Associated Press bile haberi fiyatlı içerikle yayınladı. Dikkat çeken haberlerin akabinde VGX fiyatı bir noktada %10’un üzerinde kıymet kazandı. Wu Blockchain, gelişmenin detayları şu halde paylaştı:

Birisi BlackRock’un token pompalamak için Voyager Digital’i satın almayı planladığına dair geçersiz haberler yarattı. Associated Press web sitesi bunu fiyatlı içerikle bile yayınladı. Basın bülteninde işaretlenen toplumsal medya kaynağı, tek takipçisi olan bir Çin hesabıdır. VGX son 24 saatte %8 paha kazandı.

Altcoin projesi ve gerisindeki şirket hakkında kelam konusu düzmece haberler, şunları argüman ediyor:

BlackRock, şifreleme alanındaki nizamını derinleştirerek Voyager Digital’i satın almayı planlıyor .
Sektörün içindekilere nazaran. Geçtiğimiz ay BlackRock, iflas müracaatında bulunan bir şifreleme platformu olan Voyager Digital’e ait durum tespitinin birinci çeşidini tamamladı. İki taraf, iflas eden kuruluşun varlıklarının ve paylarının mevcut satışına ait görüşmelerde bulunuyor ve ön satın alma niyetine ulaştı.

Aynı vakitte Voyager Digital, BlackRock’a kripto varlık işini yürütmek için gerekli ileriye dönük şartların tamamını direkt sağlayabilen ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto işinin süratli bir biçimde tanıtılmasına yardımcı olan bir kripto aracılık lisansına sahiptir.

Voyager Token (VGX) fiyatı birebir süratle düşüyor!

Voyager Digital’in 2022’deki iflası nedeniyle güç vakitler geçiren VGX, geçersiz rallinin akabinde %5’in üzerinde eridi. Altcoin, güne %10’un üzerinde yükselişe başlamıştı. BlackRock haberlerinin uydurma olduğu ortaya çıkınca, birebir süratle günün en düşük düzeylerini kırdı. VGX şu anda 0.129684 dolardan süreç görüyor. Altcoin gün içinde 0.129680/0.153359 dolar ortasında hareket etti.

BTC Piyasası: Bu Altcoin ‘Sahte Haberle’ Fırladı: Artık Çakılıyor! 1

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Haziran 2022’de Voyager Digital, Three Arrows Capital’in 666 milyon dolar fiyatındaki krediyi geri ödemediğini duyurdu. 1 Temmuz’da şirket “alım satım, para yatırma, çekme ve sadakat ödüllerini” askıya aldı. Akabinde 5 Temmuz’da şirket Kısım 11 iflas muhafazası için müracaatta bulundu. Altcoin VGX, iflas haberlerinden bu yana toparlanma sürecinde. Şirketin geri ödemeler için somur adım atamaması, çok aylı düşüş trendini tetikledi.

Bu ortada, birkaç gün evvel Voyager müşterilerinden birinin geri ödenmemiş birkaç yüz milyon dolarlık borcu olduğu ortaya çıktı. Beşerler bunun uzun vadede işletmeye ziyan vereceğinden kaygılılar.

Voyager, geri ödemelere başlayacak mı?

Şu anda, Voyager’ın resmi web sitesi, tasfiye borçlusunun, alacaklılara iflas davalarının durumu ve ilerlemesi hakkında güncellemeler sağlamak üzere web sitesi sayfasını Eylül ayında yenileyeceğini gösteriyor. Önümüzdeki günlerde geri ödeme sürecine ait daha fazla detay ortaya çıkacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap