Bu Altcoin Projeleri Güvenlik Testi İçin İşbirliği Yapıyor!

Bu Altcoin Projeleri Güvenlik Testi İçin İşbirliği Yapıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Projeleri Güvenlik Testi İçin İşbirliği Yapıyor!

Önde gelen altcoin projeleri, kripto para ekosistemindeki güvenlik açıklarını test etmek için güçlerini birleştiriyor. Web3 siber güvenlik teşebbüsü Immunefi, Medium üzerinden yaptığı duyuruda “Rekt Test” isimli bir performans testi yapacağını açıkladı.

Kripto dünyasının en büyüklerinden Solana Foundation ve Polygon Labs’ın da katılacağı test, Web3 ve DeFi ekosistemlerinin performansını ölçecek. Immunefi, Rekt Test sayesinde yatırımcıların rastgele bir projeye yatırım yapmadan evvel güvenlik şartlarını daha kolay değerlendirebileceğine inanıyor.

“Rekt Test” isimli güvenlik denemesi yedi farklı alanı kapsayacak. Blockchain uzmanları kriz idaresi, kod güvenliği, erişim denetimi ve harici kontrol üzere faktörler üzerinden altcoin projelerini test etmeyi hedefliyor.

Medium blog yazısında geçmiş bilgilere de değinen Immunefi, şu sözlere yer verdi:

“Web3 dalındaki güvenlik şartları hala olgun değil. Bir çok platformun başına gelen siber taarruz haberlerini hepimiz okuyoruz. Bilgisayar korsanları, geçtiğimiz yıl Web3 platformlarından yaklaşık 4 milyar dolar bedelinde kripto çaldı.”

Immunefi kurucusu Mitchell Amador, Solana ve Polygon’un katılacağı testin bu nedenle çok kıymetli olduğunun altını çizdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap