Bu Altcoin, Müjdeli Duyuruya Karşın Düşüyor!

Bu Altcoin, Müjdeli Duyuruya Karşın Düşüyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin, Müjdeli Duyuruya Karşın Düşüyor!

Eski tanınan altcoin projesi IOTA, bir dizi değerli kararla tekrar öne çıkmaya hazırlanıyor. Ama, ağın gelişimine katkıda bulunacak bu kararlar, günler sonra fiyat düşüşüne yol açtı.

IOTA fiyatı, yeni altcoin ağı duyurusuna karşın düşüşe geçti

2017’deki boğa piyasasında süratle büyüyen IOTA, son yıllarda piyasa hissesi kaybetti. Trendi bilakis değiştirmeyi amaçlayan fakat başarısız olan bir atılım, geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı.

IOTA’nın kurucu ortağı Dominik Schiener, 12 Eylül’de, IOTA 2.0 ağını başlatmayı ve MIOTA tokenlarının fonksiyonelliğini artırmayı planladıklarını bildirdi. IOTA 2.0 ile birlikte yürürlüğe girecek kelam konusu geliştirmeler:

  • Akıllı kontratların tanıtılacağı gelişmiş bir ağ,
  • Katman 2 Blockchainlere ve DeFi uygulamalarına odaklanmak,
  • Yeni bir ekosistem fonu oluşturmak,
  • IOTA tokenlarının kullanımını artırmak,
  • (Ekim ayında gerçekleşecek Stardust hard fork, IOTA 2.0’ın teknik temellerini atmış olacak.)

IOTA’da yürütülen akıllı kontratlar, altcoin ağındaki node operatörleri için bir prestij sistemi olan Mana’ya değerli ölçüde daha fazla talep yaratılmasını sağlayacak. Bu da MIOTA’ya olan talebi artırır. Bir IOTA temsilcisine nazaran:

IOTA ağının güvenliğini artırmak ve IOTA üzerine daha fazla uygulama ve katman 2 ağları inşa etmek için daha fazla talep yaratmak için bu kendi kendini sürdüren ekonomik sistem kritiktir.

IOTA 2.0, ekosistem fonu ile altcoin projelerini desteklemeyi planlıyor

Schiener, ağ üzerinde çalışan geliştiricileri teşvik etmek için yeni bir ekosistem fonu kurmayı planladıklarını söyledi. Açıklamalarında, “Daha fazla finansman olmadan, IOTA yavaş yavaş pazar hissesini ve piyasa kıymetini kaybedecek. Daha fazla benimseme ve büyüme sağlamak için değerli değişiklikler yapmaya başlamamız gerekiyor,” diye yazdı.

Hard fork sonrasında, toplam arzın ulaşılacağı 4 yıl boyunca iki haftada bir süreksiz bir altcoin hür bırakma süreci başlayacak. 4 yıl boyunca uygulanan bir token özgür bırakma, yıllık ortalama yüzde 12 enflasyona muadil olacak. Bu 4 yılın sonunda, MIOTA’nın dolanımdaki arzı 4.6 milyar token olacak. IOTA’nın kurucusu, gelecek için umutlu: “Bu piyasada IOTA’ya başarılı olma bahtı vermek istiyoruz,” diyor. Ama, müjdeli haber alıcılar yerine satıcıları sahneye davet ediyor.

MIOTA fiyatı duyurunun akabinde düşüşe geçti

Piyasa kıymetine nazaran 79. sırada yer alan IOTA (MIOTA), duyurunun akabinde aşağı istikametli ivme kazanıyor. Altcoin bugün piyasa genelinden bağımsız %4,5 seviyesinde bedel kaydetti. Yazım sırasında, düşüş ivmesini sürdürdüğü 0.161051 dolar bölgesine süreç görüyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin, Müjdeli Duyuruya Karşın Düşüyor! 1

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere MIOTA, geçtiğimiz haftalarda verdiği yeşil sinyallerle öne çıkmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap