Bu Altcoin, Merakla Beklenen Aktifliğin Duyurusuyla Fırladı!

Bu Altcoin, Merakla Beklenen Aktifliğin Duyurusuyla Fırladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin, Merakla Beklenen Aktifliğin Duyurusuyla Fırladı!

Kripto para piyasasında gelecek vaat eden bir altcoin olan Sui (SUI), son 24 saat içinde %8,43’lük etkileyici bir artış yaşayarak 0,5775 dolarlık aktüel süreç fiyatına ulaştı. Bu ralli, 28 Temmuz’da başlayan ve merakla beklenen Bullshark Quest 2 aktifliğinin 6 Eylül’e kadar uzatılmasıyla gerçekleşti.

Altcoin projesi sıçrama yaşadı: İşte sebebi

Kripto para ünitelerinin değişken dünyasında SUI, dinamik fiyat hareketleriyle ün kazanmıştır. Bilhassa, CoinGecko tarafından sağlanan datalara nazaran, bir gecede %8 artarak piyasa bedeline nazaran birinci 100 coin ortasında en çok kazanan pozisyonunu korudu. Lakin bugün piyasada atılım yapan tek oyuncu SUI değil. Near Protocol (NEAR) bir evvelki günden bu yana %8’lik bir artış kaydederken, Toncoin (TON) birebir devirde %3’lük bir artış kaydetti. Meme coin Shiba Inu (SHIB) bile %3’lük mütevazı bir çıkar elde etmeyi başardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin, Merakla Beklenen Aktifliğin Duyurusuyla Fırladı! 1

Ancak, büyük coinler olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) bugün hafif düşüş eğilimleri gösteriyor. BTC dün 26.000 doların altına kısa bir düşüş yaşadı ve şu anda son 24 saatte %0,2 düşüşle 26.030 dolardan süreç görüyor. Emsal formda, ETH bir gecede %1,3’lük bir düşüş yaşadı ve şu anki süreç fiyatı 1.644 dolar düzeyinde bulunuyor. SUI son vakitlerde bir fiyat keşif seyahatine çıktı. Daha geçen hafta, 0,47 dolardan 0,57 dolarlık doruğa yükselerek %20’nin üzerinde kayda paha bir artışa şahit oldu. Bu artış büyük ölçüde Sui Blockchain’inin ardındaki geliştirme takımı olan Sui Vakfı’nın sermaye infüzyonuna bağlandı. Vakıf, 18 Ağustos’ta ekosistemdeki 16 projeye yarar sağlayan 900.000 dolarlık kıymetli bir geliştirici hibesini duyurdu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin, Merakla Beklenen Aktifliğin Duyurusuyla Fırladı! 2

SUI, haftalık tepe yaptı

Hafta sonu bir geri çekilme yaşadıktan sonra SUI, Çarşamba günü erken saatlerde bir evvelki haftanın en yüksek düzeyinin üzerine çıkarak 0,58 dolar ile yeni bir haftalık doruğa ulaştı. Fiyattaki bu canlanmaya bir likidasyon dalgası ve Güney Kore borsası Upbit’teki spot hacimlerde bir artış eşlik etti. Güney Kore borsası, likidasyonlarda toplam 2,61 milyon dolarlık kayda paha bir artış olduğunu bildirdi. Coinglass bilgilerine nazaran, bu likidasyonların yaklaşık 1,73 milyon doları kısa buyruklara atfedildi. Bu eğilim, bir varlığın fiyatındaki yükselişin açığa satış yapanların konumlarını geri almasıyla tetiklendiği bir fenomen olan short squeeze mümkünlüğünü akla getiriyor.

İlginç bir formda SUI, XRP ve SOL üzere başka önde gelen altcoinlerin hacimlerini geride bırakarak Binance vadeli süreçlerindeki alım satım faaliyetlerine de hakim oldu. Yaklaşık 800 milyon dolara ulaşan hacimlerle, Binance türevlerinin son fiyat hareketini yönlendirmede çok değerli bir rol oynadığı açıktır. Bullshark Quest 2 aktifliği devam ederken, iştirakçiler iki SUI ödül havuzunun sunduğu eşsiz fırsatları kıymetlendiriyor. Bu aktifliğin 6 Eylül’e kadar uzatılması SUI piyasasına daha da heyecan katarak sırf son 24 saat içinde %8,43’lük bir yarar elde edilmesini sağladı. Kripto meraklıları ve yatırımcılar, bu dinamik tokenin önümüzdeki günlerde nasıl bir performans göstermeye devam edeceğini görmek için SUI’nin seyahatini yakından takip ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap