Bu Altcoin Likidite Krizi Yaşıyor: Acil Teklif Yayınladı!

Bu Altcoin Likidite Krizi Yaşıyor: Acil Teklif Yayınladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Likidite Krizi Yaşıyor: Acil Teklif Yayınladı!

CYBER altcoin ekosistemi 2 Eylül 2023 tarihinde farklı süreç platformları ortasında değerli bir fiyat farklılığıyla karşılaştı. Güney Koreli kripto para borsası Upbit’in datalarına nazaran, CYBER fiyatı 0,00136978 BTC’ye fırladı, bu da CYBER token başına yaklaşık 48.910 Güney Kore Wonu’na (37,1 ABD doları) denk geliyor. Bu, %167 üzere şaşırtan bir prim oranını temsil ediyordu. Bu ortada, Binance platformunda, CYBER’ın Upbit’teki fiyatla tam bir tezat oluşturacak biçimde 13,8 dolardan süreç gördüğü bildirildi. İşte detaylar…

Likidite sorunu altcoin için teklif ortaya çıkmasına neden oldu

Ani fiyat eşitsizliği CYBER topluluğu içinde telaşlara yol açarak CYBER’ın ardındaki itici güç olan CyberConnect’i derhal harekete geçmeye sevk etti. Buna cevap olarak, Ethereum, Optimism ve Binance Smart Chain (BNB Chain) dahil olmak üzere çeşitli ağlardaki bu likidite dengesizliğini düzeltmeyi amaçlayan CP-1 etiketli acil bir teklif yayınladılar. CyberConnect’in CP-1 önerisi, likidite meselesini ele almak için üç adımlı bir stratejinin ana sınırlarını çiziyor:

  • CYBER Köprülerinin Konuşlandırılması: CYBER ve çeşitli ağlar ortasındaki likiditeyi kolaylaştırmak için CyberConnect, LayerZero’nun ProxyOFT teknolojisi tarafından desteklenen CYBER-ETH, CYBER-BSC ve CYBER-OP köprülerini konuşlandırmayı planlıyor.
  • CYBER Varlıklarından Yararlanma: Teklif, köprüler için likidite sağlamak üzere CyberDAO ve hazinesi tarafından kilidi açılan CYBER tokenlerinin kullanılmasını içermektedir. Köprülerle ilgili riskleri en aza indirmek için ihtiyatlı bir yaklaşım benimsenmektedir. Başlangıçta, 25.000 CYBER-ETH, 25.000 CYBER-BSC ve 25.000 CYBER-OP token, gerektiğinde likiditeyi ayarlama esnekliği ile köprülere ayrılacaktır. Daha da kıymetlisi, bu yaklaşım toplam CYBER token arzını etkilemeyecektir.
  • Likiditenin Dengelenmesi: Farklı ağlar ortasında likidite dengesizlikleri olması durumunda, vakıf dengeyi yine sağlamak için CYBER tokenlerini yakarak ve basarak müdahale edecektir. Örneğin, CYBER-BSC ve CYBER-OP’nin fazlası varken CYBER-ETH azalırsa, vakıf muadil ölçüde CYBER-ETH basmak için birtakım CYBER-BSC ve CYBER-OP tokenlerini yok edecektir.

61.000 CYBER kullanıldı

CP-1 önerisi, CYBER topluluğundan süratli bir takviye aldı ve toplam oyların %99,99 üzere şaşırtan bir oranını temsil eden yaklaşık 61.000 CYBER tokenı lehte kullanıldı. Bu teklifin, durumun kritik niteliği nedeniyle olağan DAO 7 günlük oylama mühleti siyasetine tek seferlik bir istisna olduğunu belirtmek kıymetlidir. Teklif için yapılan oylama, sona erdi. Mevcut son datalar itibariyle, CYBER’ın Binance platformundaki fiyatı süreksiz olarak 13 dolar düzeyindeyken, Upbit platformunda 0.00121892 BTC olarak bildirildi ve bu da CP-1 teklifinin CYBER’ın fiyatını farklı ticaret platformlarında dengeleme üzerinde esasen bir tesire sahip olmaya başlamış olabileceğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Likidite Krizi Yaşıyor: Acil Teklif Yayınladı! 1Upbit’teki CYBER grafiği

Beklenmedik bir halde, CyberConnect daha sonra CP-1 teklifi anlık imgesinde, Topluluk Hazinesinin amaçlanan kullanımının ezkaza amaçlanandan çok daha büyük bir sayı olarak gösterildiği bir yanılgıyı kabul etti.  CYBER topluluğu, son vakitlerde piyasayı sarsan fiyat tutarsızlıklarını ele almaya çalışırken, CP-1’in uygulanmasını ve önümüzdeki günlerde CYBER’ın likidite istikrarı üzerindeki tesirini yakından izleyecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap