Bu Altcoin Ligindeki Performansıyla Göz Dolduruyor! İşte Nedeni…

Bu Altcoin Ligindeki Performansıyla Göz Dolduruyor! İşte Nedeni…

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Ligindeki Performansıyla Göz Dolduruyor! İşte Nedeni…

Kripto piyasasında bugün boğalar hakimdi. Bununla birlikte, kimi kripto paralar performanslarıyla dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardı. Bunlardan birisi de hiç elbet birinci 20 ortasında en yeterli performansı gösteren LINK’ti. Bu artış, altcoin projesinin klasik finans kurumlarıyla bir dizi kayda kıymet paydaşlık kurmasıyla birlikte geldi.

LINK kendi ligindeki kripto paralara fark attı!

Ethereum üzerine inşa edilen merkezi olmayan oracle ağı Chainlink’in LINK token’ı, klâsik finans kurumlarıyla yapılan yeni paydaşlıklar sayesinde Pazartesi günü %10’dan fazla yükselişe şahit oldu.

LINK Pazartesi günü 6,83 dolara yükseldi. Böylelikle, son 24 saat içinde %10’un biraz üzerinde kıymet kazandı. Ayrıyeten altcoin, daha geniş kripto piyasasından daha düzgün performans gösterdi. Bu ortada, önder kripto para Bitcoin de gün içinde %3 oranında kıymet kazandı. Fundstrat analisti Tom Couture, yükselişi Chainlink’in tokenize varlıkların benimsenmesini ölçeklendirmek için bankalar ortası iletileşme sistemi SWIFT ile yaptığı muahedeyi çevreleyen iyimserliğe bağlıyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Ligindeki Performansıyla Göz Dolduruyor! İşte Nedeni… 1

Altcoin projesi yüksek profilli iştirakler kuruyor

Pazartesi günü Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov, SWIFT’in global finansal hizmetler ağı aktifliği Sibos’ta konuştu. Nazarov ve Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Kümesi (ANZ) bankacılık hizmetleri önderi Nigel Dobson, Chainlink’in Cross-Chain Birlikte Çalışabilirlik Protokolü’nü (CCIP) kullanarak cross-chain mutabakatı inceledi.

Chainlink ve ABD piyasalarındaki alım satım süreçlerinin birçoklarını gerçekleştiren Depository Trust and Clearing Corporation (DTCC), Haziran ayında Swift’in Blockchain birlikte çalışabilirlik projesi üzerinde işbirliği yaptıklarını duyurdu. Chainlink’in CCIP’si kaynak ve gaye Blockchain’ler ortasında tam bir birlikte çalışma imkanı sağlayacak. Çarşamba günü ANZ, Avustralya dolarına bağlı ANZ tarafından çıkarılan bir stablecoin olan $ADC ile tokenize edilmiş varlıkların cross-chain alımını tamamlamak için Chainlink’in CCIP’sini kullandı. Altcoin projesi, X hesabı üzerinden mevzuya ait olarak şu açıklamayı yaptı:

Bu yeni gelişme, son Swift Blockchain birlikte çalışabilirlik teşebbüsünden öğrenilen dersler üzerine inşa ediliyor. Ayrıyeten, finans kurumlarının halka açık ve özel Blockchain’ler ortasında cross-chain süreçlerini kolaylaştırmak için CCIP’yi nasıl kullanabileceklerini daha âlâ gösteriyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Ligindeki Performansıyla Göz Dolduruyor! İşte Nedeni… 2

LINK hareketleri dikkatleri çekiyor

Bu ortada, Spotonchain bilgileri, dört Chainlink cüzdanının hafta sonu boyunca hareketlerine dikkatleri çekiyor. Datalar 18,75 milyon LINK’in (yaklaşık 117 milyon dolar değerinde) kilidini açtığını ve transfer ettiğini gösteriyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, yaklaşık 15 milyon LINK tokenı kripto borsası Binance’e gitti. Ayrıyeten, 3 milyon altcoin 0xD50f ile başlayan bir multisig adresine transfer oldu.

Lookonchain, Chainlink cüzdanının Ağustos 2022’den bu yana her üç ayda bir Binance’e LINK yatırdığını belirtiyor. Ayrıyeten, toplamda 71 milyondan fazla LINK (yaklaşık 446 milyon dolar değerinde) yatırdığını kaydediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap