Bu Altcoin Lansmanla Uçtu ve Sonra Çakıldı: Felaket Önlenebilirdi!

Bu Altcoin Lansmanla Uçtu ve Sonra Çakıldı: Felaket Önlenebilirdi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Lansmanla Uçtu ve Sonra Çakıldı: Felaket Önlenebilirdi!

Piyasada merakla beklenen Banana Gun lansmanı aykırı gitti. Altcoin fiyatı bu süreçte enteresan bir seyir izledi. Lansmanla yüzde 1.300 yükselen token fiyatı, bir yanılgı nedeniyle sıfıra yaklaştı. Bununla birlikte, iki kontrolden geçen bu yanılgıyı yapay zekanın kolaylıkla tespit ettiği argüman ediyor.

Felaket bir lansmanla çöken altcoin bunu yaşamayabilirdi!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere çok beklenen Banana Gun Token lansmanı karşıt gitti. Böylelikle, kripto para tokeninin kıymeti yalnızca üç saat içinde 8,70 dolardan yalnızca 0,02 dolara düştü. Başlangıçta geliştiriciler bir ‘rug-pull’ suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Lakin geliştiriciler, sorumluluğu akıllı mukaveledeki bir kusura kaydırmakta gecikmedi. Bununla birlikte, bu yanılgı dikkat alımlı bir biçimde iki başka kontrolden geçmişti.

BANANA token çöküşünün akabinde, dijital alemden beklenmedik bir kahraman ortaya çıktı: ChatGPT. MisterChoc isminde geçersiz bir kodlayıcı, altcoin projesinin mukavelesini incelemek için ChatGPT’yi kullandı. Yapay zeka, iki çeşit kontrol sırasında insan uzmanları atlatan boşluğu sırf saniyeler içinde tespit etti. Bu ifşaat, Blockchain tabanlı kodların kontrolünde yapay zekanın yararı ve sınırlamaları ile ilgili tartışmaları alevlendirdi.

Altcoin proje grubundan cevap geldi

Ekip, başlangıçta, projenin hazine cüzdanından varlık satmayı planlıyor. Bu, daha sonra yeni bir kontratın çerçevelenmesinde kullanılacak olan kilitli likiditeyi boşaltmayı amaçlayan bir hareket. Süreç burada bitmiyor; grup, yatırımcıları yepyeni durumlarına geri döndürmek ve esasen onları “bütün” hale getirmek için bir strateji olan airdrop eşliğinde yakında yine başlatılacağını garanti ediyor.

Aynı vakitte altcoin projesi, yeni kontrat için titiz bir kontrol süreci sağlamayı hedefliyor. Ayrıyeten, her tarafı titizlikle doğrulanıp teminat altına alınana kadar sabırsız lansmanlardan kaçınmayı amaçlıyor. Bu yaklaşım, tüm traderların kâr ve ziyan tablolarının ayrıntılı tahliline de yansıyor. Bu efor, kaybedilen varlıkları geri kazanma ve bu beklenmedik olaylar girdabında darbe almış üzere görünen inancı tekrar canlandırma konusundaki kararlılıklarına işaret ediyor.

Uzman görüşleri ne istikamette?

ChatGPT’nin açığı süratli bir formda tespit etmedeki mahareti kendisine övgüler kazandırdı. Fakat, alandaki uzmanlar yapay zeka tabanlı tahlillere çok güvenme konusunda temkinli davranıyor. Blockchain güvenlik firması CertiK’in önde gelen uzmanlarından Kang Li, yapay zeka teknolojilerinin, bilhassa de kod tabanı hakkında incelikli bir anlayışa sahip olmayan amatör geliştiriciler tarafından kullanıldığında, aslında yeni güvenlik açıkları ortaya çıkarabileceği konusunda uyarıyor.

Telegram Bot trade’inin yükselişi

Altcoin projesinin kıssası, Unibot üzere platformlar tarafından tanınan hale getirilen ve süratle büyüyen Telegram bot trade ekosisteminin daha geniş bağlamından farklı olarak anlatılamaz. Zira, bu yeni trade paradigması, traderların yeni piyasaya sürülen tokenleri yakalamasına imkan sağlıyor. Ayrıyeten, klâsik tekniklerden çok daha verimli bir formda yararlı airdrop’lar için keşif yapmasına imkan tanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap