Bu Altcoin Kurucusu Yüklüce Coin Satıyor! Pekala Neden?

Bu Altcoin Kurucusu Yüklüce Coin Satıyor! Pekala Neden?

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Kurucusu Yüklüce Coin Satıyor! Pekala Neden?

On-chain datalara nazaran Curve Finance’in kurucusu Michael Egorov 72 milyon CRV token satışı gerçekleştirdi. Uzmanlar, bu satışları Egorov’un borcunu azaltmaya ve tasfiye risklerini hafifletmeye yönelik bir atılım olarak görüyor. Bu ortada, altcoin fiyatı dalgalı bir seyir izliyor.

Altcoin kurucusu Michael Egorov, 72 milyon token sattı

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Curve Finance güç günler geçiriyor. On-chain analist firması Lookonchain’e nazaran, Curve Finance’in kurucusu Michael Egorov, bir dizi kıymetli tezgah üstü mutabakatta, 15 kuruma/yatırımcıya 72 milyon CRV tokenini 28 milyon dolar karşılığında satmış görünüyor. Spotonchain ve Nansen analisti Sandra Leow’un Dune Analytics gösterge tablosundan elde ettiği bilgiler de altcoin için bu bulguyu destekliyor.

Egorov’un satış çılgınlığı CRV token için şiddetli bir periyoda denk geliyor. Platformdaki birden fazla fabrika havuzunun güvenlik açığından yararlanmasının akabinde, geçtiğimiz ay pahası %22 düştü. Altcoin, şu anda 0,58 dolardan süreç görüyor. Piyasa uzmanları, Egorov’un CRV tokenlarını satma kararının, DeFi platformlarındaki borcunu azaltmak ve böylelikle kapsamlı kredi durumlarıyla bağlantılı potansiyel tasfiye risklerinden kaçınmak için proaktif bir tedbir olduğunu söylüyor. Lookonchain, “Curve Finance’in kurucusu Michael Egorov, OTC aracılığıyla 15 kuruma/yatırımcıya 0,40 dolar fiyattan toplam 72 milyon CRV sattı. Ayrıyeten, borçlarını ödemek için 28,8 milyon dolar aldı,” paylaşımını yaptı.

İşlemlerde karşı taraflar kim?

Dikkat çeken alıcılar ortasında, anonim bir adres 17,5 milyon CRV satın aldı. Böylelikle, bu adres, altcoin satışında en büyük hissesi elde etti. Buna ek olarak, Tron’un kurucusu Justin Sun, 2 milyon dolara 5 milyon CRV satın aldı. 4,25 milyon CRV token daha kripto traderı DCFGod’a satılırken, 3,75 milyon CRV Machi Big Brother olarak bilinen NFT sahibi Jeffrey Huang’a gitti. Bugün erken saatlerde, Huobi kurucu ortağı Jun Du, 10 milyon CRV tokeninin 4 milyon dolara satın alındığını doğruladı. Akabinde Jun Du, Twitter’da altcoin projesinin tokenlerini Curve’e yatırma kararını bildirdi.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Kurucusu Yüklüce Coin Satıyor! Pekala Neden? 1

Özellikle Egorov’un DeFi borç verme platformu Aave’deki borç durumu, finansal stratejilerine ışık tutuyor. Daha dün, Aave üzerinde CRV teminatıyla desteklenen 60 milyon dolar meblağında bir stablecoin kredisi vardı. Bugün ise 49 milyon dolara düştü. Bu da CRV satışını bu geri ödemeleri yönetmek için nasıl kullandığını gösteriyor. Lookonchain’e nazaran Egorov’un şu anda, 5 DeFi platformunda 79 milyon dolar borcu var. Bununla birlikte, yaklaşık 220 milyon dolar kıymetinde toplam 374 milyon CRV tokenini teminat olarak tutuyor. Bu gelişmelerin ortasına altcoin, günlük bazda yaklaşık %3 yararla 0,589 dolardan süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap