Bu Altcoin, Kaçıranlar İçin İkinci Airdrop Fırsatı Tanıyacak!

Bu Altcoin, Kaçıranlar İçin İkinci Airdrop Fırsatı Tanıyacak!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin, Kaçıranlar İçin İkinci Airdrop Fırsatı Tanıyacak!

Ethereum’un önde gelen Katman 2 ağlarından Optimism (OP), şimdi airdrop’u talep etmemiş uygun adreslere birinci airdrop’tan kalan fonları direkt dağıtmayı planlıyor. Altcoin yatırımcıları, mükafatlarını toplamak için ikinci bir fırsata sahip olacaklar.

Optimism (OP), birinci airdrop’u toplamayanlar için ikinci fırsatı duyurdu

Optimism, birinci airdrop’unun kalan fonlarını direkt talep etmeyen uygun adreslere dağıtmaya karar verdi. 1 Haziran 2022’de başlatılan bu airdrop, duyurudan evvel airdrop’u talep eden adreslere neredeyse 215 milyon tokenin 166 milyonunu dağıttı. Bilgilere nazaran, uygun adreslerin yaklaşık dörtte biri airdrop’u talep etmedi.

Optimism, başlangıç token arzının %19’unu airdroplar aracılığıyla dağıtmayı taahhüt etmişti. Şu ana kadar yapılan iki airdrop’tan sonra, başlangıç arzının %13,73’ü kaldı. Optimism, şimdi üçüncü bir airdrop duyurusu yapmadı. Raporlara nazaran göre altcoin, şu anda Ethereum’da TVL ile ölçüldüğünde ikinci en büyük L2’dir.

Metriklere nazaran Optimism, sadık bir yatırımcı kitlesine sahip

Arbitrum ve Optimism, erken benimseyenleri ödüllendirmek için airdrop modelini benimsemesine karşın, kullanıcıların bir kısmını elinde tutmayı başardı. Neyi gerçek yapıyorlar?

Optimism en âlâ Ethereum ölçeklendirme tahlillerinden biri olarak öne çıkıyor. Lakin birden fazla insanın bilmediği şey, projenin kendi ağlarındaki etkileşimlerle dengeli olan çok sayıda kullanıcıyı elinde tutabildiğidir. Token Terminal’e nazaran Optimism, son 30 gün içinde ana ağ kullanıcılarının %30’unu elinde tutmayı başardı.

Genellikle bir projenin kullanıcı tutma oranının yüksek olması, Blockchaindeki iştirakçilerin projenin sunduğu kullanım örneklerinden hayli mutlu olduğu manasına gelir. Daha da şaşırtan olanı ise Optimism’i birinci benimseyenler için altcoin airdrop’la dağıtmasıydı. Birçok durumda, airdroplar yahut teşvikler kullanıcı aktifliğini yüksek tutmak için gerekli garantiler değildir. Yani bu, Optimism’in kullanıcıların ağlarına geri dönmesini sağlamak için gerçek bir şeyler yaptığı manasına geliyor.

Altcoin projesi, yeni geliştirmelerle canlı kalmaya devam ediyor

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, opBNB mainnet yakın bir tarihte yayına girdi. OpBNB, Optimism ve BNB Chain ortasındaki bir iştiraktir. Fonksiyonu, daha ucuz gas fiyatları ve Blockchain teknolojisine erişim sunar. Birebir vakitte, Optimism OP Stack’ı temel alan EVM uyumlu Katman 2 zinciri olarak hareket etmektir. Lansmandan evvel yaklaşık 35 milyon on-chain süreç gerçekleşti. Bu da 435.972 eşsiz cüzdanı içeriyordu. Sonuç olarak Optimism’deki ağ aktifliğinin dorukta olduğu manasına geliyor.

BTC Piyasası: Bu Altcoin, Kaçıranlar İçin İkinci Airdrop Fırsatı Tanıyacak! 1

Son duyuruya nazaran Optimism, birinci fırsatı kaçıranlar için airdrop ödüllerinin dağıtımı tekrar açacak. Bu gelişmede projenin altcoin yatırımcıları ortasında yer edinmesine yardımcı oluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap