Bu Altcoin İçin Rug Pull Alarmı: Coin 0’a İndi!

Bu Altcoin İçin Rug Pull Alarmı: Coin 0’a İndi!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin İçin Rug Pull Alarmı: Coin 0’a İndi!

ZkSync Era’daki altcoin projesi Kannagi Finance, şok edici bir olayla, yatırımcıların büyük bir kayba uğramasına yol açan bir rug pull yaşadı. DeFiLlama bilgilerine ve topluluk geri bildirimlerine nazaran, olay 29 Temmuz’da meydana geldi ve bir gün evvel kaydedilen 2,13 milyon ABD dolarına kıyasla, Kilitlenen Toplam Paha (TVL) sırf 24 dolar olarak kaldı. Kuşkuları artıran bir öbür konu da projenin resmi Twitter hesabının kapatılmış olması. İşte detaylar…

Altcoin projesinde rug pull yaşandı

zkSync ana ağında çoklu strateji getiri optimizasyonu uygulayan bir protokol olarak pazarlanan Kannagi Finance, kullanıcılara düşük fiyatlar ve kayma yoluyla azamî getiri sağlamayı amaçlıyordu. Platform, kasa bileşimi, borç verme ve getiri oluşturma üzere çeşitli hizmetler sunuyordu. Tipik yield farming protokollerinden farklı olarak Kannagi Finance, kullanıcılarına KANA tokenları halinde süreç fiyatı mükafatları ve çok stratejili bir optimizasyon kasası sisteminin kullanımını bir ortada vaat ederek öne çıkıyordu.

BTC Piyasası: Bu Altcoin İçin Rug Pull Alarmı: Coin 0’a İndi! 1

Ancak, şu an itibariyle, durum proje ve yatırımcıları için önemli bir düşüşe geçti. Kannagi Finance’in lokal para ünitesi KANA’nın token kıymeti, bu yılın başlarında 5 Mart’ta tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 0,02 dolara ulaştığından beri istikrarlı bir düşüş yaşıyor. CoinGecko’nun datalarına nazaran, KANA şu anda 0,006 dolar üzere yetersiz bir kıymetten süreç görüyor. Bu şaşırtan düşüş, yatırımcıları projenin geleceği konusunda kahır ve belirsizlik içinde bıraktı.

Kannagi Finance’in kripto parası sıfıra düştü

Projenin piyasadaki son performansı acımasız bir tablo çiziyor. Mevcut süreç fiyatı 0,000066 dolar ve 24 saatlik süreç hacmi sadece 21.716,27 dolar olan Kannagi Finance, yalnızca 24 saat içinde yüzde 99,04’lük bir paha düşüşü yaşadı. Bu sayılar, projenin CoinMarketCap’te 3.945’e düşmesine neden oldu ve canlı piyasa kıymeti şu anda mevcut değil.

BTC Piyasası: Bu Altcoin İçin Rug Pull Alarmı: Coin 0’a İndi! 2

Ayrıca, halı çekme olayıyla ilgili belli detaylar şimdi açıklanmadı ve topluluğu neden ve ilgili taraflar hakkında karanlıkta bıraktı. DeFi alanındaki bir halının çekilmesi, çoklukla geliştiricilerin ya da içeriden şahısların bir projedeki likiditeyi ve fonları boşaltmak için yaptıkları kasıtlı bir aksiyonu söz eder ve çoklukla kıymetsiz tokenlarla kalan yatırımcılar için kıymetli kayıplarla sonuçlanır.

Yatırımcılar kıymetli kayıp yaşadı

Kannagi Finance ve onun getiri optimizasyonuna yönelik yenilikçi yaklaşımından büyük umutlar besleyen yatırımcılar, şu anda değerli mali kayıplar ve ihanete uğramışlık hissiyle boğuşuyor. Projenin resmi Twitter hesabının kapatılmasıyla bağlantı kanalları koptu ve bu da etkilenen kullanıcıların cevap yahut dayanak aramasını zorlaştırdı. Bu kıssa geliştikçe, daha geniş DeFi topluluğu temkinli ve tetikte olmaya devam ediyor ve rastgele bir DeFi projesine yatırım yapmadan evvel kapsamlı bir durum tespiti yapılması gerektiğini vurguluyor. Bu projelerin merkezi olmayan yapısı hem bir nimet hem de bir lanet olabilir.

BTC Piyasası: Bu Altcoin İçin Rug Pull Alarmı: Coin 0’a İndi! 3

Çünkü merkezi denetimin olmaması daha az düzenleyici nezaret manasına gelir, lakin tıpkı vakitte kapsamlı araştırma yapma sorumluluğunu ferdî yatırımcılara yükler. Kannagi Finance’in halısının çekilmesi, potansiyel yararların cazip olabileceği, lakin güvenlik ve düzenleme eksikliğinin de yıkıcı kayıplara yol açabileceği DeFi alanının tabiatında bulunan risklerin keskin bir hatırlatıcısı olarak hizmet ediyor. Her vakit olduğu üzere, potansiyel yatırımcıların dikkatli olmaları, bilgileri doğrulamaları ve süratle gelişen merkezi olmayan finans dünyasının içerdiği risklere dikkat etmeleri gerekmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap