Bu Altcoin İçin Kırmızı Alarm: Birinci Yatırımcıları Satışa Başladı! Dev Short Baskısı

Bu Altcoin İçin Kırmızı Alarm: Birinci Yatırımcıları Satışa Başladı! Dev Short Baskısı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin İçin Kırmızı Alarm: Birinci Yatırımcıları Satışa Başladı! Dev Short Baskısı

Güncel on-chain raporlara nazaran, erken Ethereum yatırımcıları son günlerde merkezi borsalardan rezervlerini nakde çeviriyor. Ünlü yatırımcı sifu.eth’de bugün short konum bahsini 20 milyon dolara yükseltti. Önder altcoin satışlar esnasında 1,630 dolar bölgesine ivme kaybediyor.

Lider altcoin milyon dolarlık satışlarla karşı karşıya

Dev bir Ethereum balinası, uzun bir sessizliğin akabinde bugün tekrar harekete geçti. Yaklaşık dört yıl boyunca rastgele bir süreç yapmayan altcoin balinası, 4.18 milyon dolar karşılığında 2.591 ETH satışı gerçekleştirdi. Lookonchain’in verdiği bilgilere nazaran, süreç DEX Uniswap üzerinden Tether (USDT) ve Dai (DAI) karşılığında yapıldı. Balinanın cüzdanında şu an sırf 4.500 dolar pahasında 2.81 ETH kaldı.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin de misal bir hareketle gündeme geldi. Buterin, 300 ETH’yi yaklaşık 490.000 dolara Kraken’e transfer etti. Lakin, birtakım atıl Ethereum balinaları şimdi satışa geçmedi. Tekrar de, yakında satış yapabileceklerine dair spekülasyonlar var.

sifu.eth’den dev short hamlesi

Frog Nation’ın eski CFO’su ve tanınan trader sifu.eth, ETH üzerindeki short konumunu 20 milyon dolara çıkardı. Perps Watcher’ın raporlarına nazaran, yatırımcı 4.04x kaldıraç kullanarak büyük bir risk alıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin İçin Kırmızı Alarm: Birinci Yatırımcıları Satışa Başladı! Dev Short Baskısı 1

sifu.eth’nin altcoin konumu, 1.626 dolar başlangıç fiyatına sahip. Tasfiye fiyatı ise 1.991,06 dolarda. Şu anda, yatırımcının bu durumda 44 bin dolar ziyanı var. Konum, yatırımcının Ethereum’da bir düşüş beklentisi içinde olduğunu gösterse de, bu atılımın sırf finansal korunma emelli olması da kelam konusu. Ekosistemdeki öbür yatırımcılar da sifu.eth’ye misal biçimde düşüş beklentisi taşıyorlar.

İlk yatırımcıları da Ethereum’u terk ediyor

Kripto tahlili firması Lookonchain, bugün erken bir Ethereum balinasının 6.000 ETH’yi Kraken’e yatırdığını açıkladı. Bu altcoin balinası 2014’te birinci Ethereum ICO’suna katılmış ve 0,31 dolar karşılığında 254.908 ETH satın almıştı. Şu anda 1.647 dolarlık bir bedele sahip olan bu yatırım, %531.361 oranında artış gösterdi.

Transfer için sadece 2,80 dolar ödenirken, yatırımcının elinde hâlâ 49.070’den fazla ETH kaldı. Bu durum, balinanın portföyünün şu anda yaklaşık 80,7 milyon dolar bedelinde olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin İçin Kırmızı Alarm: Birinci Yatırımcıları Satışa Başladı! Dev Short Baskısı 2

Bununla birlikte, cüzdanın geçmişi, muhtemelen ‘toz alma’ akınları olarak bilinen bir dizi küçük meblağlı alımı gösteriyor. Santiment’ten Brian Quinlivan, büyük ETH sahiplerinin son aylarda düşüş gösterdiğini belirtiyor. Geçen yıl 2.120 doların üzerine çıkan fiyatlar nedeniyle kıymetli ölçüde kar elde edildi. Bu ortada, önder altcoin şu anda 1.630 dolar bölgesinde süreç görüyor. Satışlar esnasında %2,5 seviyesinde düşüş gösterdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap