Bu Altcoin İçin Geri Sayım Başladı: Yatırımcıları Tetikte Olmalı!

Bu Altcoin İçin Geri Sayım Başladı: Yatırımcıları Tetikte Olmalı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin İçin Geri Sayım Başladı: Yatırımcıları Tetikte Olmalı!

ApeCoin fiyatı, yılın başından bu yana birkaç aylık bir düşüşün akabinde ayı eğilimini sürdürüyor. Bunun yanında altcoin, saatler sonra büyük çalı bir token kilidini açma aktifliği gerçekleştirecek. Kripto analisti Lockridge Okoth, toparlanmaya çalışan altcoin için bu aktifliğin düşüşü derinleştirebileceğini söylüyor.

ApeCoin token kilit açıyor: 40,60 milyon token hür kalacak

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, yüklü ölçüde un-lock etkinliklerini yatırımcılar yakından takip eder. Zira fiyat üzerinde önemli tesir etme potansiyeli vardır. ApeCoin ekosisteminde 17 Eylül’de bir uçurum token kilidi açma aktifliği var. Bu aktifliğe saatler kaldı. Doğrusal formülden farklı olarak, ‘cliff token un-lock’ etkinliklerinde makul bir müddet sonra belli ölçüde token kilidinin açılmasıyla piyasa istikrarını bozması bekleniyor. Bunun muadili olan doğrusal seçenekte ise tokenlar aylık ya da yıllık üzere doğrusal bir programa nazaran özgür kalıyor. Böylelikle bu formül bir ölçü fiyat istikrarı sağlıyor.

Altcoin projesi programına nazaran 40,60 milyon APE’nin kilidini açacak. Bunların kıymeti mevcut fiyatlara nazaran yaklaşık 46,69 milyon dolar. Tokenlar, aşağıdaki tabloda gördüğünüz üzere Yuga Labs ekosistemine ve kurucusuna, hazineye ve lansmana katkıda bulunanlara tahsis edilecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin İçin Geri Sayım Başladı: Yatırımcıları Tetikte Olmalı! 1APE token un-lock etkinliği

Bu alıcılarla birlikte beklentiler, satış baskısının büyük olacağı tarafında. Bilhassa de tahsisten süratli bir kar elde etmek isteyenler açısından bakarsak. Bu doğrultuda, muhtemelen birinci giriş yapanlar yahut yatırımcılar olan lansman iştirakçileri bu yolu tercih edecek. Tıpkı şeyi topluluk üyeleri, yatırımcılar, airdroplar ve mükafatları içeren tahsisler için de söylemek mümkün. Satış baskısı, token sahiplerinin çıkış likiditesine yakalanmaktan kaçmasıyla ortaya çıkar. Yatırımcıların tahsislerini çabucak satmak için harekete geçme mümkünlüğünün, fiyatta bir satış baskısına neden olması mümkün.

Altcoin fiyat iddiası: Geçmiş düşüş olacak diyor!

Son uçurum token unlock aktifliği olan 17 Ağustos’ta ApeCoin fiyatı günlük bazda %15 düştü. Kümülatif olarak APE, 15 ve 17 Ağustos tarihleri ortasında yaklaşık %35 düşüş gösterdi. Tarih tekerrür ederse, altcoin fiyatının yaklaşık 0,957 dolar olan birinci fiyatının altına düşmesi muhtemel.

Ichimoku Bulutları ApeCoin fiyatını üstten takip etmeye devam ediyor. Bu da APE için aşağı istikametli potansiyele katkıda bulunan düşüş eğiliminin açık bir göstergesi. Genel görünümün de göz gerisi edilmesi güç. Zira altcoin sonsuz bir taban ve tepe düzeyler kaydediyor. İzafî Güç Endeksi’nin (RSI) 21’deki pozisyonu da tasa verici ve negatif Awesome Osilatör bu durumu daha da kötüleştirerek ayılar için uygun ortam yaratıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin İçin Geri Sayım Başladı: Yatırımcıları Tetikte Olmalı! 2APE 3 günlük grafik.

Tersine, yatırımcılar düşüşü satın almak isterse APE’nin yükselen bir ivmeyle kuzeye yönelmesi mümkün. Ichimoku göstergesinin dönüşüm çizgisi (mavi bant) ve taban çizgisi (kırmızı bant) üzerinde, sırasıyla 1,371 dolar ve 1,718 dolar düzeylerinde muhtemel bir teyitle birlikte, sürdürülebilir bir birikim modeli altcoin fiyatı için güzele işaret olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap