Bu Altcoin Herkesi Şaşırttı: Short’lar Patladı!

Bu Altcoin Herkesi Şaşırttı: Short’lar Patladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Herkesi Şaşırttı: Short’lar Patladı!

Pepe Coin’e (PEPE) karşı konum alan short yatırımcılar büyük ziyan gördü. Nisan ortasından beri ralli yapan altcoin, son koşuda 900 milyon dolarlık tasfiyeye yol açtı.

Short açan altcoin yatırımcıları, Pepe Coin’in gazabına uğradı

Pepe coin (PEPE), en azından şimdiye kadar tüm düzeltme beklentilerine karşın rallisini sürdürüyor. CoinGecko‘da yazan birçok analist yaklaşmakta olan çöküş konusunda uyarıyordu. Lakin, Pepe Coin buna karşın geçtiğimiz hafta güçlendi ve ivmesini sürdürüyor.

Günlük grafiğe bakış, yeni meme coin’in son bir haftadır sürat kesmediğini gösteriyor. 2 ve 3 Mayıs tarihlerindeki düzeltmeyi kısa müddette telafi etti. Daha sonra 4 Mayıs’ta, %90’in üzerine ulaşan devasa bir günlük yeşil mum kaybetti. Fiyatların buradan düşüşe geçeceği uman yatırımcılar bir kere daha bozguna uğradı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Herkesi Şaşırttı: Short’lar Patladı! 1

Pepe Coin hakkındaki ihtarlar, Nisan ayı ortasında birinci defa yayınlandıktan sonraki saatlerde yüklüce satın alan balina sayısına odaklanıyordu. Hatta proje takımının 5 farklı cüzdandan PEPE sattığı tez edildi.

Btcpiyasasi.com olarak dün Pepe Coin’e karşı büyük short durumların bitirdiğini aktarmıştık. Datalara nazaran, Pepe Coin’e bağlı kalıcı vadeli süreçlerde fonlama oranları negatif kalmaya devam ediyor. Bu da türev piyasasındaki düşüş konumlarının hakimiyetini gösteriyor. Negatif bir fonlama oranı, short konumların baskın olduğunu ve short konumlarını açık tutmak için long’lara ödemeye istekli olduklarını gösterir.

Yüzde 80’lik fiyat artışı 900 milyon dolarlık ziyana yol açtı

Pepe Coin dün %80’in üzerinde bir ralliyi daha tamamladı. Bu da short konum alan yatırımcılar ortasında çok büyük kayıplara yol açtı. CoinGlass bilgileri, PEPE’ye karşı short konumların son 24 saat içinde birkaç borsada en az 11 milyon dolar kaybettiğini gösteriyor. Traderlar sadece OKX kripto borsasında 5,5 milyon dolar kaybetti. Bu da emsaller ortasındaki en yüksek sayı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Herkesi Şaşırttı: Short’lar Patladı! 2

Traderlar, Huobi’de 2,2 milyon, Bybit’te 3,6 milyon ve BitMEX’te birkaç yüz bin dolar daha kaybetti. Tüm bu borsalar geçen hafta PEPE vadeli süreçleri sunmaya başladı. Pepe kayıpları, çoklukla en yüksek vadeli süreç kayıplarını oluşturan BTC ve ETH vadeli süreç tasfiyelerinden sonra üçüncü oldu.

PEPE yeni doruğunu belirlemek için tekrar yükseliyor

Yazım sırasında Pepe Coin, son 24 saate nazaran %40’ın üzerinde yükseliyordu. CoinMarketcap datalarına nazaran, son rallide 0,0000009165 dolardan sonra yeni ATH’si 0,000001766 doları belirledi. Bu esnada, 696 milyon dolarlık piyasa bedeliyle 407 milyon dolardan fazla PEPE süreç gördü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Altcoin Herkesi Şaşırttı: Short’lar Patladı! 3

PEPE’nin ortaya çıkışı, bilhassa kripto para ekosisteminde pek çok muhalif görüşü bir biçimde harekete geçirdi. Birçoğu başlangıçta tokeni bir aldatmaca olarak görse de, daha sonra erken giren birkaç kişi, token süratli yükselişini kaydettikçe milyonlarca dolar kazandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap