Bu Altcoin Hack Saldırısına Uğradı! MATIC ve LUNA Etkilendi

Bu Altcoin Hack Saldırısına Uğradı! MATIC ve LUNA Etkilendi

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Hack Saldırısına Uğradı! MATIC ve LUNA Etkilendi

Cosmos tabanlı cross-chain stablecoin protokolü Harbour Protocol, StOSMO, LUNA ve WMATIC kasalarının taarruza uğradığını gördü. Proje takımı şu anda hasarın boyutunu belirlemeye çalışıyor. Sıcak gelişme DeFi altcoin piyasasını yakından ilgilendiriyor.

Harbor Protocol, hack saldırısına uğradı

Son gelişmelere nazaran, Cosmos ekosisteminin cross-chain stablecoin süreçlerinde kullanılan kıymetli bir bileşeni olan Harbour Protocol, güvenlik ihlaline maruz kaldı. DeFi altcoin projesinin kasalarından bilinmeyen bir ölçüde StOSMO, LUNA ve WMATIC boşaltıldı.

Harbour grubu şu anda meydana gelen zararın büyüklüğünü belirlemeye çalışıyor. Odak noktaları güvenlik olayının gerisindeki suçluları tespit edip geri iade talep etmek. Bununla birlikte takım, ilgili tüm bilgiler toplandıktan sonra, kapsamlı bir rapor yayınlayacaklarını bildirdi. Bu ortada, çalınan altcoin yahut token’lerin izini sürmek için geniş çaplı bir efor yürüteceklerini paylaştılar.

DeFi altcoin piyasası da uğraş gösteriyor

Harbour grubu, hack saldırısına yönelik resmi açıklamada altcoin topluluğundan takviye almak istediklerini belirtti:

İstismarın nasıl gerçekleştirildiğini özetleyen detaylı bir olay raporu, tüm gerçekler toplandıktan sonra yayınlanacaktır. Fakat, bu müddet zarfında topluluğu fonları takip etmemize yardımcı olacak her türlü takviyesi sunmaya davet ediyoruz.

Proje takımı hack saldırısının akabinde uzun bir açıklamada durumu şöyle özetledi:

Harbour protokolünün son birkaç saat içinde suistimal edildiğini ve bunun sonucunda stOSMO, LUNA ve WMATIC kasalarındaki fonların bir kısmının boşa harcandığını fark ettik. Biz bunu yazarken, takım ortaya çıkan toplam kayıpları iddia etmek, istismarcı (lar) ı araştırmak ve fonların izini sürmek için çok çalışıyor.

İstismarcı (lar) ın bu bildirisi okuyabilmesi durumunda, optimum olan ve kullanıcıları ve topluluk üyelerini etkilemeyen bir tahlil bulmak için konuşmaya açık olduğumuzdan, sizi bize ulaşmaya davet ediyoruz. Takım olarak, Harbour’ı bugün olduğu yere getirmek için kan, ter ve gözyaşı döktük ve sahip olduğumuz her şeyi, ortaya çıkan kayıpları ortadan kaldırmak/en aza indirmek için istismarcıları bulmaya adamaya büsbütün bağlıyız.

Harbor Protocol (HARBOR) fiyatı nasıl reaksiyon verdi?

HARBOR fiyatı hack haberlerinin akabinde %1,5 düşüş gösterdi. Düşüş hacimli bir altcoin HARBOR, çok bir düşüş göstermeden takımının tahlil bulmasını bekliyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız Multichain hack olayı DeFi piyasasını meşgul eden son gelişmeler ortasındaydı.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Hack Saldırısına Uğradı! MATIC ve LUNA Etkilendi 1

Altcoin piyasası 2023 1. Çeyrekte 320 dolar kayıp verdi

CertiK’e nazaran, 2023’ün birinci üç aylık periyodunda siber korsanlar altcoin piyasasından 320 milyon doların üzerinde fon ele geçirdi. Bu kayıplar, 2022’nin birinci ve son çeyreğine kıyasla değerli ölçüde düşük. Fakat, hala değerli bir sayısı tabir ediyor. Çalınan paraların detaylarına bakıldığında, 31 milyon doların 90 dolandırıcılık olayında kaybolduğu, 222 milyon doların ise 52 flashloan ve varsayım manipülasyonu istismarında kullanıldığı görülüyor. 2023’ün birinci üç ayında en fazla olay BNB Chain’de meydana geldi. Ethereum ise toplamda 221 milyon dolarlık kaybıyla en yüksek ziyanı yaşadı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap