Bu Altcoin Grubu Kaçtı: Coin Fiyatı Çakıldı!

Bu Altcoin Grubu Kaçtı: Coin Fiyatı Çakıldı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Altcoin Grubu Kaçtı: Coin Fiyatı Çakıldı!

İddialara nazaran Kannagi Finance grubu, kullanıcıların 2,4 milyon dolar bedelindeki varlıklarını alıp gitti. Olay, ölçeklendirme tahlili zkSync Era’yı etkileyen birinci ‘rug-pull’ olarak kayıtlara geçti. Bu gelişmelerin akabinde altcoin projesi neredeyse bedelinin tamamını kaybetti.

Kannagi Finance’de rug-pull, altcoin fiyatı çöktü!

zkSync Era’nın külfetlerine ek olarak, bir getiri toplayıcı protokolü olan Kannagi Finance, 28 Temmuz Cuma günü tüm varlık havuzunun boşaltıldığını gördü. Bu kuşkulu çıkış, Kannagi Finance’in derhal online olarak ortadan kaybolmasıyla zkSync Era’daki birinci ‘rug-pull’a işaret etti. Blockchain güvenlik firması Solid Proof, Haziran ayında Kannagi Finance’in ERC20 kontratını denetledi. Daha sonra, soygunun bedelinin yaklaşık 2,4 milyon dolar olduğunu iddia etti. Bununla birlikte, kontrollerinin bu dolandırıcılıktaki Cüzdan kontratlarını kapsamadığını açıklığa kavuşturmak değerli.

Solid Proof, “Dolandırıcının büyük olasılıkla Çin bölgesindeki bir kişi olduğunu tespit ettik. Cüzdanları takip etmeye ve daha ileri adımlar atmaya devam edeceğiz,” dedi. Bu sorumluluk, ERC-4626 token kontratını denetleyen öbür bir kuruluş olan Source Hat’e düştü. Source Sınır, Kannagi fiyaskosu hakkında şimdi rastgele bir açıklama yapmadı. Dahası, ilgili GitHub depoları gizemli bir halde ortadan kayboldu. 30 Temmuz itibariyle, Blockchain gözlemcisi MistTrack, Kannagi olayından 600 ETH’lik bir transferin kripto mikseri Tornado Cash üzerinden gerçekleştiğini tespit etti. Bu ortada, gelişmelerin ortasında altcoin fiyatı dikey bir düşüş gördü. KANA fiyatı, haftalık bazda neredeyse bedelinin tamamını kaybetti.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Grubu Kaçtı: Coin Fiyatı Çakıldı! 1KANA haftalık fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

zkSync periyodu için önümüzdeki yol

Beta basamağında zkSync 2.0 olarak isimlendirilen zkSync Era, Matter Labs’in rollup merkezli ölçeklendirme tahlilinin ikinci yinelemesini temsil ediyor. Tekniği, Optimism üzere ikinci katman tahlilleriyle tezat oluşturuyor. Her iki kuruluş da süreçleri on-chain günlüğe kaydetmeden evvel bir ortaya getirerek süreçleri kolaylaştırıyor. Bununla birlikte, metodolojileri birbirinden farklı. Optimism, optimistic rollup’lardan yararlanırken, zkSync zero-knowledge (ZK) rollup’larını tercih ediyor.

Mart ayındaki birinci çıkışından bu yana zkSync Era, DeFi kesimindeki varlığını kademeli olarak sağlamlaştırıyor. Ayrıyeten, verimli süreç sürece ve ihmal edilebilir gaz fiyatları vaadiyle projeleri kazanıyor.

İlginç bir ölçüt: Toplam Kilitli Paha (TVL)

Geçtiğimiz ay Kyber Network’ün amiral gemisi KyberSwap’i zkSync Era ekosistemine dahil etmesiyle kayda bedel bir dayanak geldi. Bu aksilikler sonrasında zkSync Era’nın durumunu ölçmek için farklı bir ölçüt, Toplam Kilitli Değer’di (TVL). TVL, çoklukla güvenlik açıkları sonrası düşüş gösteren kullanıcı hassaslığının emniyetli bir barometresidir.

BTC Piyasası: Bu Altcoin Grubu Kaçtı: Coin Fiyatı Çakıldı! 2zkSync Periyodunda Toplam Kilitli Paha. Kaynak: Dune

Ancak, zkSync Era bu eğilimi aksine çevirmiş üzere görünüyor. Geçen haftaki çalkantılara karşın, değerli bir fon çıkışı yaşanmadı. TVL ölçümleri, Pazartesi günkü 442,55 milyon dolardan hafta sonunda 380 milyon doların üzerine çıktığını gösteriyor. Bu da topluluğun inancının büyük ölçüde sarsılmadığının bir işareti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap